Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha reggelire csoki tortát...

Ha reggelire csoki tortát eszek az tényleg jót tesz az agynak? Olvastam valahol, hogy jót tesz, ez igaz lehet?

Figyelt kérdés
Amúgy ma reggelire csokitortát ettem ezért, amúgy máskor is szoktam tortát reggelizni, reggelire nagyon finom az édesség.

2021. aug. 27. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy. Az agynak szüksége van ugyan cukorra, glükózra, hogy normál módon tudjon működni, de ha teljes kiőrlésű kenyeret eszel, az is a sejtek számára felvehető cukormolekulává válik, szóval egál.


De a vércukorszintednek nem tesz jót ez a reggeli hirtelen ébresztő.

2021. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen torta/édesség nem való reggelire.
2021. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a cukor bevitelre figyelni. Nem jó ha reggel cukorral indítasz
2021. aug. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kocka étcsoki az jó. Egy cukros zsírcsomó viszont nem. Nagyon nem!!
2021. aug. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használod, teljesen fölösleges. De az agy alapvetően szénhidráttal működik. Ahhoz, hogy hatékonyan tudj gondolkodni és szellemi munkát végezni, szükséges megfelelő szénhidrát bevitele. Nem arról van szó, hogy jót tesz neki, hanem egyszerűen üzemanyaga.
2021. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igyál egy csésze kakaót, minimális cukorral. Annyi belefér egy vékony szelet kaláccsal, vagy mazsolás kuglóffal.
2021. aug. 29. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az agynak közömbös, a testnek ártalmas.
2021. aug. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!