Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 20-as eveim kozepen keso...

20-as eveim kozepen keso megtanulni szocializalodni?

Figyelt kérdés

Ovodas / iskolas korom elso par eveben eleg nyitott voltam, konnyen tudtam kapcsolatokat epiteni, de aztan rengeteg szekalast kellett elszenvednem, osztalyfonokomtol es osztalytarsaimtol is kaptam a "pofonokat" rendesen, pedig a szuleim tisztessegesen neveltek, tudtam hogy hogyan kell viselkedni, de vegul inkabb bezarkoztam, mert ugy ereztem, hogy nem kivancsi ram senki.


Elindultam egy nagyon rossz iranyba, rengeteget hiztam es minden alkalmat megragadtam arra, hogy egyedul legyek, szoval szepen lassan leepultek a meglevo barataim is.


Valamiert mindig ugy ereztem, hogy kevesebb vagyok masoknal es, hogy nem erdemlem meg masok figyelmet, idejet.


Szerencsere tavaly kattant bennem valami es azota 45 kg feleslegembol leadtam 28-at, a maradek is megy lefele szepen, de az meg beletelik egy kis idobe. Kezd vegre egy egeszseges enkepem kialakilni, de gyakorlatilag nem tudok tartos, uj kapcsolatokat kialakitani. Ti hogy allnatok neki 25 evesen ujra szocializalodni? Igenyem lenne tarsasagra, de otletem sincsen, hogy hogyan kene "behozni" ezt a sok evnyi "lemaradast".


2021. szept. 9. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Gratula a fogyásodhoz, szép teljesítmény! Le a kalappal előtted, kérdező.


Sosincs késő szocializálódni.


Én úgy kezdeném, hogy eljárnék olyan helyekre, ahol nagyobb odafigyelést, bevonódást igényő interaktív folyamatok zajlanak (klub, suli, tanfolyamok). Vagy magam iniciálnék egy ilyet (közösségépítés: zenekaralapítás stb). Milyen hobbijaid vannak?

2021. szept. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez alapból fontos is.
2021. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, és nem sikerült. Épp ellenkezőleg, még zárkózottabb lettem a sok rossz tapasztalat miatt. Nyilván nem törvényszerű, hogy mindenkivel így van, de a személyes véleményem az, hogy maximum meg tudod tanulni a "szabályokat", és imitálni, de a teljesen ösztönös szociális viselkedés, amit az ember jó esetben kisgyerekkorban szed fel, az nem elérhető. Ahhoz gyereknek kell lenni.
2021. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!