Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kezdjek el szocializáló...

Hogyan kezdjek el szocializálódni?

Figyelt kérdés

Egyetlen barátom sincs, sosem tudtam hogy kell ismerkedni, barátokat szerezni. Nem járok sehová, mondjuk ahol én lakom ott nincs is hová menni. Szeretnék változtatni az életemen mert belefulladok a magányba, de fogalmam sincs hol kezdjem. Voltam már moziba, étterembe egyedül, de sehol sincs lehetőség ismerkedni, beszélgetni idegenekkel, mivel ilyen helyekre nem egyedül jár az ember, csak én voltam egy magamban.

Hol kezdjem, hová menjek, mit tegyek? Szórakozóhelyekre nem járok, a buli nem az én világom.


21/L


2020. jan. 13. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tanulsz mar? Egyetemen a legkonnyebb ilyen korban. Vagy munkahelyen esetleg?
2020. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ugyanez a problémám nekem is sajnos 😔 van hobbid esetleg? Az is jó kiindulási pont például.
2020. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg idén már elkezdem az egyetemet, de nem akarok őszig várni, nagyon kell már a változás, tényleg nem bírok már így élni. 2016-ban érettségiztem, utána egy évet itthon voltam, aztán egy fél évet dolgoztam, pár hónap után kerestem egy másik munkahelyet, ott is fél évet voltam kb, azóta itthon pazarlom az életem. Egyik helyen sem tudtam barátokat szerezni, leginkább olyan társaság voltak, amibe én nem illek bele. Igazából ahogy észrevettem ez úgy van, hogy mire én odakerültem köztük már kialakult a barátság, és nem szívesen fogadnak új embereket maguk közé. Ők már ismerték, megszokták egymást, én csak egy felesleges teher voltam. Fogalmam sincs, hogy kell beilleszkedni, pár mondatnál sosem beszéltem velük többet, egyszerűen nem tudtam miről.

Nem igazán van hobbim, vagy ha van is, az is csak olyan "magányos" hobbi.

2020. jan. 13. 22:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A szocializálódáshoz elszántság kell, és sok munkával jár. Nem lesz senki szeretetre méltó, vagy kellemes társaság, ha semmit nem csinál, beszél, vagy nincs véleménye, jó tanácsa, de akár egy érdekes meséje se, vagy nem meri mondani, és nincs jó kedve. Azért nem tud beilleszkedni egy társaságba sem, mert bocsánat, nincs ami bele tudjon illeni. És a magány is azért baj, mert a meg nem élt életet valaki más élete tölti ki.

Sokan kérdezték, amit te, és újra megkérdezik.

Hasonló problémával, és vágyakkal könnyebb lenne, ha egymással ismerkednének. De ha még egymás társaságát sem akarják, akkor hogy várhatják el ezt másoktól?


Ez az én történetem kezdete:

Én jellegtelen, unalmas, és kissé gátlásos voltam nagyobb társaságokban, főleg fiuk körében. Nem volt mondani valóm, és véleményem sem. Ami zavart, és nem értettem, mások hogy csinálják? Sok évig figyeltem, és hallgattam másokat, és gyűjtöttem a történeteiket, és saját sztorijaim is lettek, és másokkal közös is, vicces, érdekes, ciki és néha meghökkentő. De nem az volt nagy élmény, amikor elmeséltem őket, hanem, ha valaki mesélte el rólam vagy velem. Amint látod, a beszédbe belejöttem.



Meg kell tanulni szórakozni. Az alkohol bódít és fellazít, és csak egy pohár is elég. Az állandó józanság, és fegyelmezettséghez szokott ember nehezen viseli a kábulatot, és nem élvezi annak előnyét. De meg lehet zabolázni annyira, hogy másoknak józannak látnak.

Bolondozni, táncolni és nevetni igazán csak akkor lehet, ha kikapcsoljuk azokat a funkciókat az agyunkban, ami gátoló hatásúak: félelem, túl sok agyalás, a napi rutin, az idő, izomfeszítés, külső stb.

De ha bárba nem akarsz menni, akkor lovagolj, mássz hegyet. Olyan hobby-d legyen, ami nem csak időtöltés, a nyugdíjas tevékenységre még ráérsz.

Gyűjts élményeket, és érdekes sztorikat, amiket átéltél vagy hallottál másoktól, Ha valami érdekel, akkor csináld, ha tudod, vagy ismerd meg, szélesebb körben is. Tanulj meg minél több praktikus dolgot, olyat is, ami férfi jellegű, de nem nehéz.

Az aktuális világ helyzet néhány számodra érdekes eseményeiből mindig ismerj kb 3-at, aminek minél jobban utána is kell járni, hogy értelmes saját véleményed lehessen. És egy váratlan vitában sem sülsz fel, akárkinek van igaza.

Ezek magányos időtöltés jórészt, ha még nincs pajtásod, de ebből önbizalmat, magabiztosságot, határozottságot nyersz, ami kezdeményezőbbé tesz téged. És az egyedüllét is kellemesebb lesz.

Egy társaság nem feszélyez, és ha témáid érdekesek és szórakoztatóak, megismerteted magad véleményeiddel gyorsan, - és nem kellett pletyka témának való személyes információkat mondani,- és az idegenkedés helyet érdeklődést tapasztalsz.

Praktikai sokoldalúságod hamar megvillanthatod, amitől közkedvelt leszel. Élmény gyűjteményeddel soha nincs unalmas vagy kínos bájcsevej.

2021. febr. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!