Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondják azt a romák...

Miért mondják azt a romák hogy ne használják a magyarok a "cigány" szót?

Figyelt kérdés
Nem egytől hallottam már ahogy mondják: ha nem vagy cigány akkor ne használd ezt a szót. De miért ne? Szerintem egyáltalán nem degradáló. Sokkal jobb csengése van mint a "romá"-nak és szerintem elegánsabb is. Inkább romák válaszát várom!

2021. szept. 23. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Az a saját nyelvükön van.

Hasonló a dolog, mintha te azt mondanád, hogy ne hívjanak hungáriánnak, mert te magyar vagy.

2021. szept. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
A zsidók is jobban szeretik, ha izraelitának mondjuk őket.
2021. szept. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%
Én cigány vagyok és egyáltalán nem zavar de amúgy egy fehér szájából valakinek tud bántó lenni föleg inkább a hangsúllyal van a probléma van aki úgy ejti ki a cigány szót,hogy direkt degradáló de én csak nevetek az ilyenen nem zavar
2021. szept. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Azért mert egy cigány nyilván nem bántásból fogja azt mondani, hogy cigány, viszont, ha egy magyar mondja, akkor az rosszindulatból van, mert azt is mondhatná rám hogy roma.
2021. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

A cigányok nem egységesek. Kb. olyan gyűjtőfogalom ez, mint a néger vagy az indián.

Vannak olyan népcsoportok, akik romának szeretik magukat nevezni, és ezt esik jól hallaniuk a fehér bőrűektől is. És vannak olyanok, akik cigánynak nevezik magukat, és nevetségesnek, mesterkéltnek érzik, ha romának nevezik őket.

2021. szept. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hypno ***** válasza:
79%

Nem kell ezen annyit agyalni

Az angolt se hívjuk british-nek, vagy németet Deutsch-nak, mert a magyarban van rá szó.

A roma pedig magyarul cigány.

2021. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Ja, ezentúl hívjad a cigánypecsenyét romahúsnak, a cigánykereket etnikai fordulatnak, a cigányzenészt orklantosnak, a cigányvajdát meg főrajnak.
2021. szept. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Én borsodban lakom és még sosem hallottam, hogy valakit zavart volna a cigány szó.

Én is azt használom, azt hallom mindenhonnan, és a roma szó szerintem is olyan műnek hangzik, nekem nem azt sugallja, hogy valaki nem rasszista, hanem csak próbál óvatos lenni. Van olyan ismerősöm, aki a roma szót használja de elég bántóan.

(és pont most vettem észre, hogy ez egy régi kérdés, de mindegy már befejezem a válaszom)

Bennem is van valamennyi rasszizmus. Itt borsodban van, hogy gyűlöletet érzek egyes cigányok iránt, ahogy a gyerekeikkel beszélnek, ahogy szemetelnek, hangoskodnak, stb., viszont én tudom, hogy ez nem bőrszín kérdése, hanem a nevelésé, hogy hogyan nőnek fel. Ugyanolyan értékes emberként születik mindenki, csak szegény gyerekek elcsesződnek a környezetüktől, hogy nem látnak jó példát.

2022. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!