Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Magyarországról melyik ebay...

Allaris2 kérdése:

Magyarországról melyik ebay oldalon érdemes nemzetközileg árusítani? Hogyan számoljátok ki a postaköltséget az EU és különböző országokba? Melyik futárszolgálatot használjátok erre?

Figyelt kérdés
Ebayen szeretnék eladni néhány dolgot, de nem tudom, hol érdemes (.com; .co.uk; .de stb.). Kissé türelmetlen lettem, miután elkezdtem megadni a termék leírását és információit, majd neki kellett állnom megadni, hogy külföldre / belföldre, hova mennyi idő és mennyibe kerül a kiszállítás. Elég bonyolultnak tűnik nekem a felület. Mérnök ember vagyok, lehet csak rossz napom van, nem szoktam ilyeneken fennakadni, de most jól jönne egy kis help. Nagyrészt egyébként néhány új autóalkatrészt szeretnék elpasszolni.

#eBay #nemzetközi csomagfeladás #Ebay termék eladás #eladás ebayen
2021. szept. 22. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A német felületen érdemes, mert ott a belföld (ami az adott országot jelenti, nem Magyarországot) az EU tarifa alá esik, ami viszonylag olcsó, így a németek (ami egy igen nagy piac) jól járnak. Meg persze te is eurót kapsz utána a PayPalodra, amit több helyen tudsz a környéken konverzió nélkül elkölteni, mint a dollárt, fontot, vagy az egzotikus pénznemeket. A postaköltség a szállító cég honlapján van, azt egyszerűen váltsd át euróba (vagy abba a pénznembe amelyik honlapjára teszed) és azt írd be. Így persze az árfolyam ingadozása miatt egy minimálisat bukhatsz vagy nyerhetsz rajta, de ez nem akkora összeg ami miatt naponta frissíteni kell az árat. Ha hírtelen bezuhan vagy az egekbe szökik az árfolyam, akkor lehet frissíteni. Többnyire díjzónák vannak, az országok abba vannak sorolva. Nem kötelező mindbe vállalnod a szállítást (például Afrikába inkább ne, onnan főleg csalók fognak jelentkezni). Hogy hogyan küldöd azt neked kell kitalálni, küldheted a Magyar Postával, az az egész világon mindenhova szállít, de egy nagyobb cuccnál húzós összeg lesz, főleg távoli országokba, el fogja rettenteni a vevőket, vagy egy nemzetközi futárcéget keresel, akár többet is, így több országot tudsz lefedni, ami több potenciális vevő. Fontos, hogy ajánlottan, nyomon követhetően add fel és a ragszámot add meg az ebay felületén, miután feladtad. Ez biztosít téged, mert az ebay alapból a vevőt védi, ha ő reklamál és te nem tudod az ellenkezőjét bizonyítani, neki lesz igaza. Ha azt mondja, hogy nem jött meg, de te fel tudod mutatni a ragszámot ami azt mutatja, hogy sikeresen kézbesítették, akkor viszont védve vagy.
2021. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. szept. 23. 15:26
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok


Bocs hogy beleszólok más topikjába de lehet hogy tudtok segíteni, mert a kérdésfeltevőnek is sikerült.

Hülyeséget csináltam, eladtam az ebay-en valamit átszámítva ~29e Ft-ért de csak ~7500Ft szállítási díjat adtam meg, ami Europába elég lenne de másik kontinensről vették meg, viszont a Posta oda ~18E Ft-ért szállítaná el..

Vagyis 11e Ft-ot buknék az egészen, aztán lejön az ebay ~14% haszna és alig marad valami.

Valószínűleg elfelejtettem bejelölni hogy csak Europa vagy ilyesmi vagy a többszöri változtatáskor kivettem a pipát.

Ilyenkor mi az jó megoldás? Köteles vagyok azt a postaköltséget elfohadni amit megadtam? A Vatera szerint ilyenkor polgárjogi szerződés kön létre amit teljesíteni kell.

A vevő megvétel előtt már küldött alacsonyabb árajánlatot, így alószínúleg semmi kedve kifizetni a plusz 11e postaköltséget a 7500 Ft felett.

Vagy ad egy negatívat vagy az Ebay szankcionál emiatt, mert nekik is bevételkiesés?

Az a inkorrect ha azt írom a vevőnek hogy elromlott az eszköz? Műszaki eszközről van szó, ráadásul régi, simán elromolhat. Vagy azt mondom hogy elkeveredett, nem találom., Ráadásul túl kevés napot, kb 11 napot adtam meg szállításra, már biztos nem ér oda akkor sem, ha ma feladnám.


Kösz a választ!

2023. ápr. 28. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!