Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire számít, hogy mivel...

Mennyire számít, hogy mivel foglalkozik az ember, vagyis mit dolgozik?

Figyelt kérdés
24 éves fiatalember vagyok. Jelenlegi állásom, postai kézbesítő vagyok. Ez ciki vagy nevetséges munkakör? Lépten nyomon amikor idegen lányok, fiúk kérdezik vagy hallják hogy merre dolgozom, mosolyognak vagy nevetnek magukban. Kérdezném én, hogy tényleg ennyire égő ez a dolog, vagy manapság már valóban csak a mérnökök vagy egyéb felső kategóriában dolgozók érvényesülnek?
2021. nov. 13. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fura helyeken lehetsz akkor ahol olyan idegen lányok fiúk vannak akik ezen nevetnek.

Javaslom, válts környezetet.

2021. nov. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Nőként mondom, őszintén nem értem, mit nevetnek azon, hogy postás vagy.

Volt olyan orvostanhallgató srác, akivel egy osztályon voltunk épp gyakorlaton, aki egyetem mellett postásként dolgozott, és mondta, hogy biztos olyan szakirányultsága lesz, ahol sokat bezsélgethet emberekkel, főleg idősekkel. Asszem gerontopszichiáter lett.

Roppant megnyerő, mosolygós és szimpatikus fiatalember volt.

2021. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kukás emberek nélkül összeomlana az ország. Az ismerőseid hülyék, hogy a dolgozni akaró embert kinevetik.
2021. nov. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Nincs egyensúlyban a világ, mindenkinek a pénz kéne, nőknek legfőképp, hazudik aki nem ezt mondja.

Azért nevetik a dolgot, mert mindenki tudja hogy nincs benne pénz.

Ha drogkereskedő lennél, áfacsaló, strici, és 300ezres cipő volna a lábadon, a legtöbbnek elég volna a vállalkozás fedősztori... Sok naiv nő úgy beléd volna habarodva, hogy eszükbe sem jutna hogy honnan van a bevétel.

2021. nov. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

A pénz meghatározó és hogy milyen közegben vagy.


Az szerintem nem imponáló a legtöbb nőnek ha mondjuk kőműves vagy és a munkatársaid gyerekes, börtönviselt alkoholisták hiába keresel jól. Nyílván itt erősen sarkítottam, hogy érthető legyen.


Az sem jó ha normális a környezeted, de minimálbért keresel. Pl.: szociális munkás vagy. Hiába van diplomád és értelmes emberekkel vagy körülvéve, de havi 180 ezer nettóból nem nagyon lehet megélni csak tengődni.

2021. nov. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Igen, Budapest belvárosában ez marha ciki ismerkedésnél.

24 évesen főleg olyan lányok kerülnek a látókörödben akik egyetemisták, főiskolások és elvárják a hozzád hasonló korú srácoktól hogy legalább ilyen szintű végzettsége legyen és jól keressen.

Tehát érdemes megválasztani a helyet, környezetet ha ismerkedni mész.

Egyébként hasonló cipőben járok mint te

2021. nov. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nevetnek ki. Ahogy olvastam, hogy mi vagy én is elmosolyodtam, mert eszembe jutott "A postás". Mindenki ismeri, ő mindenkit ismer, integet az embereknek, azok vissza, a kutyák idegbajt kapnak tőle, egyenruhában van, pénzt meg levelet hoz. :-) Szerintem ez a pozitív figura sztereotípia, megbízhatóságot társít hozzá a legtöbb ember. Szóval inkább kedves mosoly és nem kinevetés!
2021. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

#6

Budapesten már mindenki Szoboszlainál húzná meg a mércét.

A főiskolát végzettnek sem a pénzleső viselkedés kéne hogy előtérbe kerüljön, ezekhez akarnál tartozni, bizonyítani nekik? Mert én eltaposnám ezeket.

2021. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is számít: amikor meghallja valaki, hogy a "szociális területen dolgozom", akkor meg is áll a beszélgetés...

Ez csak egy pl.

2021. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%

"nevetnek magukban."

Ha médium vagy, akkor ne fecséreld az idődet a postára, irány a nóta tv emelt díjas műsora

2021. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!