Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi számít annak, hogy valaki...

Mi számít annak, hogy valaki "nem foglalkozik a babájával"?

Figyelt kérdés
Pár ismerősöm a hátam mögött azt terjeszti, hogy nem foglalkozom a babámmal. 10 hónapos fiam van, 5 hónapos kora óta el tudok menni heti 2szer 1 órára edzésre és heti egy egyedüli nagybevásárlásra. Néha van plusz szabadidőm, ha jön a nagyi, akkor mindig elviszi egy kicsit sétálni és az apja is sokat játszik vele. Ezen kívül nonstop a kicsivel vagyok, foglalkozok vele, játszunk, ellátom, szeretgetem, mikor épp főzök vagy takarítok akkor is mindig beszélek hozzá, énekelek neki, együtt alszunk nappal mindig, este pedig 7 éjből átlagosan 3szor vele alszom. Nem érzem hogy el lenne hanyagolva. Ekkora baj, vagy ennyire rossznak számít hogy van segítségem? Ez már elhanyagolás lenne?
2019. dec. 28. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Irigyek.
2019. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne foglalkozz ag irigykedőkkel


Nem ez a nem foglalkozás...

2019. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Ne hari, de ennyire nem tudod reálisan megítélni? Nyilvánvalóan nem hanyagolod el, sőt ez lenne az egészséges, nem pedig a gyerek fenekében lenni egész nap.


A saját ismerősi körömben is van jó néhány anyuka, akiket az epe elönti, ha másnak van szabadideje. Nem kell vele foglalkozni.

2019. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A leghasznosabb dolog, amit anyaként megtanulhatsz: nagyívben leszarni mások véleményét.
2019. dec. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Én nem ismerem a sztorit, de én akkor mondanám ezt, ha mikor vele vagy sem vagy vele.


Tehát keveset nézel rá, keveset veszed fel, nem beszélsz hozzá, nem érsz hozzá eleget, ha mégis, akkor ilyen semmitmondó, “de szép vagy” vagy “nem szabadot”


Nekem is van ilyen ismerősöm, ő is mesél estimesét a gyerekének, de mikor én látom(sokszor), a gyereket lerakja, amúgy dumál felnőttekkel anélkül, hogy a keze a gyerekénél lenne, vagy csak akkor szól a gyerekhez, ha már nagyon sír, de viszi magával kávézóba, ott ül az asztalnál, barátnő vagy apuka szintén, és cseveg, majd előadja, hogy a gyerekkel volt itt vagy ott, holott a gyerek csak tartozék, ez nem közös program.


Vagy pl wellnessben látom, hogy anyuka a napágyon, gyerek a gyerekmedencében egyedül, anyuka néha ránéz, két kedves szó távolról majd felviszi, ha menne a szobájába és ez neki közös program, 0 bennsőséges kapcsolattal. Könnyű kiszűrnie annak, akinek a saját szülei is ilyenek..


Nem hiszem, hogy azt a pár szabad órát nehezményezik, az teljesen normális, inkább ridegnek látnak, mikor veled van. Tolod a babakocsiban és nem beszélsz hozzá, leteszed a homokozóba és csendben ülsz a szélén.


Nem 1 perc énekre van szüksége egy csecsemőnek, hanem személyes kapcsolatra, közös viccekre, beszélgetésre, folyamatos testi kontaktra és kedves szavakra, közös játékra.. kevesen érzik úgy, hogy nem tesznek eleget a gyermekükért, általában jobban lefedi a képet az, ami kívülről látszik, és szinte rikít, mikor egy anya nem ismeri, csak ellátja a gyerekét, felveszi a bájvigyort, de igazából nem érdekli a kicsi..


Lehet csak mások előtt nehezebb kimutatnod ugyanúgy, hogy szereted a gyereked(nekem szoknom kellett, úgy éreztem ha más ott van, betolakodik a mi kettőnk világába, és nem tudtam természetesen viselkedni olyankor a gyerekemmel), de ez egy idő után kikopik.


Javaslom vedd fel(vagy keress felvételt), milyen volt egy szerinted jó program kettőtöknek, hármatoknak, és nézd vissza magad. Nyilván nem akkor, mikor direktbe belevigyorogsz a kamerába.

2019. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azok szokták ezt csinálni akik egy semmirevaló szerencsétlennek szültek és kénytelenek 24 órában egyedül robotolni otthon mert a "párjuk" semmit nem segít.

Teljesen természetes igény, hogy heti párszor legyen időd magadra. Ezzel csak annak lesz baja aki szintén így szeretne élni csak felelőtlenül vállalt gyereket egy olyan emberrel akivel nagyon nem kellett volna és nem teheti ezt meg.

2019. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5ös. Cseppet sem vagyok olyan mint amit leírtál. Rengeteget ölelelem, szeretgetem, puszilgatom, van testkontaktus, összebújva alszunk, nem hagyom sírni és még folytathatnám. Nem viszem kávézókba, étterembe, sehova ahol nem érezné jól magát. Mindig az ő igényeit tartom szem előtt. Babamama klubba járunk havonta, ott is inkább vele játszom vagy figyelem hogyan próbálkozik játszani más gyerekekkel. Magára soha nem hagyom egy pillanatra sem. Kicsit érzelmesebb vagyok, gyakran magamra veszek dolgokat és mikor ezt meghallottam akkor kezdtem agyalni mit csinálhatok rosszul. De valóban, lehet inkább irigyek. Köszi hogy írtatok.
2019. dec. 28. 17:38
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
LOL, ötös kicsit túlértékeli az emberek helyzetanalizáló képességét :D Ugyan, a "megszólós" nők többsége annyira ostoba, hogy az életüket is képtelenek úgy szervezni, hogy heti pár órát magukra tudjanak szánni. Ezt a frusztrációt kell más piszkálásában levezetni.
2019. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 baba elhanyagolása nem itt kezdődik,ne foglakozz velük.
2019. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!