Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a témáról párkeresés terén?

Figyelt kérdés

Mostanában volt szerencsém olyan nőkkel beszélgetni, akik túl vannak a 30+-on, némelyeknél gyerek is volt és mindegyik panaszkodott a férfiakról. Hogy nincs. Hogy milyenek vannak. Hogy valójában minden férfi ilyen-olyan.


De nem is ez a lényeg.


Amikor pedig azt mondtam, hogy talán nagyon az igények, az volt a válasz, hogy nem. Tévedek. Nekik nincs igényük. Normális legyen és szeressék. Ennyit vár és akar egy férfitól. Nem érdekli a külső, nem kellenek a milliók, csak ne lépjen félre és szeressék.


Aztán arra gondoltam, hogy valójában rengeteg olyan férfi van, aki tudná szeretni ezeket a nőket. Érdekes módon az mégsem kell.

Ha kicsit mélyebben bele mész velük a témában, akkor végül is kiderül, hogy azért 180+ magas legyen, meg hát legyen már diplomás minimum, meg hát ő a sportos férfiakat részesíti előnyben, és a végén mint egy autószalonban, csak így pipálva vannak az extrák. Tehát akkor mégsem az a fontos, hogy legyen valaki aki szeresse.


Amikor az egyik ilyen nőismerősömnek mondtam, hogy minek mondja azt hogy az számít hogy szeressék, amikor ez nem igaz, hiszen az a fontos hogy 180+ legyen, meg diplomás stbstb., akkor az volt a visszakérdés, hogy "miért, te járnál egy dagadt nővel"? Mondtam, hogy nem, de én olyat sosem mondtam, hogy csak arra vágyom, hogy szeressenek.


Itt gyakorin is sokszor olvasom a válaszokat, hogy hát "a külső annyira nem lényeg", és különben meg a legfontosabb, pláne a nőknek!


Most akkor ez azért van, mert mindenki löki ezt a "társadalom által elvárt" dumát, hogy saját magukat jó színben tüntessék fel, vagy ennyire nem meri senki felvállalni a saját maga igényét?


Tehát nincs senkijük, de lényegében már hazudnak azzal kapcsolatban, hogy mire vágynak. Pipálgatják így maguknak az extra listát mint egy szalonban, majd pedig telesírják a világot, hogy egyedül maradtak és nem kellenek senkinek.


Kedvencem az a 4 gyerekes (egyébként elképesztően dekoratív) anyuka, aki a 4. gyerekét azért szülte, hogy megtartsa a pasiját, akit végül nem sikerült mert apuka lelépett egy másik nővel (már 7 éve és azóta is együtt vannak), és amikor rákérdeztem hogy hát gondolkodtál valaha mi volt az oka annak hogy megpattant és azóta is ezzel a nővel van együtt? Erre pedig az volt a válasz, hogy az új p.na... Én pedig csak így húztam fel a szemöldököm, hogy hát nem akarlak megbántani, de ha 7 éve együtt van azzal a nővel, kétlem hogy a mai napig releváns lenne az a kifejezés, hogy mert "új p.na". :D


Én tisztában vagyok azzal, hogy azt várja el a társadalom, hogy a saját igényeid ne vállald fel. De a nők miért nem vállalják fel? Miért szükséges ez a "csak annyi kell hogy szeressenek" monológ, amikor ez abszolút nem igaz?


És nem, nem vagyok nőgyűlölő, sem ronda, sem 150 centis törpe, pusztán az utóbbi időben annyi ilyen "szeretetre vágyó", de mégis egyedülálló nővel volt szerencsém beszélgetni, hogy már-már felkaptam a fejemet, hogy mégis hogyan lehet ez. Mind szép, és állításuk szerint nem kellenek "senkinek". Pedig ez színtiszta hazugság. Ti mit gondoltok?


2021. dec. 10. 20:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Én is csak szeretetre vágyom, egy dolgos, nem lusta, élősködő emberre akivel megértjük egymást.

Nincs ideálom és nem gondolom hogy nagy elvárásaim lennének de azért mert normális párkapcsolatra vágyom és nincs ideálom nem fogok összejönni a 160centis, zsíros hajú szomszéd Józsival

Igenis van egy alap elvárás. Legyen magasabb, igényes magára. De igazából nem mindegy hogy ki mit mond? Az embernek úgyis azzal lesz kapcsolata akivel megvan az a bizonyos szikra akivel megvan az összhang.

Ha jön valaki, aki nem is annyira jön be, de jól működik a kémia és megértjük egymást nyilván megpróbálom vele és nem fogom elhajtani.

Elutasítani csak azt lehet akivel amúgysem érzek közös pontot, illetve ránézek és tudom hogy nem az esetem vagy nem tudok vele elképzelni kapcsolatot.

Teljesen mindegy ki mit mond, hogy külsőre mi is jön be

A végén nem az dönt

2021. dec. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

"Én is csak szeretetre vágyom, egy dolgos, nem lusta, élősködő emberre akivel megértjük egymást."


Na de látod? Ne írj ilyet, mert ez nem igaz! Hát az első mondatodat ütöd a 2., 3., és a 4. mondatoddal. Ha téged a 160 centis szomszéd Józsi tudna szeretni, de neked ez nem kell, akkor te sem csak szeretetre vágysz. Akkor minek a maszlag? Miért nem írod azt, hogy te 160+-os, igényes, sportos stbstb. embert akarsz magad mellé? Mert ez a valóság... Ne gyere itt a "csak szeressen" dumával, mert egyszerűen nem igaz. Akkor írd le mik az igényeid, aztán maximum a végére biggyeszd oda hogy szeressen is, mert ez teljesen egyértelmű hogy neked nem ez a prioritás. Neked az a prioritás hogy ne 160 cm legyen, meg ne legyen zsíros a haja, meg ne a Józsika legyen a szomszédból.


Erről beszélek. Olyan álszent dumákat vágtok le ti nők, hogy a hajam ledobom, komolyan! :D

2021. dec. 10. 20:39
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Azt írtad, mind szép. Hát ezért vannak ilyen tapasztalataid. Egy szép nőnek vannak elvárásai, és lehetnek is.

A rondákkal te szóba sem állsz, pedig azért több van belőlük mint szépekből. A rondáknak tényleg semmi nem számít, elég ha elfogadják őket, szeretik őket, és nem csalják meg őket.

Én ronda vagyok. Nincsenek is elvárásaim a férfiak felé.

És pont ezért van is párom, mert én tényleg nem pipálgatom az extrákat.

De amelyik nő szép, dekoratív, jó ránézni és megjelenni vele, annak igenis jogosan vannak hasonló elvárásai a férfiak felé.

Azért nem merik kimondani mert a magadfajták rögtön elítélik őket emiatt, ahogy a leírásoddal is bizonyítottad.

2021. dec. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3


Semmi gond azzal ha valakinek van elvárása! Én pontosan erről beszélek! Én azt nem értem, hogy miért hazudnak? Azért mert ezt várja el a társadalom? Vagy azt hiszik kevesebbek lesznek attól ha kimondják hogy nekik vannak elvárásaik?


Abszolút nem értetted meg a leírásom lényegét. Én nem ítéltem el senkit.


Azt pedig kikérem magamnak, hogy nem beszélek rondákkal.


Az, hogy te saját magaddal nem vagy elégedett és azt gondolod hogy neked nem lehetnek igényeid csak annak aki dekoratív, az a te problémád, nem az enyém. Neked vannak önértékelési zavaraid, nem nekem.


Semmi baj az igényekkel, külsőtől függetlenül, de minek akkor a maszlag??

2021. dec. 10. 20:48
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Neked csak az a bajod hogy odaírják hogy "csak" ennyi kell nekik. Mikor nem is. Mit kell ezt túlragozni? Ez nem hazugság csak nem áll neked regényt mondani hogy mire vágyik mert ha elkezdi egyből beleun vagy küld egy dickpicet mivel csak dugni akar. Miért vagytok ilyenek?
2021. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Te magad írtad hogy mind szép. Tehát a mintád a szép nőktől származik.

Eléggé nőgyűlölőnek tűnik az egész leírásod, meg a válaszaid is. Az első válaszoló mondandóját sem fogadtad el, mert az nem úgy van ahogy ő érzi vagy mondja, te sokkal jobban tudod hogy ő mit hogy gondol...

Engem meg direkt rugdosol ezzel az önértékelési maszlaggal.

Miért nem fogadod el hogy nem mindenki úgy gondolkodik mint te?

Abszolút semmit nem tudsz a nőkről, ami nem gond (vagy hogy a te stílusodban beszéljek, nem az én gondom, hanem a tiéd) a nagyobb gond az, hogy akármit mondanak neked, nem fogadod el a véleményüket, akkor is a te saját téves elképzeléseidet hajtod hogy a nők így meg úgy.

Minek a maszlag? Leírtam, pont az olyanok miatt, mint te.

2021. dec. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ha megnézed az 1-es válaszolót, a legeslegjobb példa arra, amiről én beszélek.


Az első mondatban írja, hogy csak szeressék, a többiben pedig sorolja hogy milyen ne legyen a partner.


De meg van fordítva az egész, hiszen ha elmegy egy társaságba, ő nem az alapján nézi ki magának a férfit, hogy ki tudná őt mégis szeretni, hanem ki az aki 160+ centi, meg kinek nem zsíros a haja stbstb. Ő pedig ez alapján fog kezdeményezni, nem az első alapján!!! Mert az első teória alapján, éppenséggel pont a szomszéd Józsi is jó lenne. De az mégsem jó... Akkor miért így kezdünk? Ez a fontos? Dehogyis.


Ha nekem az a fontos hogy egy autó elvigyen A-ból B-be, meg ne ázzak meg, azt hívhatjuk egy Suzuki Swiftnek. De ha utána azt mondom hogy hát azért legyen benne masszázsülés, meg parkoljon be magától, meg Matrix led fényszóró, akkor k.rvára nem Suzuki Swiftet keresek, hanem egy Audi A6-ost... Akkor ne mondjuk már ilyen baromságot, hogy "oh, csak vigyen el A-ból B-be", ha a Matrix led fényszóró meg a masszázsülés a fontos!

2021. dec. 10. 20:58
 8/16 A kérdező kommentje:

5


Ti miért vagytok ilyenek? Minek hazudtok? Miért féltek felvállalni a saját igényeitek? Kit érdekel a dickpic meg hasonlók... 15 éves szint. Arról regélj, minek adod elő hogy neked "csak" ennyi kell, mikor egy ordas nagy kamu?

2021. dec. 10. 21:01
 9/16 A kérdező kommentje:

6


Ugorj már egyet, felejtsd el ezt a szép nő-nem szép nő témát... Mondtam, önértékelési zavaraid nem tartozik ide. Neked fontos a külső, értettük elsőre is. A kérdésre válaszolj.

2021. dec. 10. 21:03
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Nekem fontos a külső? Olvasd már el amit írtam, de ezúttal értelmezd is 😂 Pont hogy nem értetted.

Nincsenek elvárásaim, van egy párom aki nem egy adonisz, de boldog vagyok vele, ha neked ez fáj is.

Szar lehet hogy nem jutsz nőhöz, de ezzel az arrogáns, hímsoviniszta dumával bizony nem is fogsz.

Válaszolok harmadszor is, hátha harmadszorra eljut a tudatodig, de többször nem fogok, mert tök felesleges a Dunába vizet öntögetni: azért nem sorolják a nők az igényeiket, mert látják rajtad hogy ítélkezel. Normális pasiknak meg szoktak amúgy nyílni, meg egymásnak is, nők a nők között. De a magadfajtának nem.

Egyrészt senki nem szereti ha ítélkeznek felette meg okoskodnak hogy ők jobban tudják, másrészt akivel nem akarnak semmit kezdeni, annak mégis minek nyíljanak meg, minek mondják el hogy mire vágynak?

Ha most sem érted akkor sajnálom, én nem tépem tovább a számat.

2021. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!