Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Tartsam meg inkább barátnak...

Tartsam meg inkább barátnak vagy hajtsak rá és emiatt veszítsem el?

Figyelt kérdés

Annyit érdemes rólam tudni, hogy soha nem volt igazi barátom. Mind ami volt az csak internetes és állandóan hallgattam a szüleim, nagyszüleim szavait, hogy nincs egy barátom sem akivel meg tudnám beszélni a dolgaimat. Én nekem olyankor eszembe jutottak a netes kapcsolatok, de azért a lelkem mélyén tudtam, éreztem, hogy igazuk van és ők nem igazi barátok aztán olyankor rosszul éreztem magam. Azt, hogy miért nem voltak inkább hagyjuk. Nem volt és kész, maradjunk ennyiben.


Most elkezdtem az egyetemet és jóval nagyobb aktivitást mutattam. Leültem a legelső nap egy hölgy mellé aki akkor hirtelen első benyomásra nem volt szimpatikus, de ez a benyomás addig tartott míg el nem kezdtünk társalogni. Nagyon megkedveltem, de igazából nem éreztem akkor még úgy iránta semmit. Szépnek tartottam, de attól még nem mozgott bennem semmi. Az utóbbi egy hónapban viszont annál inkább és pár nappal ezelőtt nálam már annyira áttört a gát, hogy randira hívtam. Nem mondtam ki, hogy randi és szerintem ezzel ő sincs tisztában. Nyilván elfogadta hiszen az egyértelmű, hogy nagyon kedvel engem. Találkozni ritkán találkozunk mert nem szokott bejárni minden órára, de ha bent van akkor általában mindig töltünk el együtt időt vagy plázázással vagy pedig azzal, hogy ki kísér a buszállomásra. Illetve minden egyes nap írunk egymásnak szinte és többször is megkérdezi egy nap, hogy mit csinálok éppen, mi újság velem stb...

Beszélgettem vele komolyabb témákról is. Pl felhoztam a gyerekvállalást és kiderült, hogy közösek ilyen téren a céljaink és mindketten egy nagy, szerető családról álmodozunk.


Nekem ez nagyon jól esik, hogy van aki végre figyel rám, keres és nem egy internetes "fake" barát, hanem olyan személy akire valóban lehet számítani. Emiatt pedig nagy dilemmában vagyok, mert szerintem a hölgy csak barátként tekint rám és attól tartok, hogy ha felhozom neki óvatosan, hogy én nyitott lennék arra, hogy közelebb kerüljek hozzá akkor soha többet nem szólna hozzám. Nekem meg mivel konkrétan igaz barátaim sincsenek, lehet ésszerűbb lenne elsősorban egy barátot szerezni és utána ismerkedni párkapcsolati szempontból.


Mit gondoltok?



2021. dec. 20. 01:12
A kérdező szavazást indított:
Hajts rá és inkább veszítsd el még ha fáj is, mert később ennek több pozitív hozama lesz
Ebben a helyzetben inkább közeledj felé csak barátként és tartsd meg
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hajts rá!
2021. dec. 20. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért mert végre valaki érdeklődik felőled még nem kéne azonnal bemesélned, hogy lehet ebből valami. Millió közvetlen ember van, aki ugyan ilyen érzést váltana ki belőled. Ha nem találkoztál ilyenekkel akkor valszeg nagyon rossz helyen kerested őket.

Lehet, hogy neki is egy barátra van szüksége. Az pedig hülyeség, hogy a friendzoneból nem lehet kitörni. Ne engedd magad oda, és probléma megoldva. Először barátkozz. Jó barátság az alapja minden tartós és szép párkapcsolatnak.

2021. dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan finoman puhatolva haladnék vele hogy ő mit gondolna arról ha több lenne köztetek. De én nő vagyok, tudom hogy a férfiak szeretnek ajtóstul rontani a házba 😀
2021. dec. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj rá. Bár ebben én sem vagy jó, de pont férfi ismerősöktől hallottam, hogy ha igazán tetszel egy nőnek, az állítólag nagyon feltűnő. Például ha olyasmire nézel, ami teszik, akaratlanul is kitágulnak a pupilláid, ilyenekre érdemes figyelni. Ha beszélgettek szokott e esetleg az ajkaidra tévedni a tenkintete, stb.
2021. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a bajom ezzel, hogy általában azok a tapasztalatok, hogy a legtöbb ember úgy teszi túl magát egy elutasításon, hogy a barátjaihoz fordul és velük beszéli meg. Nekem meg pont egy ilyen ember hiányzik az életemből elsősorban akivel meg tudom beszélni minden egyes problémámat.


Lehet inkább ezt a randevút úgy kellene lebonyolítani mintha csak egy ártatlan, semleges találkozó lenne aztán a szituáció majd adná magát.


Amúgyis nagyon nem tenne jót nekem most vizsgaidőszakban egy óriási nagy csalódás.

2021. dec. 20. 01:45
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Hát én ehhez vak vagyok :D


Mármint azt szoktam látni, hogy sűrűn néz rám, illetve ha beszélünk tartja a szemkontaktust, dehát ezt az is megteszi aki amúgy még barátként se néz rám.


Én is tartok szemkontaktust azzal akivel beszélek függetlenül attól, hogy mennyire kedvelem.


Azt meg már nem tudom meghatározni, hogy amikor az arcomra néz akkor pontosan mit sasol rajta.

2021. dec. 20. 01:48
 7/15 anonim ***** válasza:

Szemkontaktust tartotok, és mondjuk egy pillanatra kicsit lejjebb pillant. Ez például lehet egy pillantás az ajkaid felé: ez többnyire akkor fordul elő, ha valakinek tetszik, és ez esetben valószínűleg azért érdekli, mert azon agyal pl. h milyen lehetne megcsókolni.

Sasold a pupilláit: attól függetlenül kitágul-e/tág amikor rád néz, hogy milyenek a fényviszonyok? (Sötétben természetesn kitágul, de tegyük fel, hogy mondjuk kint álltok a napsütésben, mégis tágak a pupillái amikor rád néz, akkor jó eséllyel bejössz neki.)

Erről az jut eszembe, hogy amikor először találkoztunk személyesen a párommal (online ismerkedtünk meg), akkor utólag mesélte, hogy mennyire aggódott, hogy károsodni fog a szemem, mert egyfolytában totál tágak voltak a pupilláim. Valami ilyesmit kéne sasolni. :D

Aztán amúgy ha egy jó kiállású, jó testalkattal rendelkező férfi/fiú vagy, akkor valószínűleg egyébként sem utasítana vissza egy randot, ha amúgy nem feltétlenül akarna összejönni veled. Ha valaki jól néz ki, azzal szívesen randiznak, nem? :D Meg ha már meghívod valahova, és te fizetsz, nem közösen, akkor ha nem is mondod ki, de azért le fog neki esni, hogy amúgy szívesen mélyítenéd el a kapcsolatotokat nem feltétlenül csak baráti irányba... Nekem is sok férfi haverom volt, de akivel nem akartam volna semmi esetre sem összejönni, annak sose hagytam, hogy meghívjon, vagy mondjuk ételt/mozijegyet fizessen helyettem, ha el is mentünk valahova közösen. Bár ez könnyen meglehet, hogy szubjetív, de szerinem egy normál lány nem hagyja, hogy fizess, ha nem akarja, hogy udvarolj neki. Vagy ha mégis, akkor legközelebb felajánlja, h "visszahív".

2021. dec. 20. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%

A netes kapcsolattal nem tudsz normálisan beszélgetni, nem látod az arcát, szemét, a személyiségét nem usmered meg. Azt mutat magából, amit akar, vagy ami szeretne lenni.

Ha nincs valós barátságod, az nem normális állapot, egészségtelen.

2021. dec. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, hogy sodorjanak a helyzetek, engedd át neki az irányítást egyelőre. Semmiképp se rihand le, se szóban, se tettben. Ne érintsd meg, ne szegezd neki, hogy mi lenne ha.

Ki tudja, lehet, hogy benne is mocorog valami, lehet, hogy ő is filózik azon, amin te.

De az is lehet, hogy örül, hogy van ott egy normális ember, akivel megértik egymást, és ennyi.

Türelem.

2021. dec. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én páros lábbal rugnám be azt az ajtót (ne lincseljetek meg, csak viccnek szántam).


Szerintem mielőtt azt mondanád, hogy all-in, mérd fel a helyzetet, hogy valóban lehetne-e esélyed, mert ennyiből közel sem biztos, hogy van.

2021. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!