Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régebben is volt ekkora...

Régebben is volt ekkora ellenzés a tűzijáték iránt, vagy mostanában lett divat?

Figyelt kérdés

Amikor divatba jött (2000 körül), akkoriban nem hallottam ennyi hőzöngést ezzel kapcsolatban, mostanában már állandó háború van a kutyások és a tűzijátékosok között. ( Az igaz, akkor nem volt ekkora média). Ti mit tapasztaltok, egyre erősebb az ellenzők lobbija és a hisztéria?


Nem tűzijátékoztam, és állatom sincs. Pártatlan vagyok.



2022. jan. 1. 17:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
68%

A tüzijátéknak több ezer éves hagyománya van, Magyarországon is Mátyás idejében már biztosan volt, lehet, hogy előbb.

A divatkutyások miatt ellenzik mostanában egyre inkább.

Van kutyám, nem zavarja a tüzijáték, de ha zavarná sem okozna problémát, legfeljebb bezárnám a kutyát a garázsba. Egyébként a tüzijáték sem érdekel.

2022. jan. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

Igen, mostanában lett nagy divat a kutyázás. Sok helyen előbbre tartják a kutyát a családban, mint az embereket. Minden körülöttük forog. Kutyával kell bevásárolni menni, fodrászhoz, wellnessezni, strandolni stb. Én ezt nem értem ( tudom hogy családtag meg minden, nekünk is volt kutyánk, de amég nyaralunk, megkérünk egy ismerőst, hogy vigyázzon rá).

A balatoni strandok is tele vannak kutyával, meg hát azzal ami a kutyákkal együtt jár ugye. Még olyan helyen is fürdetik a kutyákat, ahol a szabályzat tiltja.


A tűzijátékra viszatérve, én nem hiszem el, hogy a kutyákat bántaná a tűzijáték. A mi kutyánknak sohasem volt baja tőle. Meg hát az aug.20-i tűzijátékon a Balaton part természetesen tele van kutyákkal, akiket szintén nem zavar a tűzijáték...

2022. jan. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
54%

Azt tegyük hozzá, erősen megváltoztak SZERENCSÉRE az állattartási szokások.


Akárhogy megy a lekezelő "divatkutyások" szöveg, az ő állataik általában sokkal neveltebbek, szocializáltabbak.


Ezzel szemben régen is a többség divatból tartott kutyárt, mert az kell, de foglalkozni, nevelni senki nem tudta, akarta.


Jobb esetben kib..szták az udvarra, hagy szaladgáljon, a nevelés meg abból állt, hogy félholtraverték ha megfogta a tyúkot vagy unalmában folyton kapart, gödröt ásott az eb.


Rosszabb esetben simán csak láncon tartották direkt félvad, agresszív kutyaként mert hát házörző az a dolga, hogy ugasson mint a barom mindenkit.


Pont így le volt szarva a tüzijátékozáskor is, beb..szták a pincébe, garázsba oszt' jól van, vagy letudták, hogy úgy is meg van kötve.


Nyilván ha az ilyeneket kötnék ki a nyakuknál fogva, akkor ők sem rohangálnának sehova.


Nem mondom, hogy a mai együtt élünk a kutyával és WC-re is vele járunk jó dolog, de az sem volt soha normális ahogy az emberek többsége tartotta a kutyákat a közelmúltig.

2022. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
69%

A kutyát lehet szoktatni, klimatizálni a tüzijátékhoz.

Hosszú türelemjáték de megéri, én mióta tudok róla csinálom.


A tüzijáték hagyomány, mindenki más miatt szereti. Nekem a fény és az illat adja az örömöt így meg vagyok a durrogás nélküli rómaigyertyákkal, de megértem azt is aki szeretné a durranást is.


Mindenesetre azt tudom tanácsolni, hogy nézzetek utána, hogyan lehet szoktani a kutyát az efféle hangokhoz, ha meg tüzijátékozol, előtte ne igyál túlsokat. Az rá ér utána is.

2022. jan. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Missi_Key ***** válasza:
61%
régebben tudták hogyan kell állatot tartani és tüzijáték idejére kikötötték vagy beengedték az ebet. vannak nagy méretű, teljesen zárt kennelek is problémás ebeknek nem csak tüzijáték idényre. mosta ában az állattartók bsznak felelősséget vállalni az állatért és mindenki más zaklatnak az ő ebükkel.
2022. jan. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
58%
Remélem nincs állatotok.
2022. jan. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
72%
Lassan 40 éve leszek budapesti, itt nőttem fel, itt vettem lakást, itt dolgozom, de soha ennyire zavaró tűzijátékozás nem volt, mint most. Rengeteg a felelőtlen felhasználó, ezt én saját szememmel is láttam az ablakból, ezekből vannak a balesetek, tűzesetek, más tulajdonában kárt tesznek. Tesóm mesélte, hogy egy haverjának a nyakába dobtak petárdát egyszer, szerencsére még időben ki tudta piszkálni, volt annyi lélekjelenléte. Tiltott pedig, és a tűzijátékra is vannak szabályok, hogyan lehet használni, védőtávolság, stb. Szerinted volt rendőr az utcán csak azért, hogy ellenőrizzék? Semmi. Csak oda mentek ki, ahol már megtörtént a baj.
2022. jan. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
49%

Szerinted érdekelte a legtöbb gazdit? Most kezdik felfedezni,hogy amúgy egy érző lény van a házban/ház körül nem egy etethető riasztó,hát hol érdekelte azokat még 20 évvel ezelőtt is,hogy a tüzijáték zavarja a kutyát..Láncon volt,kennelben,vagy ha elszökött hát majd vissza jön. :D

Emlékszem mindenki akkoriban hogy oda volt azért,hogy mi a házban tartjuk a kutyát és nem a kertben..

2022. jan. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Missi_Key ***** válasza:
0%
utolsó.. az az állatkínzás ha folyton a házban van é sose mehet ki, ha meg kimehet akkor onnan jól be is hoz dolgokat (pl toxoplazmozisról hallotál-e már, igaz macskára jellemző, de ez csak egy példa..) felelőtlen vagy ha úgy vendégeket engedsz a lakásba hogy közbe az állat ott van a konyhában ott a nyála az ülőgarnitúrán az asztal mellett..
2022. jan. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
63%

Ja mert te a cipőddel semmit nem viszel be a házba.

A ruhádon se viszed haza a fél várost és a munkahelyi retket.



Amúgy is,behozza a toxoplazmózis fertőzést,ennél nagyobb f*szságot nem találtál? Hogy a p*csába ne tudnám mi az két gyerek után szerinted? Minden alkalommal elmondják,hogy ha van macska ne te takaríts almot lehetőleg.

De hogy a KUTYA?! A macska bélcsatornájában,ürülékében van benne,az azzal való érintkezés (igen,a sz*rral nem a macskával..) terjesztheti át rád,emberre.


Mit keresne a kutyád macska alomban,macska ürülékben,miért lenne macskaszaros a kutya?

Ez a lehető legrosszabb példa volt arra,hogy az amúgy is ostobaságaidat megpróbáld alátámasztani.

2022. jan. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!