Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fiatalok szemében "idősebbek"...

Fiatalok szemében "idősebbek" viselkedése mikor kínos?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok amikor öreg bácsik és nénik mondogatják a "ilyenek ezek a mai fiatalok" szöveget, hanem arra hogy pl. amikor gimnazista vagy egyetemista fiatalok társaságában valami módon odakerülő náluk idősebbek (pl. 30-40 évesek) viselkedése mikortól válik nagyon kínossá?


Milyen megnyilvánulások, viselkedések, kinézet, szokás stb.?



2022. jan. 1. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az a nő/férfi,aki nem a korának megfelelően öltözködik vagy viselkedik.

Ilyen kivénhedt barbie típusú nők pl.

De az is kínos,mikor látom,hogy egy 40es nő, férfi úgy mustrálgatja a gyereke korabeli fiatalokat, mintha egy korosztály lennének.

2022. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

# 1


és amikor mondjuk edzőparkban, teremben 40-50 éves férfi edz tizenéves fiatalok közt?


az nem tűnik úgy?

2022. jan. 1. 18:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem. Miért lenne kínos, ő edzeni jár oda, nem ismerkedni
2022. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Számomra a hányinger legalja, mikor valaki szellemileg nála 20-30 évvel fiatalabbaknál van leragadva.


Undorítónak tartom, mikor a vén kecskék próbálkoznak fiataloknál például.


Az is elég szánalmas, mikor valaki nincs tudatában a korának és úgy viselkedik, ami egy normális fiatal felnőttnek is kínos. Pl a Madonna szindrómás nők engem is kiakasztanak.


Nem attól leszel vonzó, hogy fiataloknak akarsz megfelelni úgy, hogy korban fölöttük állsz. Szerintem ezen a ponton érdemes megragadni a sztorit. Egy idősnek ideális esetben van szellemi mélysége, tele van tapasztalattal, látott eleget a világból ahhoz, hogy ő tudjon és akarjon mintát mutatni, ne pedig kiskutya módjára pitizzen a fiatalok elismeréséért és kényszeresen be akarjon közéjük illeszkedni. Fiatalnak lenni a saját korosztályában valakinek nem így kell szerintem.


Pl sportolni kortalan, az egy tök jó irány, ha egy idősebb ember aktívan sportol, akár fiatalokkal együtt. A sport alap igényesség.


Eljárni koncertekre, színházba, fesztiválokra akár szintén pozitív a szememben. Ezek nem korhoz kötött dolgok, hanem élmények.


És így vagyok azzal is, ha valaki idősebb korában egyetemre megy vagy új hobbiba kezd, mindaddig, amíg ezt annak tudatában teszi, hogy "oké, x éves vagyok, de jól érzem magam a bőrömben, önazonos vagyok és imádom, hogy a világ a lábaim előtt hever, amiben az én generációm is komoly szerepet vállalt. Haladok a korral, érdekelnek az újdonságok, nyitott vagyok, laza vagyok, boldog vagyok".


Sok idős nem ezért teszi ezt, hanem sokkal inkább azért, mert kétségbeesett vagy agyilag fejletlen. Fesztiválra elmenni, mint mondtam, oké. Iszogatni, táncolni, több generációval együtt szerintem tök jó. Kelletni magad a gyerekeid/unokáid korosztályának közben, na az, ami nem oké. Felelőtlenül fetrengeni úgy, hogy a ráncos micsodád kilátszik már 20 éves korban is szánalmas, de ha te ezt 50 évesen képtelen vagy belátni és azt hiszed, ettől leszel menő, akkor szánlak. Elmenni edzeni azért, hogy egészséges legyél és fittebb, akár a feleségednek/férjednek/korodbelieknek vonzóbb, oké. Azért, hogy versenyt fuss az idővel (úgysem tudsz) és utána ugyanazzal az embertípussal feküdj össze az ő oldalukról szánalomból, amivel 30 éve buta gólyaként, szintén röhejes.

2022. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Szerintem a sport inkább összehozza az embereket.

A különböző korosztályok sokszor pont a sport vagy hobbi miatt tudnak akár nagy korkülönbséggel is jó kapcsolatot kialakítani.

Egy edzőteremben szerintem nincs ezzel gond,de biztosan van olyan,aki meg tudja találni a módját,hogy ez kínossá váljon.Normális esetben egy akárhány éves ember is nyugodtan sportolhat együtt gyereke vagy unokája korabeliekkel.

2022. jan. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most az, hogy valaki edz, az miért lenne korfüggő és kínos?
2022. jan. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor, hogyha mindenre rászól, vagy ha nagyon gyerekesen viselkedik.
2022. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, rosszul értelmeztem.


Nem kínos, ha van egy vagányabb stílusa.

2022. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!