Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a fene történt a mai világgal?

Mi a fene történt a mai világgal?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Nincsen barátom és nincsenek barátaim. Ez nem azért van mert annyira ronda lennék nem tartom magam annak, és abszolút nyitott vagyok a barátkozásra de abba az osztályba ahova járok ők annyira mások. Nem iszok, dohányzok,és ezt én nem bírom felfogni miért az a menő aki iszik össze vissza össze fekszik mindenkivel stb. Számomra ez annyira vissza taszító dolog de az osztálytársaim ilyenek. Néha annyira idegbe tudok jönni. Sőt ezt a mai világot sem értem. Az a menő ki a részegebb a fiúk és lányok szórakoznak egymás érzéseivel. Aki karcolgatja magát az csak figyelemre vágyik. Aki nem bírja lelkileg az gyenge. Azt sem értem miért csodálkoznak azon ha egy fiatal kiontja a saját életét, egy ilyen társadalomba. Mindenki bánt mindenkit. Ha valakinek nincsenek márkás cuccai ez egy gyökér. Az emberek az alapján ítélik meg egymást hogy mit mutatt a mérleg. A gyerekekben a szülők iránt és a tanárok iránt sincs az ég világon semmilyen tisztelet. Aki nem annyira szép azt kiközösítjük hadd szenvedjen neki mindegy. Ha valakinek nincs 16 évesen fiuja vagy barátnője és talán még szűz az tökre gáz! Mindenki lop hazudik csal. Miért jó ez? Mégis mi történt? Én nem akarok így élni! Kiben bizhatok meg egy ilyen világban? Én nem tudok így élni? Miért jó ez? Ez egy kisebb kiborulásom volt legyszi mondjatok valamit!

Köszi annak aki elolvasta!



2022. jan. 3. 18:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Huszonéve sem volt ez sokkal másképp. Nem a mai világ működik így. Nem kell kiborulni, ha vége lesz a sulinak utána nem kell találkoznod olyanokkal akiket nem kedvelsz.
2022. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt értem, pedig 2x annyi idős vagyok mint te. Egyszerűen szerintem a média és az internet teljesen átformálta az embereket. Régen is megvoltak ezek, csak nem volt ennyire szem előtt. Most, hogy már mindenki digitális világban és sokan abba születnek, ezáltal teljesen más a trend. Influenszerek vannak, akiket követnek, akik megmondják hogy élnek ők vagy szerintük hogyan kell élni és több millió ember őket követi. Ez régen nem volt ennyi látható. Továbbá, hogy már mindenkinek van internete és bárki bármit írhat azáltal is formálják az emberiséget. Szerintem félelmetes világot élünk. Lehet itt pedálozni nincsen világháború meg társai, de olyan digitális világot élünk és olyan információ áradat megy végig, hogy nagyon félelmetes számomra. Lásd a covid oltás-oltás ellenesek táborát, vagy bármit szinte.
2022. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Fontos h a jot probald meglatni a vilagban van az is csak valoban nehezebb sokszor megtalalni mint azokat a dolgokat amikkel nem ertunk egyett. Valoszinuleg most kezdesz rajonni h az elet nem egy habostorta nekem is eleg nagy csalodas volt. Ami pozitivum h igy talan azokat a dolgokat amik tetszenek jobban fogod ertekelni.


Lehet tul altalanosan fogalmoztam de remelem ertheto.

2022. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nezd, en 12 evvel vagyok idosebb nalad, szoval van mar tobb tapasztalatom ebben a temaban. Nalunk is voltak kirivo esetek, de azt azert ketlem, hogy tenyleg mindenki ilyen lenne.

Azt is jobb, ha elfogadod, hogy a bulizas, az ivas nem ordogtol valo. Tinedzserek vagytok, ez az idoszak a hatarok feszegeteserol szol es ebbe beletartoznak ezek a tevekenysegek is. Ezzel nem azt mondom, hogy minden hetvegen a sarga foldig kell inni magad, de szerintem erdemes az arany kozeputat megtalalni. Engem pl. nem engedtek a szuleim sehova, ezert elhitettem magammal, hogy ezek alantas dolgok. De aztan ahogy elkoltoztem otthonrol 19 evesen, felszabadultam es akkor eltem ki magam, eleg durvan. Addigra a tobbi osztalytarsam mar reg tulvolt ezen.

Vegso esetben, ha tenyleg nem erzed jol magad, lehet akkor erdemes lenne elgondolkodnod az iskolavaltason.

2022. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. 30-40 éve sem volt jobb. Nem a mai korral van a gond, az emberek ilyenek. Tudom, hogy nehéz, de nem kell velük foglalkoznod.

Próbálj meg találni egy más közösséget. Sport vagy hobbi kapcsán esetleg eljárni olyan helyre, ahol hozzád hasonló érdeklődésű fiatalokkal találkozhatsz.

2022. jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Töröld ki a profilod az összes közösségi média felületen.

Beszélgess, ismerkedj élőben.

Olyan emberek társaságát keresd akikkel az együtt töltött idő feltölt, jól érzed magad velük.

Olyan dolgokat csinálj amikben örömöd leled.


Szebbnek fogod így látni a világot.

2022. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, korábban sem volt ez másképp. Én is olyan személyiség voltam mint a kérdező ugyanilyen helyzetekkel, de mindenki megtanult együtt élni ezekkel a dolgokkal is. A beszólogatások és a menősködések mindig jelen voltak. Voltak seggfejek az általánosban is és 2010-től is amikor szakközépbe jártam, bár ott tűrhetőbb volt már a helyzet. Szerencsére mindig volt olyan társaság ahová beillettem, bár felnőttként nem sírom vissza az iskolás időszakot.26 F
2022. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Rossz környezetben és korosztályban vagy. Mindenhol megtalálhatóak az általad leírtak, csak van ahol nagyobb van ahol kisebb mértékben. A te közeged ezek szerint az előbbihez tartozik. Tiniknél ez még gyakoribb, hiszen nem ismerik teljesen magukat, próbálgatják a határaikat, különböző látott minták alapján próbálnak viselkedni, keresik önmagukat, tartozni akarnak valahova. Ez sokszor ilyen viselkedéssel párosul. De ez nem csak a mai világ. Eddig is volt ilyen és ezután is lesz. A mostani "boomer" generáció közt is volt akit gyerekkorában kiközösítettek, mert nem ment a grundra focizni a többiekkel, vagy hátrányosabb származású volt, szekálták őket, ha nem volt még kalandjuk 18-20 éves korukra. A 80-90-es évek tinijei közt is voltak hasonlók és mindig.. Csak manapság az internetnek, meg úgy alapvetően az információ terjedés fejlődésének köszönhetően sokkal több ilyen eset jut tudomására az embernek, így érthető ha azt érezzük, hogy sokkal több lett az ehhez hasonló rossz dolog. Illetve aki ilyen környezetben él, az a közvetlen negatív tapasztalatok miatt hajalmosabb sokkal rosszabbnak látni a világot, mint amilyen valójában.


Nyugodj meg, lesznek barátaid akik elfogadják, hogy te nem élsz kicsapongó életet, lesz egy párod aki szeretni fog és lesz részed olyan közösségben is ahol nem ez lesz a jellemző viselkedés ;) Fiatal vagy még, középiskola utolsó éveire sok embernek benő még a feje lágya, aztán jön az egyetem vagy a munka, ahol meg még kevésbé lesz ez jellemző. Addig meg kitartás!

2022. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigaszt tud nyújtani, (bár nem hinném) 18 éves lány vagyok, se barátnőim, se barátom. A Szilvesztert is otthon töltöttem. Úgyanez a mentálisom van, mint neked.
2022. jan. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

100% ilyen volt régebben is a dolog. Csak simán rossz környezetbe vagy. Pl. Gimnáziumba kevesen vannak ilyenek de ilyen szakképző középiskolába ahova ilyen 3-2es átlagú tanulókat vesznek fel ott legtöbben ilyenek.

Én azt mondom hogy ne menj le arra a szintre de próbáld ki a bulizást, ismerkedj és pasizz.


Én is introvertáltabb vagyok, nem annyira kell a társalgás. Lehet te se kívánod annyira de nagyon ajánlom hogy találd meg azokat az embereket akikkel tudsz valamit kezdeni és nem annyira "lent vannak" úgymond.


Ne csak tanulj suli közbe.

2022. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!