Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyedülálló fiatalok! Ti is...

Egyedülálló fiatalok! Ti is hasonlóan éreztek, nektek is egyre nehezebb?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nincsen párkapcsolatom és még nem is volt soha. Ezzel mondhatni én vagyok az egyedüli a környezetemben, rajtam kívül mindenki párkapcsolatban él (többen együtt is élnek, páran már házasok és gyereket is vállaltak).

Nekem ezt önmagában is nehéz megemészteni mert már bennem is felmerül, hogy mi lehet a gond, miért nem kellek senkinek, nem vagyok elég értékes stb. és a társkeresés kudarcai erre csak ráerősítenek, egyre inkább azt érzem örökre egyedül maradok és sosem lesz senkim.

Ezen ugye az sem segít, hogy lassan már visszatérő téma a családban és barátok között, hogy nekem miért nincsen senkim, ennyi idősen azért már illene, esetleg én nem akarok párkapcsolatot, ez nem normális stb. Még újonnan megismert emberek is szinte kivétel nélkül rákérdeznek, hogy van-e barátom vagy pedig természetesnek veszik és alapból azt feltételezik, hogy van párom. Nekem pedig nagyon kellemetlen erről beszélni, hiszen ez nekem is egy érzékeny pont és sokszor azt érzem negatívan ítélnek meg, lenéznek, lesajnálnak stb., amiért szingli vagyok. Sokszor megkaptam már ugye azt is, hogy “neked nincsen párod, nem vagy szerelmes, úgysem érted” vagy sokszor futottam már bele, hogy gyerekként kezelnek, nem vesznek komolyan emiatt.

A barátaimmal is ellaposodott a kapcsolatom, mert már mind inkább a barátjukkal töltik a szabadidejüket, velük beszélik meg a dolgaikat stb. vagy esetleg együtt (mármint több pár együtt) szerveznek programokat. Engem szinte már nem is keresnek és nem is hívnak sehova, nem érdeklem őket. Maximum akkor jutok eszükbe, ha a párjuk éppen nem ér rá, panaszkodni szeretnének a kapcsolatukról vagy pedig a segítségemre van szükségük, de nekem ez így már nem az igazi és ez rosszul is esik tőlük. Engem pedig általában elutasítanak, ha próbálok velük beszélgetést kezdeményezni vagy feldobom egy közös program ötletét, elhívom őket valahova.

A hétköznapok szintjén is megmutatkozik ez. Mivel a barátaim már nem számolnak velem, ezért nagyon sokat vagyok egyedül (szinte mindig), nincsen kivel közös programot szerveznem (legyen az egy kirándulás, sport, társas, mozi vagy nyaralás, bármi) és érdemben beszélgetnem (nem hobbiról, nem időjárásról, nem közéletről stb., hanem szimplán az életem történéseiről, ami foglalkoztat, amit átéltem, amit érzek stb., ilyesmit senkivel nem tudok megbeszélni és ez elég frusztráló, nehéz). Sokszor úgy érzem egyedül vagyok és nincs körülöttem olyan ember, akire számíthatnék, aki támogatna engem, aki mellettem állna, aki szeretne, akinek fontos lennék. Ugyanígy én sem tudom ezeket kiadni magamból, nekem is hiányzik az, hogy ezt a fajta figyelmet, törődést, szeretetet, gondoskodást, támogatást megadjam valakinek. Jó lenne, ha nem kellene albérletről albérletre költöznöm ismeretlen emberek mellé, hanem összeköltözhetnék a párommal vagy nem nekem kellene egyedül hazacipelni a több zsugor ásványvizet a boltból vagy nem nekem kellene mindig mindent megoldanom egyedül stb. Nyilvánvalóan nem ilyen funkcionális dolgok miatt vágyom párkapcsolatra, viszont nem fogok hazudni, ilyen teljesen hétköznapi dolgok kapcsán is eszembe szokott jutni, hogy minden teljesen más lenne, ha nekem is lenne párkapcsolatom. Hát ha még a jövőre gondolok.

Természetesen szexuális vágyaim is vannak, bár lányként ez szerintem társadalmilag elfogadottabbnak számít, azért nem olyan jó dolog ennyi idősen szűznek lenni.

Szóval, nekem egyre nehezebb ezzel együtt élni és kíváncsi vagyok rá, hogy vajon ezt mások is így élik meg, hasonló nehézségeik vannak stb. vagy sem.


2022. jan. 18. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Bár nem nevezném magamat tininek, és annyi idősen mint te folyamatosan volt párkapcsolatom, most mégis egyedül vagyok...mert nekem jobb így, hiába van lehetőségem max az exemhez mennék vissza.


Viszont nagyon fiatal vagy, és ideje lenne egy kicsit bele húzni, mert nem fiatalodik az ember...és amíg egészséges vagy, nincs annyi gondod addig kell kiélvezni az életet. Másrészt a legtöbb nőnek sokkal könnyebb párt találni, de neked az lenne fontos hogy olyant találj aki már kicsit tapasztaltabb, elfogadóbb. De mindenképp itt az ideje valamibe bele vágni, azért ne szűzen halj meg. 29f

2022. jan. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Majd csak akad valaki. Örülj annak, hogy legalább heteró vagy. Így azért könnyebb az élet, mintha leszbikus lennél. Akkor nem csak a párkeresés sokkal nehezebb, mellé még társadalmilag is kirekesztett lennél.
2022. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan kellene belehúznom…. Mármint értem, amit írsz, de nem tudom mit tehetnék az ügy érdekében. Én is élem az életem mint bárki más, de nekem valahogy a párkapcsolatosdi, a szerelem stb. eddig teljesen kimaradt. Soha nem találkoztam olyannal, akivel bármi is kialakulhatott volna és most sincsen a környezetemben senki, aki potenciális partner lehetne. Most pedig ebből a szempontból rosszabb a helyzet mint valaha, mert most nem nagyon járok sehova és kevés emberrel találkozom ( már a negyedik online félévem csinálom az egyetemen, nincsenek programok, a barátaim ugye eltávolodtak, vidéken élek, nincsenek közösségi programok stb.). Marad az internet, próbálok aktívabb lenni minden platformon és több társkeresőt is kipróbáltam már, de siralmas ami ott megy. Szóval én értem, hogy fiatal vagyok stb., de már nem hiszek abban, hogy majd csak akad valaki és hasonlók, mert eddig sem akadt… soha nem volt még kapcsolatom, soha nem voltam még randizni, soha nem szólított még le senki, soha nem jött még hozzám oda senki, soha nem flörtölt még velem senki stb., ha eddig sem történt meg, akkor valószínűleg most sem fog semmi.
2022. jan. 18. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Én kicsit fiatalabb vagyok, mint Te. Tinikoromban egy nagy szerelmem volt, utána 3 évig semmi, majd jött egy 2 éves időszak, amikor kapcsolatfüggőségem lett és már ugrottam a következő férfire, amikor úgy tűnt, hogy vége az előzőnek. Ezt sorozatosan megcsináltam 3-4 alkalommal. Mentségemre szóljon - bár csekély vigasz -, hogy a környezetemben is ezt láttam.


Hogy hogy érzem magam? Mint egy kiköpött rágógumi. Úgy érzem, most van annak az ideje, hogy újra összerakjam magamat emberileg, fizikailag, pszichésen, mert nagyon rosszul érzem magam a bőrömben.


Nem lehet, hogy neked is rendbe kellene tenned magad, mielőtt párt keresel?

2022. jan. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Mármint arra akartam célozni, hogyha nem válogatod meg a partnereidet, csak az a fontos, hogy “legyen”, ahogy én tettem egy ideig, hiába lesz egy side-kick partner az oldaladon, nem lesz stabil pont az életedben. Senki nem fog szeretettel hazavárni és ugyanúgy magányos leszel.
2022. jan. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én nem érzem úgy, hogy különösebb probléma lenne velem vagy az életemmel ebből a szempontból, hogy bármit is rendbe kellene rakni. Mármint az önbizalmamon lenne mit javítani, de igazából az is valahol ennek a helyzetnek a következménye. A körülményekhez képest elégedett vagyok magammal, az életemmel és egyedül a párkapcsolatot, a szociális életemet hiányolom. Viszont egyáltalán nem az a cél, hogy csak legyen valaki, bárki, de legyen stb. Vannak elképzeléseim azzal kapcsolatban, hogy milyen párt tudnék elképzelni magamnak és ezeket azért igyekszem szem előtt tartani.
2022. jan. 18. 21:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Megmosolyogtam az írásodat, nagyon ismerős a helyzet, csak én éppen fiúként vagyok így. Még nem jött össze egy kapcsolatom se, randik voltak, de előbb-utóbb mindig megkaptam a "bocsi mégsem akarok kapcsolatot" vagy "maradjunk csak barátok" szöveget, bármennyire is lettem szerelmes az adott lányba és próbáltam kimutatni az érzéseim.

Család férfi tagjaitól sorra kapom a beszólásokat, hogy miért nincsen barátnőm, meg milyen töketlen vagyok.

A baráti társaságom sajnos szétszéledt, más városba mentek egyetemre, aztán azóta sajnos eléggé megkoptak ezek a barátságok, nekik lett kapcsolatuk és ahogy te is írod, nálam is ez van, hogy azóta engem leépítettek, hiába akartam én velük találkozni, beszélgetni.

Környezetemben minden korombeli csaj foglalt, régebben egyszer-egyszer utcán is próbáltam leszólítgatni az olyanokat akik nagyon megfogtak valamivel, de mindből azonnali elutasítás lett. Társkeresőket én is próbáltam, de inkább hagyjuk...


Igazából én már tényleg csak a vakszerencsében tudok bízni, hogy netán valahol, valamikor véletlen összefutok olyannal, aki éppen pont szingli, pont vágyik kapcsolatra és pont meg van a kölcsönös vonzalom. De jelenleg inkább érzem lehetetlennek az egészet. Pedig nem tartom magam se rondának, se magamnak valónak és mégis valahogy mintha nekem nem lenne szexuális vonzerőm, ami megfogna bárkit is.

Nem akarlak lerohanni, de ha gondolod írj, aztán ha más nem, legfeljebb próbálunk egymásnak tanácsot adni :)

22 F

2022. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem volt még soha.

Még egy nyavalyás csókot sem kaptam.

Én is sokszor elgondolkozom ezen,mert a barátaim többsége már babázik,házasok,vagy hosszú évek óta párkapcsolatban élnek.

Én meg csak állok,mint egy idióta.

Nem tudom,mi lehet a baj,szerintem nálam az,hogy nem vagyok elég érdekes.Se külsőleg,se belsőleg,mindig van nálam jobb. 23/l

2022. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!