Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem bírom az olyan beszélgetés...

Nem bírom az olyan beszélgetéseket, ahol a partner nem érdeklődő, nem kérdez. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok élvezni olyan emberek társaságát, akik nem tesznek fel nekem kérdéseket, nem mutatnak érdeklődést a véleményem, életem (attól függ, mi a téma) iránt.

És azt veszem észre, a legtöbb ember ilyen. "Szociálisnak" számítanak, nagy baráti körük van, és nem értem, miért:D A beszélgetéseik abból állnak, hogy

A) elmondják a személyes sztorijukat

B) esetleg felváltva kifejtik a véleményüket egy nem-személyes (pl. klímakatasztrófa) témáról,

anélkül, hogy egyetlen visszkérdezés, téma továbbfűzése elhangzana.



Mivel úgy látom és tapasztalom (randin, új ismerösökkel), hogy ez a gyakoribb, nem tudom, hogy nekem kellene-e javítanom a beszélgetési módszeremen, hogy ne zavarjon ez ennyire.



2022. febr. 9. 13:23
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:

Tegnap randiztam egy sráccal, ő is ilyen volt, és hiába mesélt érdekes dolgkoról, azt hittem pofánvágom, amikor a sztorikhoz hozzáfűztem valamit, és SOHA nem kérdezett rá, csak max. megkérdezte, hogy kérek-e még egy italt.

Tudok beszélni sok témáról, de nem szeretem ezt a monológozós típust, ahol igyekezni kell, hogy mondhass valamit.

2022. febr. 9. 13:26
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem, alapvetően egy jó beszélgetés abból áll hogy mind a ketten érdeklődtök egymás dolgai iránt, és nem egy emberről szól a beszélgetés.

Ha pl tinderezek én is elvárom hogy vissza kérdezzen, élőben meg pláne, különben nem ér semmit az egész.


27/F

2022. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Én is hasonlóan vagyok, pont ugyanezt érzem, mint te. Nincs veled baj. Én is gyakran tapasztalom, hogy egyszerűen nem tudok érvényesülni, nem tudom elmondani, amit akarok, mert ad egy, nem mutat érdeklődést, ad kettő, nem tudok egy mondatot elmondani.
2022. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
30%
És esetleg mondtad, hogy "bocs, ha nem tesznek fel kérdést, akkor úgy érzem, hogy nem kíváncsi a mondandómra, jól érzem?"
2022. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%
Én a kérdezz-felelek típusú beszélgetéseket nem tudom élvezni, nyilván normális pár kérdést is belefűzni egy beszélgetésbe, de szerintem az az ideális ha magától alakul a beszélgetés és egymás után organikusan keletkeznek a témák. Persze ehhez az kell, hogy mindkét fél érdeklődő és nyitott legyen, mert az egyik fél belevág a másik szavába és csak nagymonológokat tart az is élvezhetetlen, de bennem a kérdezgetés-válaszolgatás típusú beszélgetés baromi erőltetett hatást kelt.
2022. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos a legtöbb ember nem tud társalogni, és a kommunikációjuk abból áll, hogy igyekeznek adott idő alatt minél több információt kiadni magukból.
2022. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
66%
Én se bírom az ilyenek, és én se értem, hogy mitől van nagy baráti körük, mert tényleg az van neki. Szerintem az emberek zsigerből vonzódnak az agresszívabbakhoz, ezért.
2022. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

5:

Egyetértünk szerintem. Nyilván nem ilyen gagyi vallatós kérdezgetésre gondolok, hanem olyan beszélgetésre, ahol az ember kommentárral, kérdéssel, vagy bárhogy továbbfüzi a témat, nem pedig rögtön átvált a saját sztorijára 10/10 esetben. (Nyilván azt is lehet néha.)

De te is írod, hogy mindkét fél érdeklődő és nyitott kell legyen, erről beszélek én is.

2022. febr. 9. 15:12
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nincs nagy baráti köröm, de most kb. pár éve néhány igazán közeli barát is elkezdte ezt a stílust. Felhív, egy órán keresztül mondja és mondja (kb. a felnőtt gyerekeivel kezdve, azok párjaival folytatva, de még azok szüleit is belevéve). Vissza nem kérdez, a végén nem kérdez semmit, kijelentő módban közli, hogy "nálatok semmi gond, minden rendben", de ezt sem kérdezve, hanem mondva.

Én már nem vagyok szívbajos, a harmadik ilyen után már nem veszem fel a telefont. A baráti (de egyáltalán bármilyen) beszélgetés nem ez.

2022. febr. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
55%
Én sem beszélgetek olyannal aki nem kérdez vissza.
2022. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!