Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem bírom az olyan beszélgetés...

Nem bírom az olyan beszélgetéseket, ahol a partner nem érdeklődő, nem kérdez. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok élvezni olyan emberek társaságát, akik nem tesznek fel nekem kérdéseket, nem mutatnak érdeklődést a véleményem, életem (attól függ, mi a téma) iránt.

És azt veszem észre, a legtöbb ember ilyen. "Szociálisnak" számítanak, nagy baráti körük van, és nem értem, miért:D A beszélgetéseik abból állnak, hogy

A) elmondják a személyes sztorijukat

B) esetleg felváltva kifejtik a véleményüket egy nem-személyes (pl. klímakatasztrófa) témáról,

anélkül, hogy egyetlen visszkérdezés, téma továbbfűzése elhangzana.



Mivel úgy látom és tapasztalom (randin, új ismerösökkel), hogy ez a gyakoribb, nem tudom, hogy nekem kellene-e javítanom a beszélgetési módszeremen, hogy ne zavarjon ez ennyire.



2022. febr. 9. 13:23
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

#28: Oke, akkor elmeseled, hogyan beszelgetsz?


Egyebkent nem azt mondom, hogy MINDEN temarol ereklodni kell, tenyleg ennyire nehez megerteni, mirol beszelek?

Altalanossagben a dialogus tipusarol van szo. Hogy epul fel a beszelgetes? Ha az egyik szemely mond valamit, hogyan reagal ra a masik?

Az anyam pl. sokszor nem mond semmit, ha elmeselek valamit (es mindig panaszkodik, hogy alig meselek). Pedig egy "u, tenyleg, es milyen volt .." mar kapcsolodast jelenthetne.

Masok rogton atternek a sajat tapasztalatukra a temaban, vagy teljesen masrol kezdenek beszelni.

2022. okt. 12. 10:33
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
Mert kibírhatatlan vagy es soha nem jo neked semmi
2022. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Kései Sirató ***** válasza:
50%

Rossz kommunikációs partner az anyád is és azok is, akikkel beszélgetsz, illetve próbálsz.

A baj az, hogy nem is jön létre dialógus egy-egy témáról.

Te nem fogsz tudni változtatni rajtuk, a megoldás csak az, hogy más beszélgetőpartnereket, barátokat keresel. Ahhoz, hogy valakiből jó beszélgetőpartner legyen, jártasnak is kell lennie egy adott témában, vagy legalább érdeklődőnek, illetve kell hozzá némi érzelmi intelligencia is.

2022. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Az értetlenek tengerében nehéz értelmes emberekre lelni.

Mint itt is látod, nem értik bizonyos emberek miről is beszélünk. Egy vagy nagyon kevés aspektusát látják a dolgoknak és még az illem is kiveszett belőlük. 🙃

Tisztelet a kivételnek!

2022. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!