Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mik a legjobb beszélgetésindít...

Mik a legjobb beszélgetésindítókérdések, ha felszínes ismerettségben vagytok még?

Figyelt kérdés
Mondjuk felnőttként egy veled egyidős tanárral, vagy új kollégával, vagy bárkivel akivel egy tanfolyamon találkozol...Mik azok a témafeldobások, kérdések amikre ti szívesen válaszolnátok kicsit lelkesebben kicsit hosszabban?
2022. febr. 11. 02:14
 1/9 anonim ***** válasza:
34%

Lesz hó Béla?

Büszke vagy ràm jól vezetek már hóba.?nem is vagyok màr annyira teszefosza életképtelen?

2022. febr. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Vagy csak simán megkérdezném mit gondol a harmadik szemről 😘

Szereti e az ezotériàt.


És köze van e a karihoz meg a többiekhez :)

2022. febr. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az mindig a oillanatnyi élethelyzettől függy. Hol, mikor, milyen közegben, atmoszférában, milyen apropóból.
2022. febr. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem az lenne a legjobb téma, hogy egyáltalán akarok-e beszélgetni. Az ilyen felszínes beszélgetésektől agyf@$zt kapok. Nekem nem kellemetlen x időt kussban végig lenni.
2022. febr. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az adott tanfolyam témaanyagán eindulva lehetne elkezdeni a beszélgetést, ami később átmehet más beszélgetésfolyamatba is.
2022. febr. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De szeretem a négyes választ. Szerintem én se éreznék csöndeket kínosnak. Ha a másik ember annak érzi és kényszeresen meg akarja tölteni üres szavakkal, az ő baja.

Eleve nehezen viselem, hogy új ismeretségben nem lehet nehéz témákkal indítani, végig kell csinálni a smalltalk-időszakot. Persze ez nem biztos, illetve én csinálhatom máshogy a kapcsolataimat és igyekszem is, szerintem részben így is csinálom, csak más emberek erre figyelmeztettek és ezt is meghallottam és esetleg beépítem, figyelembe veszem: minden mély kapcsolat felszínes fecsegéssel indul, máshogy nem lehet. Nem tudom.


Egyébként időjárás, celebek.

2022. febr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem csendet szeretnék megtörni, hanem kifejezetten megismerni a másikat :D


Az időjárás néha kínosna üres sajnos, néha működik, a celebek nem jók, mert engem nem foglalkoztatnak, akikkel meg akarok ismerkedni meg gyanúsa hasonlóak ebben, mert kifejezetten az olyan emberk vonzanak akiknek vna valami saját dolgok amit csinálnak, alkotnak építenek, válallkozás hobbi művészet. Kézenfekvő persze akkor már erről kérdezni őket, de ez meg egy idő után átmegy fura vallatásba :D

2022. febr. 11. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Posztoló, hát akkor van realitása annak, amit írtam a hatos válaszban. Én, ahogy írtam, egyből értelmes, tartalmas, esetleg nehéz, kitárulkozós témákkal szeretnék nyitni új ismeretségben is, a smalltalkot ugorjuk át. És ahogy írtam, ismerőseim figyelmeztettek, hogy ez nem életszerű, muszáj először fecsegni. Te is azt írod, vallatásnak hat(hat) az elején a komoly témák erőltetése. Én szeretném, ha nem így lenne. Lehet, azokat az embereket kell megtalálnod (és nekem is), akiknek ugyanez az igényük. Akikkel működik az elejétől fogva, hogy nem veszik vallatásnak, hanem örülnek az őszinte érdeklődésednek, belekérdezésnek. Azokat a tanácsokat semmitérőnek tartom, nem tudok velük mit kezdeni, mikor emberek azt javasolják nekem, legyek lazább, ne álljak hozzá ilyen görcsösen.
2022. febr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ja abszolút van reaálitása, én se akarok az időjárásról beszélgetni, csak néha azt látom hogy tök socially akward emberek tök érdekesek és értékesek, de mivel ők nincsenek annyira odáig maguktól mindenre nagyon röviden válaszolnak. Én is sokszor érzem azt, hogy hiába érdeklődik a másik nehezen döntöm el, hogy valódi e az érdeklődés, vagy csak illem, hogy ne legyen csend, és kínosan érzem magam, ha hosszan válaszolok. Pedig lehet a másiknak ugyanaz a célja mint nekem. De lehet hogy nem :D


Az a gond, hogy a legérdekesebb emberek sokszor nem olyan nagyon exptrovertáltak hog yfél perc után úgy beszélgessünk, mintha régi barátok lennénk...szóval velük abszolút kialakul a vallatás szitu. Kérdezed válaszol 5 szóban, kérdezel megint...

2022. febr. 12. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!