Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a baj velem, miért nem...

Mi a baj velem, miért nem kedvelnek?

Figyelt kérdés

Szóval most szeptemberben kerültem az új osztályba, új suliba. Az első héten nagyon jóban lettem a legjobb barátnőmmel, nagyon sokat nevetünk, mindenki kérdezi, hogy hogy lettünk ilyen jóban, ismertük-e egymást korábban(nem). Viszont teljesen ellentétek vagyunk. A legszembetűnőbb az az, hogy ő 156cm én pedig 180. Én nőiesebben öltözködök, míg ő annyira nem. Rajta persze jól állnak a bővebb cuccok is, mert alacsony, rám inkább csak a szűkebb ruhák jók. Neki rövid a haja, göndör/hullámos, nekem hosszú, egyenes.

Ez egy kis ismertető volt, hogy el tudjatok képzelni.

Én egyébként nehezebben tudok megnyílni, nem tudok egyből mindenféléről beszélni, kell egy kis idő amíg feloldódok. Viszont próbálok nyíltabb lenni, beszélgetni azokkal, akik veszik a fáradságot és rámnéznek, nem pedig el mellettem mintha ott sem lennék. Pedig sajnos azt tapasztalom hogy szinte senki nem szeretne velem beszélni. Hiába szólok hozzá valakihez, meg sem hallja, vagy csak hümmög, annyi se. Én pedig olyankor elhallgatok, és sírni tudnék, hogy miért néznek semminek az osztálytársaim, miért nem próbálnak megismerni, mikor én pedig szeretném őket. Ellenben ha a barátnőm szól hozzá valakihez azt egyből meghallják, válaszolnak neki, nevetnek, én pedig olyankor eléggé el tudok keseredni. Vagy amikor beszélek valakivel, kérdezek valamit, és ő a barátnőmnek beszél, nem nekem, nem is rám néz, hanem rá. Én próbálok közbeszólni, véleményt mondani, vagy valami, hogy ne zárjanak ki teljesen, de nem megy. Úgy érzem nem segít semmi, és egyszerűen nem látnak engem szívesen. Nem tudom mit csináltam, hogy ezt kapom, de elég rosszul esik. És amiben biztos vagyok hogy a többségnek az az ítélése hogy túl magas vagyok és nem fognak rám felnézni és úgy beszélgetni velem hanem inkább leszarnak és beszélgetnek a normális, alacsony lányokkal, mert az a normális, az az elfogadott, az a cuki, rám pedig essen szikla. Bocsánat minden alacsonytól, de nagyon sok mindenkinél tapasztalom hogy már eleve a magasságból ítélnek, pedig baromira nem tehetek róla hogy ilyen vagyok.

Visszatérve, azt tudni kell, hogy én tényleg nagyon szeretem a legjobb barátnőmet, és semmi bajom vele, tudom hogy ő is ugyanúgy legjobb barátjának tart, és nagyon jól elvagyunk, már ezalatt a 3 hónap alatt is mintha évek óta ismernénk egymást, de ezek mellett a dolgok mellett nem tudok elmenni, már szinte meg sem szólalok mert velem úgysem akar senki beszélni, csak vele. Illetve még ott van az, hogy én táncolok már 8 éve, és akkor az elsősavatós táncban beraktak leghátra szélre, ahol abszolút nem látszok, mert magas vagyok. Csak ezért. Már kedvem sincs hozzátenni dolgokat a tánchoz, mert én úgysem csinálok semmi érdekeset, csak ott hátul álldogálok, míg az alacsony lányok elöl mindenféle szóló mozdulatot csinálnak. Mert ők a szépek, a jók.

És elnézést hogy ennyit írtam, csak már ki kellett adnom magamból, és szeretném megkérdezni, hogy mit tegyek? Hogy fogadtassam el magam így a többiekkel? Hogy beszélgessek úgy velük ha ők rám sem néznek?

Köszönöm előre a válaszokat!


(annyit hozzátennék, hogy nekem semmi bajom azzal, ha valaki alacsony, nem ezért írtam, hanem mert ezek szerint elég sok embernek viszont az baj hogyha valaki magas)



2021. nov. 5. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát leírtad, kilógsz a sorból. És hát lehet, hogy van valami azért a személyiségetekben is, ami más, csak ezt nem veszed észre. Egy kívülálló talán látná.
2021. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a barátnőd személyisége elnyomja a tiédet. Mit tudom én lehet túl cserfes ő te meg nem, vagy barátságosabbnak tűnik. De egyébként az is lehet, hogy írtad milyen ruhákba jársz ilyen nőiesek...taszitja a fiatal srácokat, inkább a lazábbat szeretik.


A magasságoddal nem tudom mi a bajod. Szerintem nem vagy egyáltalán túl magas.

2021. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A nehezebben megnyíló embereket kiszúrják sajnos, pláne ha te vagy csak új az osztályban, a többiek meg már összeszoktak. De ha nem ez a helyzet, akkor is nehezebb dolgod van sajnos, ha nem vagy hangos, nagyon nyitott személyiség. És ennek az égvilágon semmi köze a magassághoz, miért lenne? Aki alacsony, de csendes, azt ugyanúgy lenézik, sőt még jobban, mert kvázi szó szerint át lehet nézni a feje fölött. Tudod, hányszor kaptam én meg a barátnődhöz hasonló magasságúként (de a te személyiségeddel rendelkezve, ráadásul még az alap hangom is halk), hogy “ó, észre se vettük, hogy itt vagy, olyan kicsire nőttél, legalább beszélhetnél hangosabban” ? Meg “el is felejtettem, hogy te is voltál a kiránduláson, hát olyan kicsi vagy, hogy észre se vettelek soha meg meg se szólaltál”. Nagyon jól esik...Én is erőltettem a beilleszkedést, mindenhez igyekeztem hozzászólni évekig, de tök felesleges olyan körökben csinálni ezt, amelyek nem vevők rád. Nekem is 1-2 igaz barátnőm volt általánosban és gimiben is, velük voltam. Kit érdekelnek a többiek? Ha te nyitottál feléjük, de nekik nem kellettél, mert nem vagy elég nagypofájú, hát legyen. Foglalkozz azokkal, akik meglátják benned az értéket, mert ezekből lesznek valódi barátságok.
2021. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Beszéltél erről a barátnőddel? Hátha ő átlátja a helyzetet. Nem hiszem én se, hogy a magasságod lenne a baj. Szerintem csak arról van szó, hogy a többiek is nehezen illeszkednek, ismerkednek, és persze a legkönnyebb először a legkarizmatikusabb emberrel jóban lenni.

De az is lehet, hogy látják, hogy utálod magad a magasságod miatt? Vagy látják, hogy görcsös vagy.

2021. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!