Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért olyan nehéz a tánc...

Miért olyan nehéz a tánc egyes embereknek? Nálam is miért (v. miért lehet), h. olyan nehezen jegyzem meg a láb- és kézmozdulatokat (de főleg a lábakét)? Miért lehet, h. nem tudom mely zenére mely táncokat táncolnak? Miért?... Folytatás a kifejtésben.

Figyelt kérdés

Miért lehet, h. nem tudom mely zenére mely táncokat táncolnak? Csárdások, verbunkok, kalotaszegi, palóc, mezőségi, szatmári, stb. Annyiféle tánc annyiféle tájegységi változata van...

Miért (tudom, ez lesz eddig a legfurcsább) nem jön magától számomra, hogy mely ütemre/ritmusra kell "elindulni"? Vagyis ez nálam miért nem természetes?

Illetve mikor, melyik lábra kell éppen helyezni a súlyt?

És miért érezhetem magam a próbálkozások közben olyan szégyenteljesnek? Mint aki egymagában, megmosolyogtatóan kitűnik a nebulók közül...


.


Eddig csak a néptánccal próbálkoztam, mivel nagyon tetszik (persze kívülről szemlélve sok minden szépnek, na meg könnyen elsajátíthatónak tűnik), és bár a többi felnőtt (nagyrészének) is hozzám hasonlóan szintén nem volt minden természetes, "botladoztak" ők is, de az ő nevükben nem tudok nyilatkozni/kérdezni, csak a magaméban.


.


Teljesen merev vagyok és aggódó, szerintem így viszont nem lehet (ahogy elvárnák tőle: felszabadultan) táncolni - pedig valóban szeretnék, csak hát a szeretnék önmagában, érzem, messze nem elég...



2022. febr. 13. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem tudtam megtanulni egyetlen tánckoreográfiát sem, a legegyszerűbbet sem. Mindezt úgy, hogy testnevelésen hozzám mérték a többieket, olyan jó voltam, szaltóztam, pörögtem-forogtam. Valamilyen szinten kell, hogy legyen ritmusérzékem is, ugyanis zenéltem és a zenetanárom mindig dicsekedhet a többinek a saját dalaimmal. Egyszerűen a mozgásban nem megy a ritmus összehangolása+merev a mozgások, mint a Birodalmi Lépegetőnek (egy rohamosztagos hozzám képest Ballerina). Futni is furcsán futok (igaz, attól még nagyon gyorsan). Én autista vagyok, nálam ez ezért van.
2022. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan pocsék az egyensúlyérzékem. A saját lábamban is átesem. Én se tudom megjegyezni a lépéseket, de alighanem azért mert nem is érdekel. Sose vonzott a tánc.
2022. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes.Nekem jó a ritmusérzékem, a hallásom, a memóriám.Évekig hegedültem, hamar tanulok idegennyelveket, rááll a fülem a hangokra, a ritmusra.

Mégis a tánc valahogy nem ment soha.Hiába jegyzem meg mi mi után jön, nem jó amit csinálok.

Szerintem ennek az is lehet az oka, hogy kevés az önbizalmam és félek, hogy megszólnak, kinevetnek.Emiatt lehet bennem egy görcs, ami miatt nem tudok táncolni.

2022. febr. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!