Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok már zene...

Miért nem tudok már zene nélkül kimozdulni itthonról? 25/L

Figyelt kérdés
Már több, mint egy éve csak úgy lépek ki a lakásból - még akkor is, ha csak a boltba ugrok le, ami 1 lépésre van tőlem -, hogy fülhallgató a fülemben és hallgatom a zenét, hogy kizárjam a külvilágot. Mielőtt kiraknám a lábam az ajtón, már szól is a zene. Ma viszont le volt merülve a headsetem, így töltőre kellett raknom, és anélkül mentem el. Nagyon fura volt úgy kimenni a lépcsőházból, hogy nincs bedugva a fülem. Rendesen rossz érzés volt. Minél inkább távolodtam a bérházamtól, annál jobban szorongtam. Majdnem megfordultam, hogy vissza szaladok, és megvárom míg feltölt annyira, hogy kitartson egy ideig. Megálltam és gondolkoztam, hogy mit csináljak. Ideges lettem, de mentem tovább. Néztem jobbra-balra, és feszengtem. Nehezen vettem a levegőt is. Megfogadtam, hogy ezentúl jobban odafigyelek rá, hogy mindig fel legyen töltve, mert nem tudok úgy kimenni se a városba, se a boltba vásárolni, hogy ne hallgassak közbe zenét, mert ki akarok zárni mindenkit.

2022. febr. 24. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Napi rutin és megszokás...elég nagy urak ezek...Ez a válasz arra miért fura valamit máshogy csinálni mint megszoktad, a többi viszont elég para, érdemes lehet egy szakértőhöz fordulnod, alamint leszokni a folyamatos fülesről...mármint értem hogy ez nem cigi, de akkor is függőség ha nem a tüdődet szedi szét...mellesleg nem hallani a külvilágot egyébként nem annyira biztonságos...Szép lassan érdemes letenni a dolgot akár segítséggel...



De lehet hogy ha egy hétig nélküle járz el rendbejössz, van akinek ugyanilyen rossz nem vinni telól szaráshoz...és csak így rendesen rosszul van hogy mi a fenét kezdjen addig magával...ezek csak megszokások...

2022. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%
Mert beteg vagy!
2022. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is csak arról van szó, hogy már nagyon megszoktad és így furcsa volt neked nélküle
2022. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Értem. Mivel a munkahelyemre busszal járok - ha jó idő van, gyalog - akkor is zenét hallgatok. Egyszerűen nem érzem jól magam emberek között, így akarom magam megnyugtatni :/
2022. febr. 24. 22:34
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ez egy fóbiaszerűség, szociális fóbia, amit tüneti kezelsz ahelyett hogy megoldanád az eredeti problémát...emiatt mos tkialakítottál egy szokásfüggőséget is, kérlek kérj segítséget pszichológustól, ez nem állapot így
2022. febr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem okoskodni akarok, csak tanácsot adni.Nagyon nem szerencsés mindkét fület bedugva közlekedni.Egyrészt baleset mindig lehet.Ha figyeetlen vagy, nem hallod ha jön egy jármű és elcsap.

Nem hallod ha szólnak hozzád, nem figyeled a környezeted.Azt sem hallod, ha valaki jó szándékból figyelmeztetni akar valamire, azt sem veszed észre ha meg akarnak támadni vagy ki akarnak rabolni.Pont, hogy kiszúrsz magaddal ezzel a szokásoddal.Legalább csak egy füled legyen bedugva, este pedig ne mászkálj bedugott fülekkel.

2022. febr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

#5 Ilyesmi van mögötte. Még le is írod hogy mennyire szorongsz, rettegsz a szociális helyzetektől, az emberektől. Nem igazán megoldás amit csinálsz és így egyre csak rosszabb fog lenni.


Ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy "szokás". A zenét menekülésre használod.

2022. febr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy rendesen örülök, hogy kell hordani maszkot boltokban, mert legalább takarom vele az arcomat. Még az utcára is felveszem :/
2022. febr. 25. 01:20
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes h nem azt fogadtad meg h megpróbálsz többet zene nélkül közlekedni. Ez a buborék élet nem élet.
2022. febr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok és régen a zene segített de mostanra már az sem.

Nem azt mondom, hogy ne disszociálj zenével, ha segít akkor csináld, de minél előbb oldd meg a mögöttes problémát (ha kell pszichológus segítségével) mert idővel egyre csak rosszabb lesz.


25/F

2022. febr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!