Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Titeket nem idegesít, amikor...

Titeket nem idegesít, amikor Facebookon megkérdezi valaki, hogy hogy vagy, miújság?

Figyelt kérdés

Én nagyon nem szeretek Facebookon pötyögni, ezt a jelenséget meg pláne nem értem, amikor valaki csak úgy rámír, hogy mizu. Nekem a Faecebook inkább egy olyan platform, ahol ha konkrétan van valami közölnivalóm vagy kérdésem vagy bármi, akkor ott ráírok valakire, de nem szeretek ott csevegni, hogy kivel miújság. Egyrészt, mert sokkal-sokkal személytelenebb és félreérthetőbb. Nem tudom úgy kifejezni magam, ahogy szeretném.

Szerintem nagyon fura facebookon megkérdezni, hogy miújság. Egyébként el szoktam mondani finoman az embereknek, hogy nem szeretek pötyögni, és megkérdezem őket, hogy van-e inkább kedvük találkozni vagy facetimeolni.

De most is van egy új ismerősöm, és csak úgy rámír, hogy miújság. Nekem ez nagyon idegen. Amúgy tudom azt is, hogy nagyon sokan telefonoznak sokat a környezetemben, gondolom többek között ilyen hogy vagy-üzenetekre válaszolnak, én igyekszem csak este megnézni a messengert, és válaszolni az embereknek.



2022. márc. 10. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Nulladik lépésként már rég kikapcsoltam, hogy online állapotúnak mutasson a messenger, így sokkal kevesebben írnak rám.

Egyébként meg nem zavar. Ha épp nem érek rá akkor nyilván amúgy se nézegetem, ha meg ráérek akkor visszaírok. Mivel közelebbi barátokkal szoktam beszélgetni, ők simán megértik ha nem válaszolok azonnal. Idegenek sértődése meg nem érdekel.

Nyilván az embereknek nem mindig van alkalmuk személyesen utazni találkozóra, vagy épp videochatelni, szerintem ebben semmi fura nincs.

2022. márc. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Csessze meg! Örülj már, hogy írnak rád szülinapon kívül, valakinek ennyi nem adatott meg!
2022. márc. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem idegesít, inkább az a sértő ha semmit nem írnak. Én már be se lépek. Van sok ismerősöm, de már azt se tudom kicsodák. Akik közelebbi ismerősök, pl volt osztálytársak, azok megint rám se bagóznak, én meg már nem erőltetem a velük való beszélgetést. Ha születésnapom van kb 5-6 ember ha felköszönt a 300 ismerős közül.

Rég le akartam törölni magam facebookról, de sajnos ha tanulni szeretnél sokszor jól jön a közös csoport pl, vagy a marketplace is jó ha akarsz valami hasznosat venni. De pl marketplacen én attól akadok ki mikor arra sincs ész a hirdetőnek hogy visszaköszönjön nekem ha ráírok normálisan.


Nem kell ezzel foglalkozni, ne ott éld az életed.

2022. márc. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2: Én sose köszöntök fel senkit, csak a közeli családtagjaimat.
2022. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
De hát ezek mind olyan témák, melyeknél és ellenkezőjüknél nem merül fel két végletes minősítés lehetősége, mint például a sebesültek ápolása a csatatéren az ütközet után és a haldoklók kirablása között. Szóval mire erre kérdést írni? Van, aki így gondolja, van, aki úgy. Vagy tilos másképp gondolkodni? Az fasza.
2022. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Nyilván sejtem, hogy valaki így gondolkodik, valaki meg úgy, mivel kapom ezeket az üzeneteket, ők valószínűleg úgy gondolkodnak, hogy ez normális. :) Nem sok emberrel szoktam tudni erről beszélni, érthető okoknál fogva, ezért írtam ki ezt a kérdést, hogy hátha.


#1 Nálam is ki van kapcsolva az online állapot. És a videochatelésnek meg a találkozónak mindig időpontot beszélnék meg, tehát nem az zavar, hogy akkor épp ott engem jobb felhívni. Csak hogyha én pl. szeretném megtudni valakiről, hogy hogy van, akkor találkozom vele, vagy felhívom.

2022. márc. 10. 15:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Élőben rühellem, ki is fejtettem ezt már sokszro, nincs értelme a small talk-nak.
2022. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én jobban ki tudom fejezni magam írásban, mint beszédben. Alapjáraton magamnak való vagyok így nekem a fb /messenger jól jön, bár a fb-t már nem is használom inkább a messenger-t. Szóval nekem pl nem gond.
2022. márc. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, látod ez egy nagy baj. Beszédben kell kommunikatívnak lenni, meg kell tanulni megnyílni az emberek felé. Az internet csak besúlykolja az embert és még magányosabb lesz tőle. Kell a társaság, igazi emberekkel, igazi beszélgetésekkel.
2022. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!