Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A "szappanos hal" kommunikáció...

A "szappanos hal" kommunikációs technikával szemben hogyan lehet érvelni?

Figyelt kérdés

Van egy vitám. A vitapartner folyamatosan kitér. ("Nem az én területem", másra válaszol, sztorizik, stb). Egy ilyen technikával szemben mi a hatásos kommunikáció? (A megrugdosás nem kivitelezhető)

Az írásos kommunikáció ugyan így meg.



2022. márc. 10. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megoldás lenne ha nem vitáznál vele ha szemmel láthatóan nem akar.
2022. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg kéred, hogy maradjon a témánál és ne beszéljen mellé. Egyébként osztom az előttem szóló véleményét is. Ha nem muszáj, ne állj le vele vitatkozni.
2022. márc. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos polgármester. Ügyet kéne intézni.
2022. márc. 10. 18:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A "Nem az én területem" típusú válasznál esetleg meg kérdezheted, hogy hanem akkor kié, kihez kellene fordulj segítségért.

A sztorizásnál esetleg finoman félbeszakítani, hogy biztos jó történet, de a problémádra szeretnél inkább megoldást találni, hozzá téve, hogy az ő idejét sem akarod rabolni, biztos sok a dolga.

Persze ezek egyike sem tuti megoldás, csak ötleteltem.

Az a baj, hogy vannak akik direkt félre beszélnek, mert az ő dolguk lenne a megoldás, de vagy nem akarnak vele foglalkozni, vagy nem tudják megoldani.

2022. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dzsoki ***** válasza:
100%
Kicsit konkrétabban? A nem az én területem esetén rá lehet kérdezni,hogy akkor kié? Vita helyett elmondod az álláspontodat és megkérdezed,hogy melyik szót vagy mondatot nem érti? Esetleg Ildikó szisztéma. Vagyis,tagoltan,kétszer mondod,kétszer mondod,hogy ő is megértse,megértse. Ez a klasszikus,nem lesz gá-zár-e-me-lés. Nem lesz gá-zár-e-me-lés. Azután lett,de ez a te ügyedben,kevésbé fontos.
2022. márc. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megvárom az önkormányzati választásokat. Ha nem változik a team, akkor költözünk
2022. márc. 11. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Tedd azt.
2022. márc. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!