Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan legyek kevésbé önző,...

Hogyan legyek kevésbé önző, "figyelemfelkeltő"?

Figyelt kérdés

Tudom hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de itt van hogy mire gondolok:


Szóval állandóan fel akarom hívni magamra a figyelmet (nem nagyon teszem, le állítom magam, de a kéztetés ott van). Azt akarom hogy figyeljenek rám, foglalkozzanak velem, érdekeljem őket. Tudom ez mind nagyon rosszul hangzik. Olyan mintha figyelem hiányos lennék, de valójában nem hiszem hogy az vagyok csak úgy viselkedek. Arra már rá jöttem hogy mire vezethető vissza, egész gyerekkoromban, elhagyatottnak éreztem magam, apámat sose nagyon ismertem, anyámat nagyon ritkán láttam, a nagyszüleim neveltek. Anyám teljesen reménytelen eset, nem tudok vele kapcsolatot építeni, így sose fogom meg kapni azt a figyelmet amit szeretnék tőle. Ezért akarom másoktól megszerezni, mert különben ertéktelennek érzem magam. Ezt nem úgy kell érteni hogy mindig a figyelem középpontjában akarok lenni, és a szociális szorongásom miatt nem is nagyon kerülök ilyen helyzetekbe, de ha például egy felnőtt (én még ugye diák vagyok) bármiféle figyelmességet mutat felém elkezdek kötődni hozzá és még többet akarok belőle (ez alatt nem értek semmi szexuálisat). Igazából ilyen "pót szülőnek" kezdem tekinteni őket. De tudom hogy ezt nagyon helytelen dolog csinálni, viszont annyira vágyom valamiféle szülő szerepre, és nem tudom hogyan állítsam le magam. Nem akarok állandóan másoktól figyelmet várni, nem akarok random embereket szülői szerepbe helyezni. Fogalmam sincs mit tegyek, hogyan szüntessem meg ezt...



2022. márc. 24. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ez segít az embertársaid nagy része agresszívan harcol minden pillanatban mások figyelméért. Így te sem lógsz ki a sorból csak ők nem lelkiznek rajta hogy ők ezt miért teszik
2022. márc. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom unalmas válasz, de szakember segíthet ezen.

A mai világban már nem szégyen segítséget kérned, ha úgy érzed, hogy valami nincs rendben veled.

Én úgy látom, hogy tudod miért van ez nálad, de még nem dolgoztad fel.

Én lassan 10 éve járok terápiára ,volt, hogy azt éreztem nem segít az egész semmit, de 2 éve rátaláltam a hozzáértő szakemberre, aki eddig a legtöbbet segített, pedig nem is egy nyelvet beszélünk, tolmács fordított mindent.

De az én problémám ettől sokkal súlyosabb volt, valószínű, hogy te hamarabb megtalálod az orvosod hozzá.

2022. márc. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!