Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy Messengeren...

Miért van az, hogy Messengeren tudok rendesen beszélgetni, élőben viszont nem jut eszembe semmi?

Figyelt kérdés

2022. márc. 29. 08:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Élőben nem tudod magad annyira elengedni mint így messengeren. Én se tudok személyesen beszélgetni semmiről, de nővéremmel igen. Azért mert vele gyerekkorom óta együtt vagyok és tudom, hogy mondhatok bármit.

Barátnőmmel is sokat beszélgetek, de azért nem ugyan az a szint.

Meg sok gyakorlás is kell. :)

A munkahely egy olyan hely ami segít fejlődnöd ilyen téren is. Ha rákényszerülsz arra, hogy beszélgess másokkal, akkor egy idő után már csuklóból jön a dolog.

Én sose voltam nagy beszédes, de rengeteget fejlődtem. És az is fontos, hogy nem kell mindig beszélgetni. A kis csendek is kellenek. Élvezni kell a pillanatot. (szituáció függő)

2022. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Lehet valami gátlás benned. Meg vagy elégedve a fogaiddal? Nem félsz attól, hogy rossz a leheleted? Úgy alapjábavéve meg vagy elégedve a külsőddel? Van elég önbizalmad?

Utóbbi kérdést elég, ha magadnak megválaszolod és elkezdesz dolgozni rajta, megkeresni mi az ami miatt nincs/kevés ha így van.


A másik, meg hogy túlgondolod az egész beszélgetést, mindig valami nagyot és hatásost akarsz mondani/kérdezni, én is sokszor estem ebbe a hibába, de nemszabad ezen görcsölni, mert akkor egy alap társalgást is leblokkolsz magadban. Csak engedd el magad és lazán mondd ami eszedbejut, nem fog hülyének nézni senki mert magadat adod. Mások sem az atomfizika rejtelmeit kezdik el megoldani egy beszélgetés kezdetén. Laza beszélgetésből kialakulnak magától komolyabb témák.

2022. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szóban stresszelsz, írásban pedig jönnek a gondolatok.
2022. márc. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez van nálam is. De ha teljesen kettesben vagyunk. Pl otthon. Akkor könnyebben fel szoktam oldani, és utána megy normálisan a beszélgetés is
2022. márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:

Gyakorlás.

Ha nem gyakorolsz egy "ismeretlen közeg"be kerülsz ahol a legtöbben rosszul teljesítenek.

Ha gyakorolsz (Mindenkivel beszélsz ha kell ha nem) akkor ismerős közeggé válik a személyes kontaktus is és jobban fogsz teljesíteni.

Csak az eleje nehéz.

2022. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mint, ahogy előttem is írták, valószínűleg nem tudod magad kellően elengedni, sokat agyalsz. Régen én is ilyen voltam, és valamelyest az egyetem lökött ki abból az állapotból. Kénytelen voltam idegenekkel kommunikálni szóban, napi szinten, szóval adott volt egy rakat gyakorlási lehetőség. Nem azt mondom, hogy nem voltam kínos helyenként, de egy idő után szépen belerázódtam, és már a smalltalk sem riaszt vissza.

Szóval tényleg gyakorlás kérdése, illetve azé is, hogy mennyire szeretnél ezen változtatni (nem azt mondom, hogy mindenáron változni kell, de akkor igen, ha úgy érzed a mostani szitu nagyban gátol a mindennapokban). Eleinte nem könnyű, de bele lehet rázódni.

2022. márc. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam fordítva van így
2022. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!