Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Adnia kéne pénz? Egy ismerősöm...

Adnia kéne pénz? Egy ismerősöm állandóan életvezetési tanácsokért irogat nekem?

Figyelt kérdés

Megismertem valakit egy egy napos programon, ahol kiderült, hogy az illető mostani induló hobbija, az én szakterületem. Megadtam az elérhetőségem, ugyanis volt felszerelésem eladó, amire neki szüksége volt. Csakhogy azóta szinte napi szinten kérdezget, tanácsokat kér, én meg nem győzök írni. Adnék neki, ha fizet érte. Nem vagyok szemét, de valahol jogos lenne, ez így megy nem?

Vagy mit csináljak vele? Nekem is idő...Hogyan vázolnád finoman a szitut neki?


2022. ápr. 1. 08:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"életvezetési"-ne szó szerint értsd, de majdnem...
2022. ápr. 1. 08:45
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha megfelelően képzett vagy és cserébe adsz a "tanácsadásról" számlát, simán.
2022. ápr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan hogy tudjak róla adni.
2022. ápr. 1. 09:06
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nem is olyan, amiért fizetni kellene.
2022. ápr. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Valami körülbelüli példát (konkrét) tudnál írni? Olyasmi, hogy hogyan ossza be a pénzét, hogy ne a küszöböt rágja hó végén - vagy valami pszichés/érzelmi vonal?


Mennyi időt fordítasz erre?

Ha csak pár mondat, akkor még talán belefér - persze nem napi rendszerességgel...


Pénzt kérni ugyanolyan kellemetlen lehet, mint inkább megkérni, hogy forduljon szakemberhez....

2022. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jobbára pszichés érzelmi, de akad a hobbiját illetőleg tanácsadás is. Ezeket vegyíti kedve szerint. Napi szinten ír szinte. Rendszerint este amikor már otthon vagyok és lazulok, ráérek. Csak arra lettrm figyelmes, hogy minap is fél órákat beszélgetek vele. Uhh. Ez így nem mehet tovább.
2022. ápr. 1. 09:17
 7/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Rázd le, ne válaszolj neki. Ha hív, ne vedd fel! Ez a legegyszerűbb.
2022. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajna nem ilyen egyszerű. Kiderült, hogy házi tojást lehet tőle kapni. Nekem meg ez persze kell, a bolti nem olyan és imádom a tojást. Na de én fizetek érte természetesen. Jár pszichológushoz, (valaki mondta, hogy fordítsam szakemberhez) csakhogy még tőlem is kikérdezi, hogy mi a vélemenyem a pszichológusáról, mert ő ezt és ezt mondta. Hát lefáraszt komolyan. De tojást máshonnan nem szerzek ilyen jót az biztos. Ezért tettem fel a kérdést, máskülönben már elköszöntem volna tőle de így macerás az egész.
2022. ápr. 1. 09:23
 9/13 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Amikor átveszed a tojást és kifizeted, mondd neki, hogy nagyon sietsz, írjon inkább e-mailt, ha lesz időd, válaszolsz. Legközelebb meg megmondod, hogy sajnos nem volt időd válaszolni, most is sietsz.
2022. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Húbakker.. tojást tudsz venni mashol is háztól, ne legyél már emiatt a lelki szemetesládája!
2022. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!