Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetséges, hogy orvosok,...

Lehetséges, hogy orvosok, ügyvédek, politikusok, professzorok azért nincsenek a közeli baráti, társasági kapcsolataim között, mert ők egy másik társadalmi osztály?

Figyelt kérdés
Ezt egy informatikus barátomtól kaptam meg, én értelmiségi vagyok, nincsenek különösebb anyagi gondjaink. Tény, hogy nem képviseltetik magukat a fent említett egyének a köreinkben, de ennek valóban ilyen primitív okai lennének? Azt gondoltam, ez inkább indiára jellemző, és nálunk ennek olyan okai vannak, hogy más témák érdekenek minket és az orvosokat/ügyvédeket. Például minket nem érdekelnek a kacsacsőrszájú nők vagy a 6 autóval veretés, ellenben jobban elmélyülünk társadalmi, filozófiai kérdésekben. A közeli barátaimmal politikailag diverzek vagyunk, de ez nem jelent semmit. Szomorú lenne, ha kiderülne, hogy olyan világban (országban élünk) ma, ahol valamilyen osztálysztereotípiák állnak az emberek csoportjai között.

2022. ápr. 22. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem. Ezek az emberek általában sokat dolgoznak, nem jut annyi idő. Plusz anyagilag is jól állnak, hasonló barátot nehezebb találni. Már akivel el lehet menni pl nyaralni, vagy drágább étterembe stb
2022. ápr. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem szimplán nincsenek annyian, hogy általános legyen, hogy mindenkinek van egy ilyen ismerőse. Illetve számít az is, hogy milyen miliőben mozogsz. Nekem például egy orvos ismerősöm van, politikust, professzort stb nem ismerek közelről. Persze nekem is voltak egyetemi tanáraim, de azért ők nem az a kategória, akikkel beülök egy sörre. Szakmámból adódóan inkább mérnököket, kutatókat ismerek, gondolom az említett orvos ismerős meg orvos haverokban bővelkedik. :)
2022. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
29%
Hát, pedig épül a nemesség és azok akik nekik szolgálnak. Te az a fajta szolga nép vagy, aki azt hiszi független. De igazából ugyanúgy elveszik a fizuja felét, abből is ami nem túl sok.
2022. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Ha egy mérnök vagy, honnan legyenek orvos ismerőseid?
2022. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Egyutt logtatok egyetemen? Egyutt dolgoztatok? Szomszedok vagytok? Vannak kozos barataitok? Nyaralasnal osszeismerkedtetek?
2022. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Ezek hasznos válaszok lettek!
2022. ápr. 23. 00:22
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Másik társadalmi osztály, de ez attól is függ, hogy van-e olyan rendezvény, ahol összetalálkoznál ilyen személlyel, van-e esetleg rokonod ilyen kaliberű személyben?
2022. ápr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Hát nem tudom, én orvos vagyok, van vegyész, mérnök, informatikus, de pultos barátom is.
2022. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na végre egy érintett :)

Ti érzékeltek valamilyen osztályhatárokat odaátról amúgy? Nem csak te, hanem úgy az orvosok általában. Nyugtass meg, hogy semmi ilyesmi nem létezik ithon a 21. században.

2022. ápr. 27. 23:01
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Valóban nem létezik. Ezért beszél velem sokszor a kedves beteg úgy mint a kutyával és keveri össze a rendelőt a kocsmával vagy a bolttal.
2022. ápr. 28. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!