Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetséges, hogy orvosok,...

Lehetséges, hogy orvosok, ügyvédek, politikusok, professzorok azért nincsenek a közeli baráti, társasági kapcsolataim között, mert ők egy másik társadalmi osztály?

Figyelt kérdés
Ezt egy informatikus barátomtól kaptam meg, én értelmiségi vagyok, nincsenek különösebb anyagi gondjaink. Tény, hogy nem képviseltetik magukat a fent említett egyének a köreinkben, de ennek valóban ilyen primitív okai lennének? Azt gondoltam, ez inkább indiára jellemző, és nálunk ennek olyan okai vannak, hogy más témák érdekenek minket és az orvosokat/ügyvédeket. Például minket nem érdekelnek a kacsacsőrszájú nők vagy a 6 autóval veretés, ellenben jobban elmélyülünk társadalmi, filozófiai kérdésekben. A közeli barátaimmal politikailag diverzek vagyunk, de ez nem jelent semmit. Szomorú lenne, ha kiderülne, hogy olyan világban (országban élünk) ma, ahol valamilyen osztálysztereotípiák állnak az emberek csoportjai között.

2022. ápr. 22. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszem, hogy Magyarországon bármiféle kasztok lennének. Nekem ügyvédként mindenféle barátom van: más ügyvédek és egyéb jogi dolgozók (ez nyilván adja magát, mert velük találkozom sokat), orvosok, egy kórházi nővér, néhány könyvelő, van olyan barátnőm is, gyerekkori legjobb barátnőm évek óta háztartásbeli és gyereket nevel, tanító- és tanár is van... szóval mindenféle.

Soha nem az alapján választottam ismerősöket, hogy mi a munkájuk...

2022. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem inkább azért, mert nem vagy nyitott, ismerkedős. Amíg én is ilyen voltam, szinte csak informatikusokat ismertem, mert rájuk kényszerültem a tanulmányaim és a munkám során. Nyilván oda muszáj volt járnom, így kvázi erőfeszítés nélkül megismertem embereket, akikkel jóban lettünk. De nem igazán nyitottam mások felé, éltem a magam életét a kis buborékomban és mivel városi vagyok, még az sem volt opció, hogy az utcából megismerek valakit kicsit jobban. Itt az emberek elszigeteltebben élnek, ha nem tesznek ellene.


Viszont mióta nyitottam és eljárok szórakozni, ahol megismerek új embereket, beszélek velük spontán, olyan sportot űzök, ahol jobban van lehetőségem másokkal beszélgetni (korábban futottam), így nyilván nagyobb és változatosabb a merítés. Ismerek végre jó szakikat, ügyvédet, orvost, tanárt, mindenféle embert :)

2022. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
#12, valószínűleg én és a haverjaim is így jártak, olyan szakmát, életmódot űzünk, ahol erőfeszítés nélkül kisebb a merítés. Meg szabad kérdezni, hogy milyen sportra váltottál, illetve milyen szabadidős irányokba érdemes elindulni, ahol változatotabb a merítés?
2022. ápr. 29. 20:00
 14/14 anonim válasza:
58%

Bár régi kérdés, de nagyon felkeltette az érdeklődésem.


Ügyvéd vagyok, és sajnos azért a kollégák között tapasztalom, hogy megválogatják a “baráti társaságukat” (potenciális ügyfeleket.) Valójában én nem érzem jól magam ebben a “kasztban”. Van gyári melós barátom, de vannak mérnök és orvos barátaim is. Az értelmesség és a szimpátia a bizalmi kör kiválasztásánál a fő szempont nálam, nem a diploma.


Valójában nekünk sem könnyű, mert az emberek is másképpen állnak hozzánk. 1) vagy nagyon lenézik a szakmánkat. 2) vagy nagyon felnéznek ránk.


Mindkettő megnehezíti a barátságok kialakulását. Én mindenesetre megőrülnék, ha még a hétvégi szabadidőmet is abban a borzasztóan modoros, képmutató, antikollegiális közegben kellene töltenem, mint a munkaidőmet.


Az biztos, hogy nagyon fura érzés, ami után kikerülsz az egyetemről, elhelyezkedsz egy hivatásrendben, és egyből “úr” leszel már 25-26 évesen jelöltként.

2022. szept. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!