Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Milyen ruhamárkákat vegyek...

Milyen ruhamárkákat vegyek fiamnak hogy ne nézzék le osztálytársai?

Figyelt kérdés

manapság vajon milyen márkájú a "menő" póló, pulcsi, kabát, farmer, cipő?

sírva jött haza mert mondták neki osztálytársai hogy mi csórók vagyunk mert semmi márkás nincs rajta. őszintén eddig nem figyeltem erre valóba, de persze veszek neki márkás dolgokat csak nem tudom milyen márkákat érdemes manapság.


2022. máj. 19. 21:55
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
45%

Megmondom frankón, hogy amikor én voltam fiatal (most 38 vagyok), nálunk is számított, hogy ki milyen cuccokban jár. Ha adott márkára nem is futotta, akkor legalább valami hasonló másolatban feszítettünk (azt kb mindenki kisírta magának otthon). Gáz vagy nem gáz, egyszerűen néha nem árt a közösséghez tartozni, főleg fiatalon. A lányomék osztályában szerencsére még nem kezdődött el ez a márka mánia, de idővel majd beüt náluk is az agybaj. :D És észszerű kereteken belül, én is fogok venni neki olyan cuccokat, amikben nem kell kirekesztve érezze magát. Nekem anno nagyon keveset és nagyon vonakodva vettek a szüleim, mert ők is azt erőltették, hogy ne erről szóljon a közösség. Hát, nehéz éveim voltak emiatt is, meg úgy az egész hozzáállásuk miatt. Én nem kívánom ugyanezt a gyerekemnek.

Bocs, hogy a kérdéshez érdemben nem tudok hozzászólni, de én azt figyelném meg, hogy az osztálytársai milyen ruhákat hordanak, milyen táskáik vannak, és az alapján vásárolnék.

2022. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

Kedves #21!


Persze, hogy fontos a gyerekek számára, hogy közösséghez tartozzanak. De nem mindegy, hogy MILYEN közösséghez. Komolyan arra nevelnéd a gyerekedet, hogy hódoljon be valami felesleges, értelmetlen hóbortnak, és feszélyezze magát amiatt hogy hogy véledkednek róla lényegében teljesen idegen gyerekek és megfeledlési kényszert testálsz rá ahelyett, hogy megfelelő értékek elsajátítására tanítanád, és egy stabil én -és világképet adnál számára?

2022. máj. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%
A legnagyobb hülyeségek egyike, ha egy fejlődésben, folyamatos növésben lévő embernek havonta új, márkás cuccokat vesz egy hülye! -Ne haragudj, mást nem lehet mondani az ilyen szinten fogyatékos emberre, csak azt, hogy "hülye"! Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy néhány nyomoronc nem tud mit kezdeni magával a fene nagy jólétében! Ezek soha nem dolgoztak és nem is fognak meg dolgozni, megkínlódni az életükben semmiért, amijük van. ill. lesz! Mivel semminek nem lesznek tisztában az értékével, ezért lényegében üres lesz az életük, - többnyire közülük kerülnek ki azok az emberek, akik naponta 17-szer küldenek be többek között ide is - és hasonló fórumokra - olyan böfögéseket, hogy "Nincs kedve valakinek ismerkedni? Unatkozom!"
2022. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
33%
Nem a 21-es vagyok, de végülis miért jobb az,ha kiközösítik, meg csórónak hívják??? Tényleg f@sza,hogy tanítánád, arra hogy ne "hódoljon be értelmetlen hóbortnak" ,mert nem fogja érdekelni! Ugyan egy tinit??? Hány éves vagy 70? Neki ez nem értelmetlen hóbort. Ő egy közösséghez akar tartozni ,aminek ez az ára. Vagy megteszed a gyerekedért, vagy választhatod azt is hogy depressziós, meg kirekesztett lesz mert lúzernek tartják....
2022. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
21%

Továbbra sem értem, hogy ha — jelen esetben — ő az, aki a jó irányba megy, akkor miért ezt a gyereket kell integrálni a "rosszba" (feleslegesbe és helytelenbe) ? Miért kell elrontani azt az egyet, aki még a helyes utat képviseli, és bevonni őket is a birkák közé!?


Ilyen mentalitással soha nem lesz vége a körforgásnak... Ma egy Calvin Klein póló kell, mert az a divat az osztályban, holnap meg majd a legújabb iPhone. Szalagavatóra már kocsit szeretne, mert a Kicsi Ricsi is egy Mercedes–Benz cabriót kapott a vállalkozó nevelőapjától, és most mindenki őt irigyli.


Itt nem a márkás ruhával van a basj, hanem a hozzáállással, a morális értékekkel. Hogy mindennemű kritikus gondolkodás, ellenvetés nélkül ugorjunk berle egy ésszerűtlen kezdeményezésbe, ezzel azt ültetve el a gyerekben, hogy ez így a helyénvaló.

2022. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
46%

18-as vagyok...

Nekem voltak akkoriban drágának számító ruháim, és tudom hihetetlen, de normális felnőtt lett belőlem. Diplomás vagyok, rendes munkahelyem van és normális az értékrendem. Hiába hordtam 2004-ben 21 ezer forintos nadrágot, ma már nem biztos,hogy megvenném magamnak, de a gyerekemnek minden szó nélkül, mivel átérzem azt,hogy milyen szuper érzés volt abban menni suliba. Papolhatsz neki,hogy ez csak ruha ( mint általában a begyöpösödött szülők), de őt ez nem fogja érdekelni. Nem értem ha valaki megteheti,akkor miért nem vesz pár db márkás ruhát a gyereke boldogságáért? (Megjegyzem hogy 1-2 ilyen nadrágot én eltettem emlékbe és a mai napig hordható állapotban vannak).

2022. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Mi épeszűek vagyunk.
2022. máj. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ hány éves, de ha már mehet menjen el dolgozni nyáron és koltse el az összes fizetését ruhara ha úgy gondolja.
2022. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
83%
#22: Szerintem nem bűn rugalmasnak lenni. Ha néhány márkás cucc az ára annak, hogy egy nem önként választott (iskolai osztály-) közösségben ne legyen kirekesztve, akkor szívesen megfizetem neki. A gyerek értékrendje ettől még nem csorbul, az otthoni jó példa ugyanúgy beépül, csak érzelmileg kevésbé gyötrik a társai. Ez a márkamánia is csak egy időszak a fiatalok életében, a többségnek utána úgyis értelmét veszti az egész felhajtás. Említetted a behódolást, de én ezt nem annak tartom. Adott egy közösség, amihez muszáj valamilyen szinten idomulni, de akinek stabil értékrendje van, az megtalálja az arany középutat, ami neki is és a környezetének is jó. Ráadásul az öltözködés pont nem egy olyan óriási dolog, amiben sziklaszilárd elveket kéne vallani.
2022. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 xp ali ***** válasza:
88%
Kérdezd a gyereked, nézd, hogy mi van az ottani menő csávókon, de a gyerek döntsön, sztem. De ha elég erős a gyereked, nem fogják lenézni. Ha meg elég okos, akkor most talán igen, de később meg ő teheti meg azokkal, akik most megtehetik vele. Esetleg teremtsd meg neki a lehetőséget, h olyanokkal legyen, akik nem nézik le.
2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!