Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan írjam meg , hogy...

Hogyan írjam meg , hogy nemtudok részt venni a bulin anélkül hogy ne bántsam meg?Nem akarom hogy azt érezze hogy nem akarok elmenni, pedig csak nincs rá pénzem.

Figyelt kérdés
Egy régi barátnőm el hívott a lány búcsúztatójára. De a program nagyon drága lenne és én ezt nem engedhetem meg magamnak. Viszont volt akivel össze kapott amiatt hogy nem megy el… Hogyan fogalmazzam meg hogy ne sértsem meg? Üzenetben beszélünk jelenleg , kérdezte hogy akkor tudok-e menni,de még nem válaszoltam.Személyesen 2 hét múlva talalkozunk addig válaszolni szeretnék.

2022. jún. 1. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Egy barátnőnek az őszinteségen nem kellene megsértődnie. Én megmondanám, hogy nekem erre nincs pénzem.
2022. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Így írd meg. Zavarban vagy, mert nem szeretnéd megbántani, és szívesen részt is vennél a bulin, de jelenleg ezt sajnos anyagilag nem engedheted meg magadnak. Jó szórakozást kívánsz nekik, érezzék jól magukat.
2022. jún. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Légy őszinte, nem szégyen az anyagi helyzeted. Esetleg ajánlj fel egy közös fagyizást/ akármit, ami belefér, hogy érezze, törődsz vele.
2022. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%

Írd meg neki, hogy abban az időpontban sajnos pont egy családi nyaralás van szervezve és nem érsz rá. Megpróbáltad megpendíteni otthon, hogy esetleg mi lenne ha nem mennél, de rohadt nagy balhé lett belőle.


Vagy hogy a COVID eleje óta vársz egy apró rutin orvosi beavatkozásra (pl. szemölcs levétele) és végre megkaptad az időpontot, sajnos pont aznapra.


Aztán 2 hét múlva amikor találkoztok adj neki valami apró ajándékot, hogy a lánybúcsúra vetted, de miután nem tudsz menni, odaadnád most...és amúgy annyira sajnálod, hogy nem tudsz menni.


Szerintem nincs ember, aki ezek után megsértődjön vagy gyanakodjon.

2022. jún. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%

Én is voltam hasonló módon. Bekamuztam hogy sajna már van egy elmondhatatlan programom, ami előbb lett leszervezve. Annyit csináltam, hogy küldtem neki előtte egy szívhez szóló levelet, meg egy kis ajándékot, hogy érezze, fontos nekem.

Az esküvőre nászajándékba is annyit adtam, amennyit ki tudtam gazdálkodni (mondjuk ma 25-30 ezer alap, kb amennyibe kerültél).


Jelenleg is esküvőre készülök, haj, köröm, kozmetikus ezek vagy 10-15 ezer, plusz a nászajándék.. Ráadásul egy építkezés közepén vagyunk brutális anyagárakkal, szóval a nászpénz szerény lesz hiába közelebbi rokon. Leánybúcsú szerencsére nem lesz, de amiken voltam azok is kb 10 ezer/fő körül jöttek ki, és ezek is a "szerényebb" bulik voltak.


Ahol hazudtam ott vitorlást akartak bérelni az lett volna egy 10es,+ lejutni a Balatonra oda-vissza 5000,+ tuti valami szórakozóhelyen koktélozni megint 10+ kaja+ szállás. Szóval olyan 30-35 ezer lett volna csak a lány búcsú, meg az esküvő még legalább ugyanennyi, szóval 70 ezer, mert egy barinőm megházasodik, úgy hogy én 200at keresek és albiban élek. Szóval ezt az összeget már nem tudtam kigazdálkodni, de sértődést se akartam, főleg hogy egy kicsit átfordult menyasszörnybe a csaj, és azt gondolta, hogy ő mindennél fontosabb.

Ha a barátnőd megértő elmondhatod mi a szitu, de ha olyan, inkább a kegyes hazugságot válaszd.

2022. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!