Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Igen, le vagyok maradva, de...

Igen, le vagyok maradva, de mi az a "szia, uram"?!

Figyelt kérdés

2022. jún. 7. 21:58
 1/10 Merrybell válasza:
96%
Egy meme egy roma úriemberrel a képen, ahogy leszólít. Keress rá, tényleg az többet mond.
2022. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi konkrét előzménye, csak egy poén, hogy a romák így köszönnek, és hogy mégiscsak illetlenség ez a köszönés forma, mert akit uramnak hívsz, azt nem sziázod.


Múltkor az utcán 2 fehér fiúhoz egy roma odament és úgy szólította meg őket, hogy "Testvéreim!" aztán mondta, hogy mit szeretne, a fiúk meg majd megszakadtak utána a nevetéstől. Ez a szia uramozás ety hasonló.

2022. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Én még soha nem hallottam ezt a köszönést élőben, pedig borsodi vagyok és szinte full cigány munkahelyen is dolgoztam már
2022. jún. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást! :)
2022. jún. 7. 23:20
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Udvarias akar lenni az uran megszolitassal,a sziaval laza. Amolyan komikus megszolitas a ciganyok reszerol.


Jellemzo rajuk,h nem ismerik az illemszabalyokat es a tarsasagi viselkedes formasagait.

2022. jún. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. jún. 8. 01:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld csak, ezt a megszólítást már a törökök is átvették nálunk, mert nemrég beültünk buli után hajnalban egy 0-24-es kebaboshoz, és a pultos csávó is így köszönt nekünk. xD
2022. jún. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenhol vannak helyi szokások amik az adott kozegre jellemzőek. Volt munkahelyem ahol az éjszakára bejövő dolgozókat ,akik este 10 órakor jöttek "Jó reggelt" koszontessel fogadtuk. Vagy egy kis közösségben egy hangado behozta a keresztnev után a "cica" megszólítást. Én magam is szolitottam már meg viccesen idősebb munkakatarsnot, hogy "Szia Márti neni". Az életben lehet néha szabalytalankodni.
2022. jún. 8. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A farönkök kommunikáció kezdeményezésére tett kísérlete.
2022. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is borsodi vagyok, viccelődésként hallottam sokszor. Azt még nem hallottam, hogy valaki nem viccből mondaná.

Én az "Egy jéghideg mit kérsz?"-t nem értem. Oké, az megvan, hogy akkor mondják, ha valami hülyeséget mondott a másik, és a videót is megnéztem, hogy honnan jön, de még mindig nem annyira értem. Van ennek valami plusz jelentése?

Ez az a videó:

https://www.youtube.com/watch?v=7tnEt13IjeY

0:56

2022. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!