Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Los Angeles utcái miért olyan...

Los Angeles utcái miért olyan kihaltak 2022-ben, miért nem sétálgatnak az utcán?

Figyelt kérdés
Nézegetem google maps-on a 2022-es képeket, és alig sétál ember az utcán. Csak lézengenek ketten hárman, még a Sunset, vagy Hollywood Boulevardon is. Viszont rengeteg autó van az utakon... Félnek, hogy kirabolják, vagy lelövik őket? Mi lehet ennek az oka? Vajna Tímea mondta pár hónapja, hogy egy Rolexért is lelövik ott az embert. Nem hinném, hogy ennyire vadnyugati lenne ott a helyzet. Elvileg kedvesek az emberek arrafelé. Bár innen a kis magyar valóságból nehéz ezt megítélni. Még sosem jártam Amerikában, nemhogy Los Angelesben. Bár nagyon tetszik, és szeretnék egyszer eljutni oda.

2022. jún. 10. 16:04
A kérdező szavazást indított:
Félnek, hogy kirabolják, vagy lelövik őket.
Passz
Lusták
A Covidtól félnek még mindig.
Nem félnek, csak nem praktikus sétálni ott.
Nincs elég turista, és emiatt kihaltak az utcák.
Más, leírom.
9 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk ott a Hollywood Boulevard központi helyén azért vannak emberek, de közel se annyi mint pl 10 éve.
2022. jún. 10. 16:10
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
ők nem gyalogolnak , autó az ő lábuk
2022. jún. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2012-ben voltam ott. Akkori tapasztalatom szerint sem tömöttek az utcák emberekkel, ugyanis ott 99%-ban autóval járnak az emberek, nem gyalog. Így kevesebb pl. a reggel munkába igyekvő gyalogos, vagy délután hazafele menő gyerek.


Ami van mindig sok, az a turista (leginkább a Walk of Fame-en és a Chinese Theater környékén), viszont ugye még mindig nem nagyon lehet menni, így belőlük érthetően kevesebb van. Mielőtt valaki belekötne: nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lehet menni, hanem azt, hogy oda még mindig bonyolultabb, illetve a szokásosnál is nagyobb esély van, hogy elutasítják az ember ESTA kérelmét, így szerintem most nem sokan terveznek ilyen utat, ha nem muszáj valamiért pont most menniük. Én is 2020-ban mentem volna megint, de inkább most kivárok még, mert egy elutasított ESTA nagyobb probléma a későbbiekre nézve is, mint inkább várni még kicsit. (Remélhetőleg már nem sokat.)

2022. jún. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai városok egyszerűen nem a gyalogosokra vannak tervezve. Nem bejárhatóak és egyszerűen nem is kellemes sokszor sétálni. Van egy nagyon jó youtube csatorna, ami alapvetően a holland várostervezésről és közlekedesről szól (a világon a legjobbak között vannak ebben a hollandok), de a csávó eredetileg amerikai vagy kanadai, szóval mindent ehhez a két országhoz hasonlít. Nagyon érdekesek a videói szerintem.



https://www.youtube.com/watch?v=ORzNZUeUHAM&ab_channel=NotJu..

2022. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hatalmas távolságok miatt igyekszik mindenki fenntartani legalább egy kocsit és azzal járnak mindenhová. A bátyám járt itthon pár éve, aki ott él és ő mondta, hogy ilyen felfogásban élnek az emberek.
2022. jún. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Pár hónapba west hollywoodban mulattam, tele van az egész város. Nők könnyen adják magukat, élnek az emberek, itt meg csak punnyadnak, jó is ott, majd visszamegyek még a gyászba itt csak gyúrni lehet verte meg az mdma

24f

6x bajnok

2022. jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A 6. miért lett lepontozva? Szerintem igazat ír. Nagyon szabados világ az, de nincs ezzel gond. Magyar szemmel persze nehéz megérteni. De tényleg, itthon mindenki olyan ellenséges, frusztrált, megkeseredett. Én imádok bulizni, inni, jól érezni magam. Nagyon jó lenne ott élni. Itthon meg ha kicsit is mulatni akarsz, már lehurrognak, hogy merészeled... robotolj a gyárba, és csak aludni járj haza. Itthon kb ez a szint a sok boomer miatt. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően szeretem a hazámat. Csak a sok rosszindulatú embert utálom.
2022. jún. 11. 05:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os azért lett lepontozva, mert mindenki leveszi azonnal, hogy egy troll. Ilyen stílusban normális ember nem ír.
2022. jún. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 Igen, az lehetséges. :)
2022. jún. 11. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!