Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyiből lehet a legminimális...

Mennyiből lehet a legminimálisabb költségráfordítással elutazni az USAba? (pl. Los Angeles, New York City, Miami)

Figyelt kérdés

Tudom, nem lehet erre pontosat mondani, mert mindhárom város teljesen más, de az alábbi szempontokat enni figyelembe: (2 főre)


- 2 hétre

- Repülőre egy kézipoggyász + egy bőrőnd/fő (ezen kívül semmi extra nem kell)

- Szálláson fürdeni és aludni lehessen, nem kell szinte semmi más, hogy legyen, max wifi (tehát minél olcsóbb)

- A kajálás streetfood lenne vagy olcsóbb kajáldák (kínai, meki, ilyesmik)

- Belépők, meg ilyenek nagyon minimálisan lenne, tehát inkább az ingyenes, sétálós, külsős programok érdekelnének, nem múzeum és ilyenek

- New Yorkba tömegközlekedéssel mennénk, ha nagyon messze lenne az úticél, a másik két városba gondolom kölcsönözni kéne


Hozzávetőlegesen kb megtudjátok saccolni, hogy városonként mennyibe kerülne? (Nyilván mindegyik külön alkalom, tehát nem egyben nézve)



2022. máj. 6. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Ezt így nem lehet megsaccolni.... Attól függ, milyen szállásokat tudsz foglalni. Lehet 2-3x-os különbség is.


Másfél-két millát gyűjtsetek össze rá.

2022. máj. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 D. Brasco ***** válasza:
75%
Az usa meg minimál koltsegvetes szavak egy mondaton belül......fejenkent 1 millio alatt nincs is ertelme semmirol beszelni ez ügyben
2022. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Én 2012-ben három hétre utaztam USÁba. Azon belül négy városban voltam (NY, Orlando, SF és LA), a várások között repülővel közlekedtem.

Hostelekben laktam, kivéve Orlandóban: ott olcsón vannak a rendes szállások is.

Egyedül voltam.

Így volt a szállás és az utazás (az összes együtt) kb. 650-700.000,- Ft akkor.

2022. máj. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
New Yorkban a meki is csillagászati áron van, többet nem is írok.
2022. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

4-es: annyira nem volt csillagászati áron a kaja egyébként.

A Subway szendvics (az a konkrét, amit én szeretek) mindegyik városban 5 dollár volt. Ami különbség, az az ÁFA, ott ugyanis a nettó árak vannak kiírva (az 5 dollár is a nettó ár), és az ÁFA még rájön, ami viszont államonként eltérő.


De még azzal együtt is 1.500,- Ft alatt volt az a szendvics, ami emlékeim szerint itthon is kb. ennyibe került akkor.


Az étel pont nem annyira drága kinn. Ami drága nagyon, az a szállás.

2022. máj. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
#3: akkor 240 körül volt a dollár, most 360. Tehát amit írtam, hogy kettejüknek 2 mio ft, az nem is túlzás....
2022. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Többször is jártam már az USA-ban, mostanra ott is rendesen elszálltak az árak. Ha nincsen kereted rá, akkor maradjál csak a nyugati parton.

Ha meg annyi sincsen, akkor maradj csak N.Y.-ban. Ott még autót sem kell bérelned, mert vagy sétálsz, vagy minden sarkon metrózhatsz.

Az meg hülyeség, hogy ha már ott vagy egy csomó pénzért, akkor nem mész be sehova.

Rengeteg olcsó -akár önkiszolgáló- étterem is van meg vannak olcsó mobil hot-dogosok meg olcsó pizzások. Én ugyan sohasem vettem még igénybe, de tudom, hogy a legolcsóbb szállás a hostelezés.

Ha N.Y.-ból tovább repülnél pl. Orlandó - Miami irányába, ott már autóbérlés is bejátszik majd, ami szintén nem olcsó.

A két héátbe ne akard még L.A.-t is belezsúfolni.

Friss árakat itt tudsz nézni:

[link]

2022. máj. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
5os,2,éve voltam kint, én nem nevezném olcsónak a kocsis hotdog arusnal az 1200 forintos fél literes üdítőt de legyen ahogy gondolod🤷‍♀️
2022. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Nem ittam fél literes üdítőt a kocsis hot dog árusnál sem kinn, sem itthon.

Összehasonlítási alapom azzal van, amit ismerek mindkét helyen, vagy akár több országban is.

A Subway szendvics akkor ott olcsóbb volt, mint itthon, erre tisztán emlékszem. (Itthon 1-2 száz forinttal jött ki drágábban, ez nyilván nem vészes, de vicces volt.)

A Meki szintén hasonló árban volt, USÁban is, itthon is, meg kb. a legtöbb helyen, ahol jártam. Plusz mínusz itt is pár száz forint, mert én az árakat csak nagyságrendre tudom, nem pontosan. Londonban drágább kicsit.


Amire még emlékszem, hogy a tömegközlekedés olyan árban jön ki ott (NY), mint London, Párizs, tehát a nagy világvárosok, ahol kiterjedt metróhálózat és több zóna van. Itthon ez sokkal olcsóbb, de igazából összehasonlíthatatlan, hogy mennyit lehet utazni.


Emlékszem, hogy a szállás viszont baromi drága volt, itthon 4*-os szállodában aludtam volna az ottani koedukált, 8-10 személyes hostelszobák helyett. (Orlandóban viszont sokkal olcsóbb volt, mint máshol, és ott ugyanezért az árért rendes szobában tudtam lenni.)


A repülő belföldön viszonylag olcsó volt, vagyis inkább úgy mondom, hogy reális és megfizethető.


Nem fogok már 2012-es árakra pontosan emlékezni, valószínűleg már nem is lenne releváns. A benyomásra emlékszem, hogy mi az, amin elhűltem, hogy hú, de drága (pl. Disneyland és társai belépők - de ez Párizsban is ilyen), és mi az, amire megjegyeztem magamban, hogy meglepő, mert drágábbra számítottam (pl. az étel pont ilyen volt). De hozzá kell tenni, én sokat utazok, tehát nem csak a magyar, hanem pl. az angol, német, francia, osztrák, stb. árakhoz képest is néztem.


Összességében azt tudom mondani, hogy az utazás előtt azt hittem, az USA utam sokkal többe lesz, és nem így volt. Kellemes meglepetés ért, hogy annyival nem nagyságrendileg drágább, mint itt.

Ez azt is jelentheti, hogy itt drága nagyon minden... hozzáállás kérdése.

2022. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Alapból egyetertek, én is dragabbnak hittem. Jó neked hogy sokat utazol, hidd el, en is tettem eddig, most szultem így egy ideig kimarad, de rengeteg helyen jártam én is, és nyilván 2012 és 2020 között vannak különbségek.
2022. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!