Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem érdekelnek engem...

Miért nem érdekelnek engem mások? Ez miatt nem tudok szoc.kapcsolatokat kialakitani. Csak párkapcsolatot

Figyelt kérdés

Hallgatom a szomszédot mert hasonlo lany mint en

Hallom hogy orákat képet beszelgetni akár egy kertészbacsival, takaritonővel, oreg szomszedokkal, szerelőkkel, van bnője aki peches sikertelen nem kell a pasiknak, csunya is, unalmas is, de megis baratkozik vele, van egy csicska mulya pasi aki neki udvarol de nem akar tőle semmit de azert azzal is képes baráti kapcsolatot tartani, órakat beszél, magyarán minden emberrel nemhogy szoba áll de rendesen beszélget kapcsolatokat apol es tart fennt.

Es igy zajlik nála az élet vagy a bnoje vagy ez a csicska srác van nála vagy valamelyik oregasszomy vagy lemegy beszelgetni akár a szemkozti boltban az eladoval stb.


Én képtelen lennék leállni pl egy oregasszonnyal a kerti virágokrol értekezni, meg ilyenekre. Kb azt a kínt érzem, hogy ne tartson már fel, hagy menjek már tovább.

Es nálam nem is zajlik az élet.

Mert szinte senki nem érdekel.


Ellenben ha van barátom, vagy pasi aki tetszik, akkor megnyilok, meghallgatom, mindent tudni szeretnék rola, erdekel, imádom a társaságát, boldog vagyok, oda vissza élettel teli pezsgő kommunikácio megy.


Munkahelyen is a kollektívábol nekem bőven elég a szakmai csevej, képtelen vagyok többre.


De tettem már ellene.

Akaratom ellenére kiprobaltam azt hogy mindenkit meghallgatok,mindenkivel kommunikálok kapcsolatot tartok.

Es tele lettem olyan emberekkel akik nem érdekelnek kesobb sem.

De folyamatosan beszelgetunk csetelunk vagy találkozunk es ugy érzem még ma is, hogy de amugy barmikor tiltanám is egyik sem hiányozna.



2022. jún. 15. 09:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Introvertált vagy?
2022. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenkivel kapcsolatot kialakítani. :)

Ne akarj más lenni, hanem önmagad!

2022. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Talan az is lehet.

Néha ugy összehasonlitok dolgokat


Pl az én életemben vannak drámák vagy bajok.

FIKTIV peldával probalom illusztrálni:

Tegyuk fel drogot szallitok köröz a rendőrség vagy épp meg akarnak ölni, bujkálok, vagy épp milliokkal verek át egy céget, vagy hamis pénzt nyomtatunk es vallatásokra kell járnom stb.


Kb ilyen szintű idegességnek vagy feszültségnek élem meg a problemáim, vagy a kilátastalan helyzetem.


Es akkor leállítanak olyanokkal hogy pl x kitalálta hogy gyömbéres mentaleveles teát készít, y azon agyal hogy mit adjon z nek szülinapra, v nek az a baja hogy mindig kipakol valaki valamit a folyosóra es felbukik benne


Es ilyenekrol társalogjak komolyan?


Tehát mintha az én életem valami über hatalmas problémákat hordozna, mig másoknak meg mintha élete sem lenne. Meg tenyleg ki a sz.rt erdekel egy tea, egy szulinapi ajándékproblema, meg hogy ki mit pakol a folyosora?


Ez az érzés kb.ami bennem van:(

2022. jún. 15. 10:22
 4/27 A kérdező kommentje:

Akkor intro lennék?


2. De szinte pasikon kívul nincs akivel szivesen elbeszelgetnék

A gyk jobban izgat azinte mint a társadalom. Mert még a gyk is erdekesebb..

2022. jún. 15. 10:23
 5/27 anonim ***** válasza:
16%

Egyrészt, mert te nem vagy felszínes.

Másrészt az emberek legnagyobb része egy agyatlan, felszínes szófosógép.

Ha feltennél nekik az adott szófosó témájukkal kapcsolatban kérdéseket, ki is derülne. Blokkolnának.

Ennyire ostobák.

2022. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

5: ez erős túlzás, amit írsz....

EGy átlagemberben van rendes adag empátia, és kíváncsi a másik gondolataira. Az nem szófosás, ha hétköznapi dolgok megbeszélésére igénye van sokaknak.

2022. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek az a legnagyobb problémája, amivel szembe néz. Amúgy én se szeretek feleslegesen csevegni. Sokszor azon vagyok, hogy ha megyek valahova, nehohy össze fussak lefelé menet egy szomszéddal,mert biztos leáll beszélni. Persze van hogy jól esik, de általában nem igen tudok hozzá szólni, inkább csak bután helyeslek..vannak akik bárkivel meg tudják találni a közös hangot, míg pl téged egy egyszerű párbeszéd is kimerít. Nem kell összehasonlítani magad senkivel, egyszerűen ilyen vagy.
2022. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
16%

6-os.

Évek alatt, több ezer emberrel beszélgettem, tapasztalat mondatja velem.

Természetesen voltak kivételek, de az kevés volt.


Az emberek legnagyobb része a szakmáján belül mozog, az általános műveltsége, világlátása katasztrofális.

Ha még kritika gondolkodást, kérdezés tudományát is alkalmazni kellett, tehát kérdezni, elemezni, összehasonlítani, folyamatokban, viszonyulásokban, műveletekben, kombinációkban is kellett gondolkodni, akkor vége, agyhalál.

2022. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Na ezzel az utolsó mondatoddal teljesen azonosulni tudok. Nekem a gyk a társadalom. Itt tudok egész jó kis beszélgetéseket folytatni, ami a valóságban nem menne.

Az a baj, hogy a való élettel kapcsolatos gyakorlatias dolgok, mint a munka, pénz, lakás, ki mit ebédel, milyen bolti akciók vannak, ezek engem egyáltalán nem érdekelnek. Ilyen "beszélgetések" közben nálam bekapcsol a robotpilóta, 5-10 előre gyártott válasz időnkénti bedobásával jelzek vissza a másiknak, hogy beszéljen csak nyugodtan, amíg én fejben egészen máshol járok.

2022. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

5# de kiprobaltam. Dehogy blokkolnak. A teás peldámmal élve x képes volt órakat is értekezni velem a teafőzesről! En meg végig hüledeztem magamban azalatt, hogy bakker sacc 10 éve nem beszéltunk, azaz 10 év alatt millio meg egy esemeny tortenhetett a másikkal, amire kivancsi lennék, de ő komolyan a teafőzés rejtelmeibe akar beavatni orakon keresztul az neki a legérdekesebb téma??

Hát végighallgattam kozben dícsergetve őt milyen ötletes es aztan en kiléptem a beszelgetesbol..

Belekérdeztem ugyan ebbe abba 10 ev alatt mi tortent vele hát masik munkaja van masik bnoje es ugy nagyvonalakban ennyi.. az elmult 10 évében a mentha tea a legerdekesebb dolog?


6# ezert irtam a peldat. Hogy de abszolut eltörpül a masik ember élete gondja baja az enyém mellett.

Keptelen vagyok olyan csevejekre minthogy süt a nap, milyen szinure lakkozzon, meg ilyenek.

2022. jún. 15. 10:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!