Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért mondják, hogy így kell...

Miért mondják, hogy így kell beszélni? Nagyon kellemetlen a számnak. Sztem felesleges szabály.

Figyelt kérdés
Pl, csinálnák ez nem tetszik sok embernek és úgy mondják, hogy csinálnék ez olyan fura nekem. Miért kell nékezni? Miért nem jó a nák? Miért szabály ez?

2022. júl. 1. 07:02
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

"Miért kell nékezni?"



Olvass el csak egy könyvet is.


Pont hogy a nákolás helytelen nyelvtanilag.

2022. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Attól még, hogy így szoktad meg, nem ez a helyes.
2022. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg nem érzed, hogy a csinálnák szó konkrétan mást is jelent, mint a -nék-es változat?
2022. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

csinálnák - ők, T/3 (pl.: Ők megcsinálnák.)


csinálnék - én, E/1 (pl.: Én mit csinálnék?)


Remélem érzi mindenki a különbséget.

2022. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem nagyon zavarna, ha valaki így beszélne a környezetemben.

De amúgy rémlik, hogy tanultunk anno nyelvtanon valami olyasmit, hogy az ilyen tanyasias beszédet nem tekintik nyelvtani hibának, meg ha valakinél otthon így beszélnek, ezt szokta meg, el tudom képzelni, milyen nehéz lehet átszokni a másfajta beszédre.

Én pl. debreceni vagyok és lehet, csak a közvetlen környezetemben volt ez szokás, de körülöttem mindenki azt mondta, hogy valami "elfogyik" és a párom, aki Pesten, ill. Pest környékén nőtt fel, mindig szivat, hogy az "elfogy", nem "elfogyik" és hogy parasztnak fognak nézni, ha ezt mondom :D Próbáltam átszokni az "elfogy" használatára, de nekem pont az hangzik furán.

2022. júl. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a -suk, -sük-özés zavar nagyon. Ezenkívül találkoztam már itt a gyakorin is nemegyszer a "meik", "mien" kifejezésekkel. Nos ezek az utóbbiak aztán tényleg brtuálisak.
2022. júl. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%
#5 én is debreceni vagyok, de az életben nem hallottam még, hogy “elfogyik”. :D
2022. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!