Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért engem vezetett ki a...

Miért engem vezetett ki a biztonsági őr a boltból amikor nem az én hibám volt az, hogy az anyja nem tudott figyelni normálisan az értelmi fogyatékos gyerekére?

Figyelt kérdés

Nem mondom melyik bolt, vagy melyik város, mert nem akarok belőle további fejleményeket, és reggel óta már picit lenyugodtam.


A lényeg, hogy állok a hűtőpultnál, nézegetek, erre egyszer csak valamilyen undorító nyálkás dolgot érzek a kezemen, nézek oda, és egy látszólag értelmi fogyatékos gyerek fogott rá a karomra, folyt a nyála az Ő kezéről, konkrétan amikor elengedte a kezemet egy nagy nyál folt volt az én kezemen.


Az anyja meg mintha mi sem történt volna megy tovább.


Nem hagytam annyiban, hanem mentem utána és kértem egyből számon, hogy ez mi, adjon egy zsepit, meg egy fertőtlenítőt és azonnal törölje le a kezemről, de még neki állt feljebb, hogy nekem is jobban kéne figyelnem az Ő gyerekére, én pedig egy másodperc alatt felhúztam magamat, hogy ez undorító, mindjárt elhányom magamat, mi a fszért nem tud a gyerekére pórázt vagy szájkosarat rakni, hagyja nézze meg a kezem ez undorító, már ordibáltam mindenki minket nézett, egy bocsánat kérés nem hangzott el a részükről, csak önsajnáltatás, hogy szerintem neki egyszerű az élete, meg képzeljem magam a helyébe stb, jön a biztonsági őr, hogy hagyjam el a boltot.


Elmondtam neki is a sztorit, de nem, hagyjam el én a boltot, jobban felhúztam magam, felrúgtam a kosarát a fogyatékoséknak és kimentem a boltból, és szó szerint feltudtam volna robbanni miközben próbáltam magam nem elhányni.


Leszámítva a stílusom, miért én lettem kihozva hibásnak? Miért nem lehetek ideges, miért én legyek az elnéző? Nagyobb emberszámba van véve az értelmifogyatékos gyerek, mert én viseljem el, hisz Ő is ember, én legyek vele megértő, de velem mégis ki a megértő? Az, hogy én hogy érzem magam kinek számít?


Nem tűrném el ezt az undorítóságot senkinek a világon, amúgy is már az zavar ha a tarkómba lihegnek nem hogy ez, miért nem lehet arra a gyerekre figyelni? Méghogy az én feladatom, tisztába ne tegyem?


ápr. 30. 19:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
82%
Annyiban van csak igazad hogy a szülő felelőssége hogy tudjon viselkedjen a gyerek, nem a te dolgod hogy figyelj rá. Azzal viszont nem tudok egyetérteni hogy a gyerek előtt elkezdesz ordibálni az anyjával. Egyrészt csak eszkalálod a szituációt, másrészt aláásod a szülő tekintélyét a gyerek előtt. Szerinted nem lett volna egyszerűbb úgy odamenni hogy "Elnézést, de a gyereke valamit rákent a kezemre. Tudna adni egy zsebkendőt vagy valami kézfertőtlenítőt? Nálam sajnos most épp nincs". Ehelyett mentél balhézni és számon kérni. Hibásnak meg azért te lettél kihozva, mert te voltál a közmegbotránkozást keltő személy az ordibálásoddal.
ápr. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
67%
Te magadra sem tudsz figyelni, hogy emberként viselkedj, akkor milyen jogon kérsz számon bármit az anyján?
ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Kértem zsepit de nem adott
ápr. 30. 19:36
 4/41 A kérdező kommentje:
Én figyeltem magamra, emberként viselkedtem, nem én nyálaztam össze más kezét
ápr. 30. 19:37
 5/41 anonim ***** válasza:
64%
#5: nem mutattál empátiát, agresszív voltál.
ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
72%

Elöször is, ha a gyerek beteg, akkor nem várható el töle, hogy úgy viselkedjen, mint egy egészséges.

Másodszor semmi bajod sem lett, jó, kellemetlen élmény, de minden értelmes ember elövesz egy (SAJÁT) zsebkendöt, és letörli.

Harmadszor, az anyának elég probléma egy sérült gyerekkel élni, ellátni, nem kell még hogy te is beleköss.


Negyedszer, ha egy üzletben (vagy más nyilvános helyen) elkezdesz balhézni, akkor jogos, hogy kivezetnek.


Az üzletvezetö helyýeben végleg kitiltottalak volna

ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Majd legközelebb akkor én kérek bocsánatot tőlük gondolom :)
ápr. 30. 19:41
 8/41 anonim ***** válasza:
67%
Anyjának figyelnie kéne, de nagyon túl reagálod és ráadásul agresszív voltál. Nem halsz bele azért abba a kis nyálba, hogy rosszul lettél tőle azonnal...
ápr. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Nem halok bele de undorító és nem szeretem az undorító dolgokat
ápr. 30. 19:50
 10/41 anonim ***** válasza:
76%

"Majd legközelebb akkor én kérek bocsánatot tőlük gondolom :)"

Most meg úgy viselkedsz, mint egy gyerek...


Senki nem mondta, hogy Te voltál a hibás az alaphelyzetben, de nem jól reagáltál.


Igen, undorító, de pont az empátia miatt tudja az emberek, hogy mire hogyan reagáljon.

ápr. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!