Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is érez így? Lehetséges,...

Más is érez így? Lehetséges, hogy ez a lezárások utóhatása?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, jelenleg pszichológiát tanulok egyetemen, illetve van home office-os munkám és kortárs író is vagyok. A járvány előtt egy rendkívül extrovertált ember voltam, mindenkivel szívesen haverkodtam, építettem egy csomó emberi kapcsolatot, minden bulira vevő voltam, aztán jött a járvány, a lezárások miatt nagyon bánatos voltam és volt hogy hónapokig kabinlázat éreztem, az első lezárás alatt az akkori barátnőmmel volt hogy napi szinten álmodtam, és megőrültem a hiányától, meg hiányoztak nagyon a barátaim is a többi lezárás alatt. Aztán nem is tudom mikor, talán amikor most tél végén, tavasz elején nem volt lezárás csak volt sok kovidos, meg idővel nem kellett már maszkot se viselni, illetve év eleje óta nem volt online órám (előtte meg ugye középiskola vége és 1. év szinte teljesen online volt, meg 2. év első félévénél is sanszos volt, volt olyan tárgy amiből online vizsgáztam), és azt kezdtem el érezni, hogy irritál ez a sok ember, nekem ez a népsűrűség túlságosan nagy, de ami még frusztrálóbb volt, hogy ez a rohadtul felszínes vmi megy még mindig ezerrel. A társadalomban jelenleg számos kérdéskör van amiről beszélni se lehet szinte, egy olyan világban élünk ami egyre inkább zár befelé, ráadásul háborús helyzettel, romló életminőséggel, erőforrások hiányával kell szembenéznünk, és akkor valami felszín alatti traumacsomagról megfeledkezve úgy viselkedünk, mintha semmi nem történt volna. Számomra ez is bizarr. Sőt, az is bizarr, hogy ez a kovid valszeg nem egyszeri eset volt, (jelenleg is koronavírusos vagyok, kb harmadjára :"D) mert új járványok fognak megjelenni ami az ember számára veszélyes. Az is frusztrál jelenleg, hogy egyre kevésbé vagyunk képesek a lineáris gondolkodásra, totál kiüresedtek a most népszerű és elérhető termékek a médiában, kezd eljönni a Fahrenheit 451 világa is. Mintha egy újfajta kabinlázat élnék át, csak itt nem a karantén szorít be, hanem a társadalom.


Na szóval van egy ilyen benyomásom meg attitüdöm ezzel a felemás világgal kapcsolatban, és a nap végén azt érzem, hogy a kis kertvárosi lakószobámban olyan jól elvagyok itt, van sok szép könyvem, tudok egésznap olvansi is, haverokra is furán érzem magam ha ráírok, kékholdanként egyszer összehozunk egy-egy talit, de kicsit ők is hasonlóan élnek. Köztetek van olyan, aki hasonlóan éli meg ezt a helyzezet? Nektek nincs valami nagyon uncanny abban, ahogy most élünk?



2022. júl. 2. 22:06
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10-es


:(( sajnálom, ami történt! halálesetek nálam is voltak, meg úgy eleve ez elég sok veszteségélmény, sok dolgot nem azért nem tudtam megtenni meg elérni mert nem dolgoztam volna érte eleget vagy rájöttem h végül ez nem nekem való, hanem mert 5-10 éve még fennállt az az adott lehetőség, aztán kb eltűnt a fenébe. és ezek közül a lehetőségek közül sok minden azóta se látszik rendeződni.

2022. júl. 2. 23:07
 12/12 anonim ***** válasza:
22%

Mert ez a k*rva skizoid generáció már csak az instán éli az életét. Ha tudnád, hogy hány insta-haverom van (gondolom neked is), de hogy valaki kimozduljon a városba egy rohadt kávéra, az szinte csoda. Szerintem sokan elfelejtettek a valóságban élni, mert sokkal jobban érzik magukat abban a szelfben, amit a közösségi oldalakon alakítottak ki maguknak. Minta az élő unalmasabb lenne, közben néha csak ki kellene kapcsolni a telefont, és elfelejteni az insta-storykat.

Ha most nem élsz, akkor mikor fogsz? Milyen emlékeid lesznek a húszas éveidről? Hogy bent kuksolsz, ahelyett hogy éltél volna? Most még nem gondolsz bele, de később bánni fogod.

2022. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!