Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mire utalhat ez az idézet,...

Mire utalhat ez az idézet, illetve történet? Mit érthettek ez alatt?

Figyelt kérdés

Ezt egyszer a 14. dalai lámától hallottam, amikor egyszer nyilatkozott. Azt mondta, hogy ismert egy nagyon öreg szerzetest, egy apátot, akit a kínaiak elfogtak, majd börtönbe vitték és rendszeresen kínozták. Miután kiszabadult, megszökött az országból Indiába, ahol a dalai láma is volt. Egyszer megkérte ezt a szerzetest, hogy meséljen a fogságban töltött életéről. Megkérdezte, hogy került-e veszélybe valamikor. Erre a szerzetes azt felelte, hogy: "Egyszer kerültem veszélybe". Erre a dalai láma megkérdezte, hogy: "Mi történt, hogyan?". A szerzetes pedig azt felelte, hogy: "Egyszer majdnem elvesztettem a hatalmas szeretetet, illetve együttérzést a kínai katonák, illetve politikusok felé, de meg tudtam menteni. Azóta is áldásokat kérek azokra, akik engem annak idején kínoztak.".


Mit jelenthet ez? Nehezen tudom értelmezni...



2022. júl. 8. 17:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti hogy a szerzetes „majdnem feladta“ mikor a kínaiak kezére került és megkínozták. Majdnem feladta önmagát és az embereiségbe, a világba vetett hitét. “De meg tudtam menteni”=majdnem megtört de az utolsó pillanatban mégis sikerült kitartania.

“Azóta is áldást kérek megkínzóimra” = csak a legjobbakat kívánom nekik hogy egyszer megvilágosodjanak.

2022. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!