Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez miért lehet?

Ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Ha végigpörgetem a beszélgetéseimet a barátaimmal, ismerőseimmel, az esetek 90%-ában mindig én kezdeményezem a beszélgetést, ők sosem keresnek maguktól engem csak azért, hogy beszélgessünk mondjuk. Ez nem csak 1-2 személlyel, hanem szinte az összes barátommal így van, és nem értem, hogy miért. Nem hiszem, hogy azzal lenne a gond, hogy nem akarnak időt tölteni velem, mivel mindig örülnek ha írok nekik és nem látom rajtuk azt, hogy elegük lenne belőlem vagy bármi ilyesmi, szokták mondani, hogy hiányzom nekik és éreztetik velem, hogy igénylik a társaságom, tehát biztosan nem ez az oka. Viszont azért szerintem ez mégis elgondolkodtató, hogy miért van az, hogy szinte senki sem keres magától, mindig én kezdeményezek a kapcsolataimat tekintve. Nyilván nem akarom ráerőltetni magam senkire, viszont így kicsit rossz érzés, mintha minden kapcsolatom egyoldalú lenne ilyen szempontból. Miért nem keresnek maguktól az emberek, mitől lehet ez?

2022. júl. 9. 00:35
 1/7 gagexbabexx ***** válasza:
100%
Hát, ha tényleg MINDIG csak te keresed őket, akkor ez nem úgy tűnik, mintha ők annyira vágynának a társaságodra. Mármint ha én valakivel szeretek beszélgetni, akkor keresem őt. Nekem ez olyan egyoldalú barátságnak látszik így.
2022. júl. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért nem mindig, de én egyértelműen nagyobb mértékben kezdeményezek beszélgetést.

Amikor élőben találkozunk ez teljesen másképp van, például mindig oda özönlenek a többiek, ahol én vagyok (ha csoportosan találkozunk) mintha valami mágnes lenne rajtam, és tényleg azt látom rajtuk, hogy szeretnek velem lenni, ezért olyan furcsa, hogy amikor távol vagyunk egymástól miért nem keresnek maguktól.

De ha mégis az lenne, amit te mondasz, akkor az kicsit kétségbeejtő, tekintve hogy így sincs sok barátom, de ha még az a pár barátság is leginkább egyoldalú, akkor hogy leszek képes valaha is mély kapcsolatokat kialakítani?

2022. júl. 9. 00:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő társaságban vagy?

Próbáld ki, hogy nem keresed őket 2-3 hónapig, ha nem jelentkeznek, akkor tudni fogod a választ. Csak bírd ki addig.

2022. júl. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
3. Na én ezt eljátszottam egy "jó" barátnőmmel a múltban. Középiskola óta voltunk barátok, majd érettségi után maradtunk a sulinkban és elvégeztük az ápolóit. Így 7 éve voltunk barátok. Majd én egyetemre mentem. Na akkor még azért beszélgettünk, de ez a beszélgetés kezdett egyoldalúvá válni. Sajnos irigy fajta volt. Irigy volt rám, mert felvettek az áok-ra, míg neki egy sima bsc-re sem volt esélye. Szóval mindig én kerestem. Aztán meguntam, gondoltam kivárom, hogy most ő írjon. Ennek 6 éve...A vicc az egészben, hogy sosem arcoskodtam, sőt félév után ott is hagytam, átmentem egy könnyebb szakra. Ezt még tudta. Ráadásul neki jó élete lett, fb-n legalábbis úgy tűnik. Boldog házasság, azóta 2 gyerek, ott dolgozik, ahol még én is szívesen dolgoztam volna stb. Nekem meg kudarc az életem minden területe. Semmi sem jött össze és konkrétan most 30 évesen vagyok pályakezdő...
2022. júl. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem irok, akkor nekem se ír senki. Kivéve ha pénz kell valakinek.

Viszont vannak emberek akik nagyon sokat dumálnak. Na, nekik aztán írogatnak. Az is akinek nem írtak.

Ez egyfajta kiáramlás - beáramlás dolog. Sokat áramoltatsz ki, akkor sokat fogsz visszakapni. És akkor beszélgetéseket is indítanak mások feléd. Ha mély kapcsolatot szeretnél, akkor legyél érdeklődő és odafigyelő másokra. Az őszinte érdeklődés a kulcsa a jó kapcsolatoknak, beleértve a párkapcsolatot.

2022. júl. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 Volt már, hogy huzamosabb ideig nem kerestem őket, olyankor végülis írtak maguktól, de nekem ez akkor is furcsa, hogy alapvetően nem keresnek, ha azt érzik hogy minden rendben.


4 Sajnálom, hogy ez történt veled, de ahogy szokták mondani, jobb később, mint soha, úgyhogy ne add fel a reményt:)


5 "Viszont vannak emberek akik nagyon sokat dumálnak. Na, nekik aztán írogatnak. Az is akinek nem írtak." Én ezzel nem tudok teljesen egyetérteni, barátaim között is vannak olyanok akik eléggé befelé fordulnak és senkit sem keresnek, na őket valamiért mindenki keresi magától... Olyan, mintha fordítva működne a dolog, aki elzárkózik és senkit sem keres, azt előbb-utóbb keresik, aki pedig nyitott és rendszeresen érdeklődik mások felől, annak sosem írnak maguktól.


Egyelőre nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka. Lehet, hogy rossz társaságban vagyok, lehet, hogy mégis velem van a baj valamivel, és az is lehet, hogy a többiek között ez teljesen normális, csak számokra érződik furcsának a dolog.

2022. júl. 9. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert lúzerek, kötődési problémáik vannak. Keress normális társaságot magadnak.
2022. júl. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!