Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Jogosan sértődik meg a házigaz...

Jogosan sértődik meg a házigazda, ha megkérdezem, hogy egészségesek-e, lehet-e menni vendégségbe hozzájuk? Már többször volt, hogy betegen fogadtak, és a hét elején még írták, hogy nincs jól az egyik gyerekük.

Figyelt kérdés
2022. júl. 23. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha ők hívtak meg, akkor feltételezd, hogy van annyi eszük, hogy nem hívnak vendéget, amikor betegek. Ha viszont te varrtad a nyakukba magad, és még ilyeneket kérdezel, akkor bizony jogos a sértődés.
2022. júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1: ők hívtak meg, ami viszonylag gyakori dolog köztünk, de már többször volt, hogy nem jelezték, hogy betegek. Most is csak véletlenül derült ki egy pár nappal ezelőtti beszélgetésből, hogy gond van náluk. (hogy tudom vkinek a "nyakába varrni magam?" de hívj már meg,lééégyszi!!!!", így? Te így szoktad?)
2022. júl. 23. 08:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sértődös dolog ez...Nyugodtan kérdezd meg hogy vannak?Meggyogyultak-e teljesen? Tedd,hozzá hogy a lábadozás idején nem szívesen zavartok és nektek is fontos lenne egészségesnek maradni.Bartok vagyoktok.Ennyi belefér.
2022. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Megértem #1 gondolatmenetét, nem volt egyértelmű az eredeti kérdésből hogy ők hívtak meg. (Ha mondjuk így nyomulnál direktben hívatlanul, hogy helló na jönnénk, mellesleg ugye egészségesek vagytok, az elég faragatlan dolog lenne.)


A kérdésre válaszolva, nem jogos a házigazda sértődés szerintem. Az a minimum, hogy nem fertőzöm össze a vendégeimet.

2022. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem sértődnék meg, mert szerintem tök normális főleg a mostani világban. Én örülnék is, ha valakiben lenne annyi felelősségérzet, pl. meghívna, de ha beteg akkor lemondja, nem sértődnék meg, sőt.

Régen volt egyszer, hogy mentünk szilveszteri buliba, a házigazdától (akinek szülinapja is volt) pusziszkodás után kérdezik, hogy hogy vagy? Ohh még 2 napja 39 fokos lázam volt, influenza, de már minden oké. Olyan ideges lettem, legalább puszit ne adott volna. Aha, 2 nap múlva nekem is lázam lett, influenza, a volt páromnak is, 1 hétig nyomtam az ágyat, jó volt az évet tp-vel kezdeni.

2022. júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk ezt udvariasan kéne kipuhatolni, nem úgy mint a hogy a szavaidból lejön kérdező. Főleg hogy van olyan emberke is, aki már attól hisztirohamot kap ha valaki tüsszent egyet a közelében...
2022. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6: Mit értesz udvarias puhatolózás alatt? Az nem udvarias, hogy "meggyógyultatok? Mert ha nem, akkor inkább nem mennénk a biztonság kedvéért."

Sajnos mindenképpen szükséges megkérdezni, mert többször kaptak már el betegséget tőlük a gyerekeim.

2022. júl. 23. 10:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem 6-os vagyok, de szerintem a legjobb lett volna úgy kezdeni, hogy a gyerekük jobban van-e. Hogy ne az jöjjön le belőle, hogy csak a vendégség miatt érdekel az egészségük.
2022. júl. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan személyes támadásnak veszik az ilyet. Úgy élik meg, hogy te irtózol tőlük, miközben ők csak fosnak / köhögnek. Nem értik, hogy ami nekik csak egy kis fosika, az lehet, hogy neked, vagy a 90 éves öreganyádnak egy napokig tartó hányás-hasmenés. Azt se értik, hogy nincs olyan, hogy "áh én nem fertőzök, csak nem törölköztem meg rendesen, ezért köhögök hurutosat". Honnan tudod, hogy nem fertőzöl?


Valahogy udvarias köntösbe kell csavarni a kérdést.

2022. júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#2 az első vagyok. Ha így szoktam volna, akkor szerinted így fogalmaztam volna meg, hogy a másik ember nyakába varrni magam? Gondold már végig :D Egyébként igen, például úgy szokták ezt emberek, hogy "akkor beugrok hozzátok szombaton, jó?", vagy "megnézném az új lakást a jövő héten".

Egyébként pedig a 8. válaszolóval nagyon egyetértek. Egészen másképp hangzik az egész, ha azzal kezded, hogy Józsika jobban van-e már.

2022. júl. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!