Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lányok, ti mit tennétek, ha...

Lányok, ti mit tennétek, ha egy ilyen típusú új csaj csatlakozna a baráti társaságotokba?

Figyelt kérdés

Kislányos, rihi-röhi, csacsogó, mondhatni nyálas. Be nem áll a szája és mosolygós, kedves, szolíd természetű, természetes külsejű. Könnyed, semmit mondó témákról csacsog állandóan fülig érő mosollyal, fura hobbijai vannak és meséket néz.. Ami döbbenet, hogy apasik meg vannak veszve érte. Míg női szemmel semmi extra, csak egy egyszerű, kedves lány, addíg társaságunk férfi tagjai el vannak tőle alélva.. még a legnagyszájúbb, erős "férfi poénokat" dobáló fiú haverjaink is. Ami szomorú, hogy bizony a barátnős haverjaink is felfigyeltek rá, sőt isszák minden szavát a csajnak. Ha program van és ott vagyunk kb tizen, ő egyfolytában a középpontban van és ahogy egyre jobban megismerem őt, az az érzésem van, hogy nagyon is tudja mit csinál és nem is olyan ártatlan XD. Értem itt ezalatt, hogy élvezi a középontot ahogy azt is, hogy a foglalt barátaink is körbe ugrálják. És még ki tudja..

Fiúk magyarázzátok el légyszíves, hogy mit esztek egy ilyen típusú lányon! Lányok, ti hogyan kezelnétek őt, meg ezt az egész szitut? Engem egyre jobban irritál, már a nyaralástól is elment a kedvem, amikor az utolsó pillanatban közölte, hogy ő is jönne :(


2022. júl. 31. 04:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak simán féltékeny vagy és semmi gond ezzel a lánnyal.
2022. júl. 31. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyrészt valószínűleg kedvelném, mert sok szempontból hasonlítunk, másrészt arról nem ő tehet és nem az ő szégyene, ha ennyi elég valakinek bármihez.


Inkább a férfi barátaim azok, akikben igazán csalódnék egy ilyen helyzetben. Hiszem, hogy a hűség nem függ környezeti tényezőtől, magyarul teljesen mindegy, hogy milyen a lány, a megcsalásban sem a harmadik a hibás.

2022. júl. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Már az első sorra az volt a gondolatom, hogy felkötném magam, ha egy ilyennel lennék összezárva. xD Elmondjam, miért tetszik a pasiknak? Mert azt hiszik, hogy kis butuska és éretlen, ezért felnézhet rájuk, lehet tanítgatni, terelgetni, mint amikor az animékben csicskáztatja meg mindenféle bizarr szerepjátékba beleviszi a jópasi a fangirljét.
2022. júl. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Nőként, akinek zömével férfi barátai vannak, voltam már én ennek az éremnek mindkét oldalán és viselkedett már mellettem a saját párom (mára exem) is hasonló miatt úgy, mint egy büdös paraszt.


Csak egy dolgot kérdeznék: a nők miért a másik nőt/nőket veszik elő azért, mert bizonyos férfiak képtelenek viselkedni, ha egy olyan nő van a közelben, aki egy kicsit is szimpatikus és csinos egyszerre?


Nekem is van párom, mára vőlegényem, többek között azért lett az, mert minden helyzetben számíthatok rá és ugyanazt várhatom tőle, amit mindig. Úgy basznám ki, hogy a szemem sem rebben, ha elkezdene nevetségesen viselkedni más nők társaságában. Nekem nem kell az, hogy beégessenek a párkapcsolatomban.

Nem az a feladatom, hogy kiutáljak mindenkit magunk körül, aki valamiben jobb nálam, hanem az, hogy megválogassam, kikkel veszem magam körül. És azok olyan emberek legyenek, akikre számíthatok: ha pár, akkor hűséges és tiszteletteljes, ha barát, akkor meg mindegy neki, hogy szingli vagy szerelmes, akkor is barátként kezel és érdeklem. Tudom, hogy lehet a baráti körömben akármilyen félisten vagy istennő, ha mi a barátainkra (mindegyikükre) akarunk figyelni és velük egy csapatként jól mulatni, nem fog meghatni senkit. Lehet, hogy elkezd valaki valakivel kavarni a háttérben, volt már ilyen, de attól még én nem szorulok ki a baráti körömből, ne vicceljünk már. A páromat sem nyalom-falom, ha a barátainkkal vagyunk, mert más miatt vagyunk ott.


Én egy kicsit elgondolkodnék a helyedben arról, hogy kiket is nevezel a barátaidnak. Lehet, hogy a lány sem szent, ebből nehéz megítélni, de ott, ahol a férfiak így viselkednek egy nő hatására, általában az van a háttérben, hogy körülötted is csak dugás reményében voltak. Ha nem így lenne, nem hanyagolnának el egyből azért, mert lett egy B opció. Legyen az a B opció akármilyen. 🤷‍♀️


Én is voltam már B opció, tudom, milyen, mikor r1bancnak vagy hívva, mert szereztél új barátokat (legalábbis te rájuk úgy tekintesz).

2022. júl. 31. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy sokáig ismernénk egymást. Alapból nem tudok kijönni az ilyen emberekkel, nekik én "túl unalmas vagyok". Ő egy vidám, élet szerető, dinamikus személyiség. Én lassabb és megfontolt vagyok. Meg a habitusom miatt sem szeretem magam körül az ilyenfajta pörgést.

A pasiknak ez a csaj nem más, mint egy butácska lány, akivel "hátha lesz valami". Élvezik, hogy egy nő szeret a középpontban lenni és lehet kit ugratni, mert nyitott a poénokra (lehet fel sem fogja azt, hogy ezek a poénok néha bántóak, hiszen magából indul ki és úgy van vele, hogy csak viccelnek).

Szerintem kár féltékenynek lenned rá és a kapott figyelemre. Semmi baj nincs azzal, hogy nem kedveled, nem is kell kedvelned. Mond meg nyugodtan neki is és a többieknek is, hogy számodra a személyisége sok és nem kérsz a társaságából. Ha úgy érzed nem akarsz vele nyaralni akkor ne menj. De sem az ő, sem a saját és sem mások nyaralását ne rontsd el ezzel a kritikus, nem tetszést kifejező viselkedéssel, úgyis csak te jönnél ki rosszul.

Ha a baráti társaságod érett ehhez akkor megérti és legközelebb figyelembe veszik a te igényeidet is.

2022. júl. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

A másik oldalról ismerem a szitut, én ilyen típusú csaj vagyok, extrovertált, 30 évesen is rajzfilm sorozatokat nézek, stb.


Amióta az eszemet tudom, azóta jellemzően srácokból állnak a baráti társaságaim, ha bekerülök egy környezetbe, idővel azon kapom magam, hogy a fiúk/férfiak konkrétan "átemelnek" maguk közé, meg nyilván én is feléjük vagyok nyitottabb, minél idősebb vagyok, annál inkább így van ez. Ennek egyrészt az az oka, hogy veszem a poént, sőt, élvezem is az olyan környezetet, ahol lehet "oltogatni" egymást, számomra szórakoztató (és nem arról van szó, hogy csak én kapnám az ívet). Rengetegszer hallottam már magamra azt a jelzőt, hogy "laza", és én is annak gondolom magam.


A másik oka annak, hogy a fiúkkal/férfiakkal jövök ki jobban, hogy mivel egyébként külsőre viszont rendben vagyok, mindig volt és van 1-2 olyan csaj, aki úgy állt hozzám, mint te. A hozzád hasonló lányok/nők miatt már fenntartással vagyok a nők felé, utálom a szociális játszmákat, unom a sz.rkavarást. Mivel igen, társasági ember vagyok, számít nekem mások véleménye, és olyan környezetben szeretek lenni, ahol egyértelműek a viszonyok, mert így nem szorongok, ezért is szerettem mindig jobban srácok között lenni.


És habár ezt a konkrét lányt nem ismerem, én fixen tudom magamról, hogy nem vagyok butácska, konkrétan egyedül az intellektusom az, amiben soha senki nem lesz képes elbizonytalanítani.


Szerintem nyugodtan mondd meg a társaságodnak, hogy ha ő megy, te nem, mert neked sok. Nyilván vissza fog hozzá jutni, és rosszul esik majd neki, de legalább tudni fogja, hogy hányadán álltok, nem kell megküzdenie az áskálódásoddal.

2022. júl. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Friss hús a piacon, lehet vkinek hátsó szándékai vannak, de lehet szimplán az is, hogy csak minéljobban megakarják ismerni Őt,ez miatt nyilván nagyobb figyelmet kap. Extrovertáltnak tűnik, ami az intro (társaságtól függően ambivalens) beállítottságom miatt egy idő után sok lenne a csajból, de ez miatt nem keltene bennem ellenszenves érzéseket. Végképp nem mondanám le a nyaralást ez miatt, sőt, megpróbálnék Vele kettesben is időt tölteni, hogy jobban megismerjem. Egyébként minden nagyobb társaságban szokott lenni egy ügyelet „házigazda”, aki összetartja a csapatot, mert anélkül egy baráti társaság is klikkesedne (ez egyébként nem gond, nyaralások alkalmából mi sem (kb 10-12 fő) volt állandóan együtt.

Amikor meg új társaságban vagyok, kezdeti intróságomat (ameddig fel nem veszem a csapat dinamikáját) le tudom küzdeni, és átcsapok ambivalensé, és ez miatt hasonlóan viselkedek mint a fent említett csaj, viszem a prímet- de ha ez miatt egy akár kapcsolatban lévő férfi közeledne hozzám, az rohadtul nem az én hibám.



„az az érzésem van, hogy nagyon is tudja mit csinál és nem is olyan ártatlan XD.” Ha ez alatt azt érted, hogy az egész egy játszma (színjáték) és manipulációs eszközökhöz folyamodik, akkor is hagynám a mai fejemmel, hogy mi eszkalálódik ki belőle. Ha az aktuális barátom netán utána szemezgetne/megcsalna Vele, akkor még a csajnak köszönnémmeg, hogy rávilágított arra, hogy közel se annyira stabil a kapcsolatunk, mint ahogy ezt eddig hittem. Hogy etikailag elitélném e... Nos... Én magam se vagyok szent (nem megcsalásra értettem), és nem fogom ez miatt kiutálni vagy meghurcolni, mivel amúgy is flexibilisen kezelem az ilyen etikus-morális elveket. Meg lehet pont arra ment ki az egész, hogy egy nagy bárotok közötti drámai epizódot kihozzon az egészből- nem fogom neki megadni ezt az örömöt, tehát pszichológiailag nem fog hasznot húzni belőlem :). Ha a társaságból más fiú haverommal akarna játszadozni, akkor max a havernak jelezném, h legyen résen, de attól még h vki a barátom: nem avatkozok bele a magánéletébe csak azért, hogy nekem jó legyen, azaz megőrizzem a baráti társaságunkat, mert ez már nem csak féltékenység lenne, hanem kő kemény egoizmus. Neked is szerintem a lány betalált az egódnál, azért érint ilyen rosszul az is, h megy nyaralni. Ezen felül kell emelkedni, ha pszichoszociálisan is fejlődni akarsz.


Am hány évesek vagytok? 17-22?

2022. júl. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

6-os, mintha én írtam volna... Minden voltam már én is az ilyen nőknek. Főleg butácska meg szerencsétlenke meg könnyű esetke.


Semmi baj, végülis a férfi barátaim többsége a mérnök évfolyamtársaim és kollégáim közül van... 😂

2022. júl. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy barátnőm aki a fiúk kedvence. Ő is elég extrovertált, de kicsit más mint a lány akit leírtál.

Néha zavar hogy ez a helyzet, és sokszor úgy érzem hogy mellette észre sem vesznek, mivel én nagyon más vagyok mint ő. Az egómnak se tesz túl jót ez a dolog.

Ettől függetlenül én nagyon örülök hogy barátok lehetünk, mivel elég megértő és bármit el lehet neki mondani. Félre teszem a néha fellépő kellemetlen érzést, és igyekszem a barátságunkra meg a saját értékeimre fókuszálni.

2022. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Kitalálom, animéket néz :D és a stílusa gondolom az "uwuu" anime/gamer lányok felé húz.


Azért tetszik ez a pasiknak, mert ártatlan, védelmezni való, a szemükben egy védtelen, kis butuska, törékeny lány van, akit meg kell védeni, pátyolgatni kell. Könnyen kapható, lehet irányítani.


Engem az állandó csacsogása és a stílusa idegesítene. Nekem volt olyan kollègám aki a semmiről is órákig tudott beszélni és majd megőrültem tőle.

2022. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!