Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ember utálatot mivel...

Az ember utálatot mivel tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés

Ránézek egy emberre, (mindegy, hogy most látom életemben először) és elkap az undor, az idegesség.

Erőlködnöm kell, hogy ne nézzek rá haragos tekintettel.


2022. aug. 29. 19:25
 1/7 Darius- ***** válasza:
100%
Nem tudom, mondjuk pszichológussal.
2022. aug. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Vagy megszünteted magad, vagy keresel professzionális segítséget = pszichológus
2022. aug. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az embereket utálod. Van egy benső hiányod, csak kivetítve ezt emberekre. Magadon való dolgozással megszüntetheted ezt.
2022. aug. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sir Lancelottal, vagy Luke Skywalkerrel.
2022. aug. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hogyan dolgozzak magamon?


Azt untam meg, hogy kötelességből jópofizni kell, kiszámítható mások reakciója, válasza.

Utálom a felesleges, erőltetett, nem lényegre törő beszélgetéseket.

Pl. számítottam arra is, hogy az első válaszok azok lesznek, hogy fordulj pszichológushoz.

Kiszámítható, hogy holnap, vagy a következő hónapokban mi fog történni.


Alapvetően kedves vagyok, nem üvöltözok senkivel, még azokkal sem, akik ordibálnak velem. Általában fapofával meghallgatom, és normális hangnemben, sőt szépen, kedvesen válaszolok.

Nem kezdek bele abba a játékba, hogy kinek nagyobb az egója, még akkor sem, ha nekem van igazam.


De van ez az utálkozó, gyűlölködő nézésem (mindegy, hogy ismerős vagy ismeretlen személyről van szó), amit nehezen tudok kordában tartani. Nagyon erőlködnöm kell, hogy ne nézzek úgy, mint aki szemmel ölni tudna.


Közvetlen családtagok, régi ismerősök ezalól kivételt képeznek.

2022. aug. 29. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egós ember kiszámíthatóbb, mivel mindig a hitrendszereknek megfelelően cselekszik, de ez nem jelenti azt, hogy ők értéktelenek lennének. Nem mondanám kötelességnek a jópofizást, inkább elvárás. Az érzés, mikor csak úgy elordítanád magad, akkor az emberek nagy része elkönyvelne tudjuk minek,írja le ezt szerintem. Nem mondhatsz ki bizonyos dolgokat bizonyos helyzetekben mert valamilyen hátrányt szenvedsz majd miatta, pedig a szavak, reakciók mögött bármi állhat valójában. Az emberek egyáltalán nem szabad nézetűek többségben,csak a felépített falakon belül látnak vagy nem látnak, de a túlélést hajszoló, jelenlegi kizsákmányoló rendszer a kifelé nézést támogatja szinte csak, az se segít ebben. Hogyan dolgozz magadon? Ilyenkor azért rossz mert azonosulsz az aktuális gondolataiddal. Azt kéne csinálni hogy ami bejön, az utána egyből kimenjen. Benn tartod az azonosulásra fordított idővel csak azért mert ragaszkodsz hozzá, nem szükséges egy gondolatra se reagálnod. Ezt a jelenséget megfigyelheted szimplán is mindenféle eszköz vagy bármi nélkül. Ha jobban nem menne, akkor a meditációt javasolnám, ha változtatni kívánsz.
2022. aug. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fuh nekem is ez a problémám. Minnél több embert ismerek meg,annál jobban utálom mindet.
2022. aug. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!