Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogyha felteszik...

Miért van az, hogyha felteszik nekem azt a kérdést, hogy "hogy vagy?" akkor nem tudok rá válaszolni?

Figyelt kérdés
Én leginkább azzal tudnám érvelni, hogy lassan gondolkozok(de miért, viszont fontosabb kérdés, hogy hogyan tudnám ezt úgymond fejleszteni?), mert ha lefolytattuk a beszélgetést akkor utána elgondolkozok rajta, hogy mit mondhattam volna azon kívül, hogy "hát jól, és te?" és van pár dolog ami eszembe jut válaszként.
2022. szept. 2. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert erre a kérdésre az a válasz, hogy "Jól, és te?". Ez nem felkérés egy mélyen szántó diszkurzusra.
2022. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De erre a kérdésre az emberek az esetek többségébe bővebb választ várnak. Van, hogy még azt is hozzáfűzik, hogy "ez nem valami bő válasz."
2022. szept. 2. 10:05
 3/6 A kérdező kommentje:
*többségében
2022. szept. 2. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátásban dolgozok, naponta 9 milliószor kérdezik meg ezt tőlem. Nem tudom, milyen többségről beszélsz, ez csak small talk, nem érdekli őket.
2022. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jó. Helyesbítek. Barátikörben szokták ezt mondani. (legalábbis nálam.)
2022. szept. 2. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Ritkán kérdezik ezt őszintén, - nem is igazán érdekli a legtöbb embert a kérdésre adott válaszod, - ez általában csak egy kommunikációt indító szokás.
2022. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!