Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Olyankor milyen választ adsz...

Olyankor milyen választ adsz egy majdnem vadidegen ismerősödnek, ha nem akarsz valamilyen magánügyi kérdésedre válaszolni? Jogosan sértődhet meg ilyenkor a másik személy, ha “jóságból” kérdez rólad valamit? 20/L

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, mert ilyenkor nem merek visszaszólni az embernek, hogy “Hagyj már békén. Semmi közöd hozzá.” Általában ködös választ adok vagy félmondatokat mondok ki a számon és akkor kb veszi a lapot, de nincs kedvem mindig ezt eljátszani. Azután még ezen is besértőd(nek)ik és egész nap bűntudatom lesz vagy félni fogok tőle.

2022. jún. 29. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
"Ne haragudj, de erre nem válaszolnék." Aki ezen besértődik, az egy idióta.
2022. jún. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

80%a be fog sértődni, mert egy szuperképességem passzív-agresszív embereket bevonzani.


Eszembe jutott még egy jó duma, hogy “bocsi, most nincs kedvem beszélgetni”. Jönnek az ihletek, na..

2022. jún. 29. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálok udvariasabb, kevésbé ingerült lenni, főleg akkor, ha nem rosszindulatból kérdezget olyan dolgokról, amihez nincs köze, csak fogalmatlan, nem nevelték meg eléggé vagy erősen gyanús, hogy autista. Ilyenkor azt mondom, hogy "Ne haragudj, ez magánügy / privát probléma / erről nem szeretnék beszélni". Max. akkor váltok át a "semmi közöd hozzá / hagyj békén / nem rád tartozik"-ra, ha erősködnek, bunkóskodnak.
2022. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt válaszoltam egyszer, hogy "nem szeretnék erről beszélni", és akkor kapcsolt, és visszakozott az illető, mert ebből érezte, hogy semmi köze hozzá, és tolakodó volt.
2022. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szeretnék erről beszélni." Ha nem ért a szép szóból és továbbra is kérdezget ott lehet hagyni.

"Azután még ezen is besértőd(nek)ik és egész nap bűntudatom lesz vagy félni fogok tőle." Ne legyen bűntudatod. Határaidat jogon van megszabni, mit szeretnél mással megosztani vagy mit nem. Senkinek nem tartozol elszámolással. Ha megsértődik ezen valaki, mert te nem szeretnél magánügyi kérdésekre válaszolni, jobban jársz legalább elveszítettél egy olyan embert, aki nem tiszteli a határaidat.

2022. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!