Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azokkal akik hazugsággal...

Azokkal akik hazugsággal vádolnak aljasul rosszindulatból, hogy lehet szót érteni?

Figyelt kérdés

Sajnos muszáj kommunikálni.

És ha olyanokat mondok tenyként, ami nekik nem tetszik, simán rávágják, hogy hazudok. Persze bizonyitani tudom az igazam ugyan, de ez hogy hazugsággal vádolnak ez aljas, rosszindulatu, alaptalan és durva hogy a szavahigetőségem vonják kétségbe, ráadásul olyanok akik viszont valóban szoktak is hazudni ami nem egy alkalommal derült már ki és buktak le.


Szóval aljas rosszindulatú és gerinctelen emberekkel ha muszáj beszélni vagy egyezkedni, ignorálásea sajnos lehetőség nincs, vagy amíg nem tudom ignorálni mert pl munkahely vagy bármi, azokkal hogyan lehet kommunikálni?



#gerinctelen emberekkel kommunikácio
2022. szept. 24. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen nekem nemrég. Akkor még nekem sem voltak eszközeim a normális kommunikációra, így eljöttem közös megegyezéssel.

Az a fontos, hogy tudd, amit érzel, az a valóság. Mert jogod van haragudni rájuk.

Nincs egyetlen ember sem, aki empatikusan feléd fordulna és segítene? Egyedül nehéz lesz sajnos. :( Tapasztalat.

2022. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nekem eddig csak az segit hogy amiket mondok igazolasokkal is tudom bizonyitani hogy nem hazudok.


De eleve hogy hazugsággal vádolnak ez nekem baj. Majd próbálok valakikkel beszélni de mások gyakorta nem látnak ugy bele vagy segiteni nem tudnának nekem ilyenekben:(

2022. szept. 24. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz közegben vagy. Egyáltalán miért kell neked bármit is bizonyítani?

Ha valaki nem hisz el valamit, az az ő baja.

Plusz joga sincs ahhoz, hogy érvénytelenítsen téged.

Viszont, ha magadba nézel, tettél-e olyat bármikor is, ami az ő viselkedésükre okot ad? Ha mélyen magadba nézel. Anonim oldal, ha hazudsz, magadnak hazudsz.

2022. szept. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsit furán fog hangzani, de szerintem a vektor számít, azaz az irány és az erő. Ha pont szemben és nagy erővel fejted ki a mondandódat, akkor az erős ellenhatást vált ki.


Az emberek óriási része nem szereti az igazságot, nem szeret szembesülni a valósággal. Minél határozottabban állítasz valamit, annál jobban ellenállnak, annál nagyobb erővel állítják az ellenkezőjét. Ezt szerintem te is tapasztalod a mindennapi életben.


Ebből következik, hogy nem érdemes másokat az igazsággal szembesíteni. Általában nincs is jelentősége, leginkább pimf hülyeségek szoktak csak a vektor miatt kiéleződni. Ilyenkor már nem a tartalom válik fontossá, hanem az érzelmek, és indulatok, azaz mindegy, hogy eredetileg mit akarnál megértetni, kezdődik a személyeskedés, a harag stb.


A legjobb megoldás az, ha nincs semmilyen vektor, azaz hogy tojsz rá, nem közölsz, nem erőltetsz, nem akarsz semmit. Te tudod a saját igazságodat, de ezt nem kell kivetíteni, nem cél, hogy mindenki ugyanazt gondolja. Nem kell őket megtámadni, lehet vigyorogva élni hülyék között is.


Ha elkerülhetetlen a konfliktus, akkor "ki kell mozogni" a dolgot. Jó megoldás az "átállás", azaz ellenállás helyett részben elfogadni az állítást, illetve az ellenfél pozícióját.


"Nézd, értem, hogy így gondolod, szerintem nem így van, de kár ezen veszekedni, mert az mindenkinek rossz. Mondd el, miért gondolod úgy, ahogy, megpróbálom megérteni."


Ez kb. az a hatás, mint amikor valaki vállal be akar törni egy ajtót, te meg kinyitod előtte: nincs ellenállás, a lendület továbbviszi ugyan, de neked nem esik bajod. Ő az új helyzettől egy pillanatra leblokkol, te pedig "újra tudod konfigurálni" a helyzetet.


Ezek alap kommunikációs technikák, de az alkalmazásukhoz hideg fej kell. Ha felidegesíted magad, hibázol és veszítesz. Ki kell lépned abból a dobozból, hogy "kinek van igaza", hogy "engem ez megsért" stb.


Remélem, érthető volt, de a kommunikáció elég elvont dolog.

2022. szept. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsod 4.

(3.ezt nem vártak volna hogy te is kezded hogy vádolgatsz.)


Az egész számonkérésekkel indul. Miert csinaltam ezt vagy azt miert ugy. Es le akarnak szidni hogy nem kellett volna.

Es amikor válaszolok mert kotelességem, alátámasztom hogy ezt igy KELLETT, es indokolom hogy ezért azért amazért, akkor vádolnak meg hazugsággal. Es ekkor minden papirral adattal aláirásokkal bizonyitekokkal bizonygatnom kell.

2022. szept. 24. 11:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Jav "ezt nem vártam volna"
2022. szept. 24. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem vádoltalak. Hol láttál ilyet? Kérdeztem. Az miért vád? Te veszed támadásnak, nekem ezzel nincs dolgom.

Én azt próbáltam sugallani, hogy próbáld a másik fél érzéseit megérteni. Ő miért gondolhatja, hogy hazudsz?

Talán az enyém még kissé agresszívabb, de ugyanúgy a kommunikációra próbálja a figyelmedet felhívni, ahogy a 4-es.

2022. szept. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert ez a magyar társadalom mindenről beszél, mindenkit támad, kivéve arról, amit valójában gondol, és érez. Mert az nem menő.

Példa: valaki megbánt valamivel, tökmindegy mivel.

Hogyan reagálsz? Biztos nem azt mondod sajnos, hogy: nekem rosszul esett ez, és szomorú lettem, hogy ezt gondolod.

Ehelyett azt mondod, hogy de hülye vagy!

Gondolom nem kell többet mondanom.

2022. szept. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!