Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Pletykás, másokat lejárató,...

Pletykás, másokat lejárató, rosszindulatú ember sose válhat kiközösítetté? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Életem során sokszor szembesültem azzal, hogy a másokat megalázó, pletykálkodó, valótlan információkat terjesztő lejárató emberek élnek, virulnak, pozícióban vannak. Kapcsolatokat tesznek tönkre, döntenek romba, embereket sároznak be és boldogan élnek.

Gyerekkoromban is volt "szerencsém" ilyen osztálytárshoz (az illető felnőttként ugyanezt csinálja).


Munkahelyen, a főnök titkárnője is így van pozícióban: nem tudni miért, ha valaki "sorrakerül nála", akkor valótlan információkat eltorzítva, felnagyítva tárol a főnöknek és arról is gondoskodik, hogy az általa terjesztett lejáratás mindenkihez eljusson. Aki netán szabadságon volt az általa elkezdett pletyka kirobbanásakor, amint visszatér szabadságáról, közli vele is. Ő panaszkodott a legjobban, hogy "évről évre több a munka, ezt nem lehet bírni", de a pletykálkodásra, rosszindulatra volt ideje.


Általában is a közösségekben az ilyen rosszindulatú emberek nagy népszerűségnek örvendenek. Volt olyan, hogy egy adott közösségben ilyen rosszindulatú ember terjesztett valakiről kitalált pletykákat (mert az illető beteg volt és jó ideig nem látta, nem találkoztak, tehát ezért úgy érezte, ki kell találni róla valamilyen rágalmazó pletykát). Az illető otthon haldoklott és meg is halt.


Az ilyen pletykálódó, rosszindulatú, hírnévrontó embereket miért nem veti ki a közösség magából?



2022. aug. 4. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Az ilyen pletykálódó, rosszindulatú, hírnévrontó embereket miért nem veti ki a közösség magából?"


Ennél kicsit összetettebb a kérdéskör.


Egyik oldalról pontosan azér csinálja, mert az álságos bizalmaskodásával figyelmet és státuszt akar szerezni. Be akar vágódni magyarán. A pletykálkodás azért működik, mert egyfelől szeretünk belelátni mások szennyesébe, másrészt pedig az, hogy nekem pletykál valakiről, azzal azt érezteti, hogy közöttünk van valamiféle bizalmi kapcsolat, urambocsá engem többre tart, mint azt akit kibeszél.


Másrészt viszont nem teljesen igaz, hogy nem veti ki a közösség őket. Ahogy neked is antipatikus, úgy sok más embernek is az. Az ilyen emberek nem egyszer számolják el magukat, körbeér az információ, amit megosztottak, és akkor nem ritkán jön a szembesítés és a megszégyenítés. Nem egy ilyen seggnyaló pletykafészek lányt láttam szénné alázva gimiben. Én is rúgtam már el lány havert ilyenért.


Felnőttként pedig jellemző, hogy a többség némi távolságot tart az ilyen emberektől. A kávézóban ők a nagyon hangosak, mindenki szívesen meghallgatja a pletykáikat, de inkább nem mondanak el nekik semmit sem. Valójában a túlzottan pletykás emberek emberi kapcsolatai nagyon el tudnak szegényesedni, csak bent a dohányzóban tűnik másnak, de azon kívül magányos élet az.

2022. aug. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb csak ő válhat.

Én sok középsuliba jártam, és több tucat ilyen hulladékot taszítottunk ki. Nem kevés kemény depresszióba esett emiatt.

2022. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én pedig azt látom, hogy akár gyerek, akár felnőtt közösségekben a társaság központjai az ilyen emberek.

Gyerek közösségekben ilyenek irányítottak egy osztályt, voltak a "tanár kedvence" pozícióban. Ha valakit beárultak a tanárnak, az adott tanár mindig tényként kezelte amit neki elmondtak, ha az illető megpróbálta elmondani "valójában mi történt", arra a tanár "nem volt kíváncsi" mert "mindent hallott már a pletykásoktól".

A bántás és piszkálódás miatt csinálják ezt a viselkedést: például munkahelyen olyat (olyanokat) fúr, akinek semmi köze az ő (bebiztosított), "főnöknél titkárnő" pozíciójához. Kizárólag a rosszindulat miatt teszi.

2022. aug. 5. 04:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként nem vitatkozni szeretnék a hozzászólásokkal, csak én eddigi életem során szinte soha nem szembesültem a pletykás illető megbűnhődésével. Én csak azzal találkoztam, hogy ezek az illetők mintha kifejezetten a "hogyan hazudjak úgy, hogy maximálisan hitelesnek tűnjön amit állítok" típusú képességeiket fejlesztették tökéletesre. Mintha keresték volna az alkalmakat, hogy ezirányú képességeiket csiszolják, tökéletesre fejlesszék.
2022. aug. 5. 04:11
 5/6 anonim ***** válasza:

"eddigi életem során szinte soha nem szembesültem a pletykás illető megbűnhődésével."


Én igen. Pl a feleségem általános iskolai osztálytársa beszélte ki egymásnak a csajokat négyszemközt. Erre az egyik lány titokban diktafonra vette a diskurzust, majd másnap bement, és berakta a felvételt a magnóba az osztályteremben. Szénné alázták a csajt, ballagásig pária maradt.

2022. aug. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az én környezetemben mindig 100%-os hitele volt a pletykálkodónak.

Felnőttként is ugyanazt csinálja, mint gyerekként, csak a "tanárnál való beárulást" felváltotta a különféle "hatósággal történő fenyegetőzés" stb.

2022. aug. 5. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!