Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szerelhetők le azok,...

Hogyan szerelhetők le azok, akikben vmi kényszeres "én vagyok a jani" szerep van?

Figyelt kérdés

Amikor vki azt akarja mutogatni hogy pl te csak kérhetsz majd ő eldönti, meg először ő mondja meg, meg ő a jani.

Magát kényszeresen helyezné fölérendelten, és ezen ugrálnak folyton, ahelyett hogy egy értelmes egyenrangú társalgást, beszélgetést le lehetne velük zavarni normalisan.


Valószínű kisebbségi komplexusuk lehet de ilyenek pl tanárok, vagy kollegák vagy családtag, szinte bárhol előfordulhat bárki ilyen.


Hogyan lehetne ezeket lehűteni hogy ne azon pattogjanak már hogyan nyomják el a másikat, hanem beszéljenek a tárgyról értelmesen vagy asszertívan?



2022. okt. 14. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig bizonyítani kell, nem azért csinálom, mert az említett személy szeretnék lenni, akit így lehet szólítani, hanem mert a munkámra áldozok, de mindig elvárásokat támasztanak felém, mindig újabbakat, mindig. Az ember dolgozik, aztán magyarázkodhat is folyton, meg mindig utolsó helyen találja magát, akinek csak szívességet tesz a környezete.
2022. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sehogy, az ilyennek az a legnagyobb büntetés, ha ignorálod a vergődését. Nem állsz le vele vitázni, hanem minimálisra szorítod a kommunikációt és nem mész bele semmi vitába észosztásba
2022. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2#: Jól mondja.

Az ilyeneknek is ad a sors rossz dolgot, ők is hibáznak, csak míg "én" a lelkemre veszem, addig ezek f*snak mindenre. De úgyis van egy olyan pont, amikor ők is megbicsaklanak...

2022. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelmen kívül hagyod a fetrengését! Ennyi!
2022. okt. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle, hogy mindig ennyit beszél?

Mindig magáról beszél?

És mosolyogj!


Én ezt tettem egy ilyen emberrel és nem tetszett neki.

2022. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!