Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Régebben, még ilyen egy két...

Régebben, még ilyen egy két éve is sokkal izgalmasabbak, jobb kedvűek( még a karantén idején is ezt vettem észre) kedvesebbek, barátságosabbak, voltak az emberek. Most 1 éve mindenki körülöttem olyan bunkó, fura lett. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
hát, gondolom több negatív dolog történt és ez kihatott mindenkire
2022. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Beütött a háború, az infláció, az energiaválság stb. és nem látszik, hogyan és mikor lesz ennek vége.
2022. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A kormány állandó uszítása, háború, újabb Covid hullámok, infláció az egekben, állandó bizonytalanság és a megélhetés kérdése. Szinte minden hétre kijut legalább 1-2 negatív hír, ami nagyon, nagyon rá tudja az ember hangulatára, kedvére, életkedvére nyomni a bélyeget.
2022. okt. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar mindig is bunkó volt, nyugi.
2022. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mert a covid (ha éppen nem voltál beteg), nem sok gondot okozott a mindennapokban. Ellenben a mostani gazdasági helyzet úgy igazán odavág mindenkinek, és még mindig a lejtőn vagyunk, amin egyre gyorsulunk, nem látjuk a végét és azt sem tudjuk, hogy mi van ott, egy betonfal vagy egy emelkedő, amin a lendület majd felhajt
2022. okt. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
48%

Túl sokminden volt egyidőben.

Covid, oltakozás-zsarolás, lezárások, háború, energiaválság, rekord infláció, elszegényedés, bizonytalanság, atomháború veszély stb.

A kis embernek elege lett, hogy a nagy emberek beléjük törlik a lábukat és tudtukra is adják, hogy bármikor megtehetik büntetlenül.

2023. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
Ja és azt kifelejtettem, hogy ez a vírus (meg oltás is) az agynak bizonyos központjait felszámolja, leginkább az érzelmi központokat. Ezért tűnnek zombinak, biorobotnak az emberek. Ez azért kellett, hogy jobban irányítani lehessen őket.
2023. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem.


A kormány uszítása és az infláció tuti okok.



Ugyanakkor én vastagon hibáztatom az embereket, vagy ha az egyéneket nem is annyira, a magyar mentalitást mindenképpen.


Egész egyszerűen a magyar nem hiszi el, hogy hatása van a saját életére, tehet a sorsáért, továbbá azt se hiszi el, hogy aki most új, eltér az eddig megszokottól, ezért ijesztő, az hizhat később jót is.


Ez az a mentalitás, ami miatt a kormányt se zavarta még el a nép.



Sajnos amúgy én magam is ilyen voltam mentalitásban, csak a szerencsém az volt, hogy emellett küzdöttem is. Én nagyon nem bírom a szenvedést, ezért küzdöttem.

Attól lettem más, hogy elértem 2 dolgot, és bármikor visszaeshetek.



A kezdetektől, az alapoktól kellene jó irányba terelni a magyarokat (csak ez nem célja a kormánynak).



Kezdetnek a face-n ne azok a hírek legyenek hangosak, hogy melyik celeb szakított, melyik random ember halt meg a butasága miatt, milyen baleset volt az USA-ban, hanem azok, hogy ki mit ért el, teszem azt, ki kezdett tanyán új életet, ki tud 8 idegen nyelven, ki gitározik szépen, ki kezdett el felnőtt korában sportolni és ért el szép dolgokat (ez az én "terepem", így tudok is példákat: Lubics Szilvia, Korok Fatima, Szabó Nóri, Maráz Zsuzsanna), fel lehetne kapni igényes youtubereket, pl Magyarósi.



Összességében, egy eleve borzalmas lelkiállapotú népet ért a háború továbbterjedésétől való félelem, az infláció és a kormány uszításai.

2023. aug. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#8-as jókat mondasz, egyetértek. Ezeken én is átmentem, szintén a háborús helyzet és emellé még a magyar kormány aljas, háborús, pánik és agressziókeltő folyamatos uszítása, illetve amiről próbálják elterelni a figyelmet és elmosni a saját felelősségük, a rekordmagas magyar infláció, ezeket tenném meg fő oknak. És persze az átlag magyar ember hozzáállása, pár éve abban látok minden problémát. A többi csak ahhoz igazodik és arra épít.

Viszont egy ideje én már az ocsmány és szenzációhajhász médiát is hozzácsapom a listához. És azért is a te kommentedre írom ezt válaszul, mivel amit elkezdesz kifejteni, igazából az a probléma is ebből jön, bizonyos fajta és típusú hírek folyamatos spamelésével. Covid alatt tűnt fel, hogy még a nem bulvár, hanem hivatásos média, de még az ellenzéki portálok is mennyire undorító és aljas szenzációhajhász szintre süllyedtek. Sokszor clickbait miatt próbálják sokkolni az amúgy is nagyon lent lévő embereket. A sokszor pontatlan, már már szándékos dezinformációról nem is beszélve. És akkor még erre jön rá a fidesz által közpénzből megvett vagy futtatott rengeteg lap, a bődületes és nyílt hazugságokkal és agresszív gyűlöletpropagandával. Teljesen meg vannak hülyítve már nálunk az emberek, alternatív valóságok épültek, és összeugrasztanak mindenkit a törésvonalak mentén, ha tehetik. Szóval én mostanra a médiát, újságírást is eléggé megvetem és utálom. Még ha sajnos kényszerűségből, de a mai napig is fogyasztanom kell... De próbálom tudatosan csökkenteni, mint korábban a káros szenvedélyeimmel is tettem. Ez is ugyanolyan toxic, csak másképp.

2023. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as, egyetértek.


Itthon az ellenzék is azt csinálja, hogy a kormányra mutogat, azt rágalmazza, vagy épp igazat mond, de na, akkor is a másikat f.kázza, ha pedig hatalomra jut (pl főpolgi, illetve egyes önkormányzatok), akkor direkt a kormánnyal ellentétes intézkedéseket hoznak.



Bűzlik itt minden.



Gondolom már az átkos legelején ilyen volt a mentalitás, maga az átkos rátett erre és a "rendszerváltás" utáni összes cselekmény és a média is.



Nagyon remélem, hogy összejön a külföldi meló, ha egy évet bírok, akkor annyit (mert brutál sok nehézséggel kell majd szembenéznem, azt már most látom), a más megismerése, a kalandvágy is hajt.

De kíváncsi leszek az ottani médiára.



Ott is az megy-e, hogy te így vagy szr, te amúgy vagy szr, USA-ban baleset, Ausztriában buta ember meghalt. Ja, igen, vannak pozitív hírek is, amiktől azonnal felpattansz a kanapéról, annyira inspirálnak, de az egy hatvanötödik jelentéktelen híroldalon jelenik meg, ha beköveted face-n, ha már véletlen észrevetted.

2023. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!