Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez hogy "számít e valakinek a...

Ez hogy "számít e valakinek a más véleménye" ez honnan terjedt el ennyire?

Figyelt kérdés

Valami véleményvezér kezdte el a neten, vagy kocsmákban, sulikban terjedt?

Mert annyira elterjedt manapság ez hogy "nehogymá neked a más véleménye számíccson", vagy így is hogy: "Én ugyan nem foglalkozok a más véleményével" (és akkor reménykedő pillantások hogy ugye most ezért felnézel rám).

Ez mikor lett ennyire az elvárt alapfelfogás? Olyan mint egy vallási dogma.



2022. okt. 28. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb a felvilágosodással. Addig ugye az aktuális vallási nézet, meg az ország élén álló uralkodó nézeteit volt mondhatni kötelező a magadévá tenni, ha tetszett, ha nem.
2022. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én most nem egészen arról beszélek, mert te arról beszélsz hogy akkor tilos volt a saját vélemény.

És ez nagyon jó hogy már mindenkinek lehet saját véleménye.


Most én arról beszélek amikor mondjuk valaki nem akar az utca közepén csókolózni, vagy esetleg megkérdezi jó e valami ruha, vagy nem akar valakit megbántani, és akkor jönnek ezzel a szöveggel.

"nehogymá neked a más véleménye számíccson"

De lehet hogy most nem a legjobb példák jutottak eszembe.

2022. okt. 28. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig erről van szó itt is. Mások véleményéhez igazodva élet az életed, vagy van-e önálló véleményed.
2022. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pont erről szoktak beszélni amit mondasz, jó hogy írtál.


Nekem aztán van saját véleményem, hajjaj! De mégis érdekel másé is.

Azt nem tudom hogy kell nem igazodni, pl azoknak a véleményéhez ahonnan a fizetésedet kapod.

Vagy ez csak ilyen felszínes frázis, és kimondom én is oké, el van intézve utána még jobban azt csinálok amit akarok.

2022. okt. 28. 14:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan téma, ahol a két véglet között ugrálnak az emberek, pedig a megoldás középen van.


Az egyik véglet, amikor az ember önértékelése mások véleményétől függ. Ez teljesen egészségtelen. A lányom nem akarta felvenni a sapkáját, mert az egyik osztálytársa azt mondta, hogy babás. Erre nyilván azt mondom én is, hogy ne számítson mások véleménye. Ebből aztán át lehet esni a ló másik oldalára, amikor egy közösségben mindenki azt mondja, hogy büdös a lábem, de én aztán nem hajlok mások véleményére, ezért nem mosom meg. Ez sem jó.


Csak éppen a középutat k.rva nehéz megtalálni: társas lények vagyunk, figyelembe kell vennünk mások véleményét, hogy be tudjunk illeszkedni, de nem akarhatunk túlságosan megfelelni sem, mert akkor szenvedni fogunk.

2022. okt. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi 5, ez nagyon bölcs válasz volt.
2022. okt. 28. 15:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Érdekel más véleménye, amíg építő jellegű. De amikor csak lehúzós vagy szándékosan bántó az egyáltalán nem.


Bár aki ilyen ember, azt általában ignorálom, mert nincsen szükségem más lehúzására.

2022. okt. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pont ilyen ha pl valaki leszólja a ruhámat.


Amíg nem koszos, szakadt, büdös, hanem pl csak szín fekete, és ez valakinek nem tetszik, így járt.

Vagy hogy lány létemre miért rövid a hajam és tuti leszbikus vagyok.

Nem, csak tetszik. Amúgy meg: közöd? :D

2022. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!