Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Túrázók! Ti hogyan tapasztaltá...

Túrázók! Ti hogyan tapasztaltátok eddig, a vadászok többsége barátságos vagy inkább főnökösködő?

Figyelt kérdés
Például ha túrázás közben összefutottatok velük.

2022. nov. 4. 19:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon futottam még össze vadászokkal, pedig sokat túrázom. Nagy ritkán kocsival elmentek mellettem, vagy gyalog összefutottunk túra úton, köszöntünk és mentünk tovább mint minden normális ember.


Hozzá teszem, én alapvetően vagy szervezett túrákon veszek részt, vagy előre tájékozódom az esetleges vadászati idényről.

2022. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én se találkoztam még sose vadásszal. Neten és az erdőben is szokott lenni tájékoztató, azokat láttam már.
2022. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Többször futottam már össze vadásszal, és sosem volt kedves egyik sem. Ha meg kutyával voltam, egyenesen el is küldtek minket.
2022. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
3: milyen napszakban?
2022. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fényes nappal, délelőtt, koradélután.
2022. nov. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Amúgy eddig én is találkoztam már vadászokkal, köszöntünk egymásnak és annyi volt, viszont ez a videó óta kétség van bennem hogy vajon mindegyik ilyen-e: [link]
2022. nov. 5. 10:06
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
egyszer volt, hogy véletlenül a tanyájára keveredtem, ő akkor ért haza, kérdezte hogy mit keresek erre, meg hogy magánterület, elmondtam, aztán beszélgettünk kicsit, mesélt a munkájáról, közben mellettem nyúzta az őzet, de nem volt rossz élményem vele kapcsolatban
2022. nov. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Ilyen volt nálam is, én is jót beszélgettem vele semmi gond nem volt.
2022. nov. 5. 10:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a vadász közfeladatot ellátó személynek minősül, így vannak bizonyos jogai. Viszont mint közfeladatot ellátó személy, köteles magánál tartania a szolgálati jelvényét. Tehát attól hogy előtted áll talpig zöldben és puska van a kezében még nem élhet jogaival, viszont kérheted hogy igazolja magát hogy valóban hivatalos vadász. Ha nincs nála a szolgálati jelvény nem minősül közfeladatot ellátó személynek, magyarán annyi joga van mint bármely más magánszemélynek. A fegyverét pedig végképp nem használhatja, csak akkor ha rá is fegyvert fognak de használat előtt figyelmeztetőlövés kell leadnia. Magyarán attól hogy fegyver van nála nem ugráltathatja ide-oda a túrázókat.
2022. nov. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


Primitív emberek mindenhol vannak, számomra a videóban szereplő mindkét fél ide tartozik.


Én túrázóként például pont nem szeretem az "elengedem a kutyát azért van" embereket. Mondjuk úgy, hogy sokkal több összetűzésem volt kutyásokkal mint vadászokkal.


Másrészt nyilván az "agyonlőlek a kutyáddal együtt" kijelentés és gyilkossággal való fenyegetés bűncselekmény, emberünk utoljára lövöldözött, mivel a fegyvertartási engedélyét bevonták.

2022. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!