Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi volt a legfurább szokás,...

Mi volt a legfurább szokás, amit egy másik családnál tapasztaltál?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mesélte, hogy ők a családtagjaival egymás után fürdenek. Mármint egy fürdővízben. Először teleengedik a kádat és megfürdik az ismerősöm húga, aztán az anyuka, utána az ismerősöm és utoljára az apuka :s Náluk ez tök természetes dolognak számít, hogy így spórolnak a vízzel..Ráadásul egyszer mondta az ismerősöm, hogy annyira szigorúan betartják ezt a fürdési sorrendet, hogy az anyukája egy este tovább benn maradt dolgozni és a húga már elkezdett fürdeni, de az anyuka még nem ért haza és addig ő meg az apja nem mehettek el fürdeni, mert akkor az anyukának "koszos" vízben kell fürdenie..

Meg ugyanennél a családnál tapasztaltam még egy fura dolgot, bár ez sokkal lightosabb az előzőnél és lehet, csak nekem fura...Szóval mindent megosztanak egymással, még a (szerintem) legintimebb, legszemélyesebb dolgaikat is. Pl. egyszer az ismerősöm azt ecsetelgette, hogy az anyja helyett (családi vállalkozásuk van) neki kell bemennie aznap dolgozni, mert az anyukája nőgyógyásznál van, mert elkapott valami gombás fertőzést. Én nem tudom elképzelni, hogy ilyen részletességgel beszámoljunk egymásnak a családtagjaimmal a bajainkról, amikor az én anyámnak volt valami nőgyógyászati problémája, sose mondta el, mi konkrétan a gondja, csak annyit mondott diszkréten, hogy orvoshoz kell mennie, esetleg a család női tagjai előtt elmondta, hogy konkrétan a nőgyógyászhoz..És ennyiben ki is merült a dolog.


Nektek van hasonló sztoritok?


2019. jún. 28. 14:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy volt osztálytársaméknál nem volt ajtó a WC-n. Max valami függöny, vagy ilyesmi.
2019. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Sokan megfürdenek a gyerekek után, de ez azért már túlzás és gyomorforgató.

Nekem az a furcsa, hogy sok családban nem főznek. Mindenki eszik a suliban, melóhelyen meleget, otthon csak hideg kaja van még hétvégén is.

Van egy kiflis anyuka ismerősünk, ő meg mindig kiflit ad a gyerekeknek. Tiszta beteg dolog. Éhesek a kicsik ovi után, anya éhesek vagyunk, anyuka lázasan kutat, gyerekek várják a meglepit és évek óta mindig kiflit vesz elő áááááááááá.

2019. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

hűha, lehet velem/velünk van a baj, de mikor en voltam kicsi-nalunk is előfordult hogy apukám utánunk (gyerekek) után fürdött. persze nem akkor amikor a sârba hempergōztünk. es nem a spórolás miatt, hanem mert gyorsabb volt neki...


És olyan is volt hogy elmentünk egy fürdőben, ahol sikerült összeszednem gombás fertőzést, és mondtam anyunak hogy kénytelenek leszek elmenni a nőgyógyászhoz emiatt. Ez csak annak furcsa szerintem aki nincs ilyen viszonyba a szüleivel hogy nyiltan beszeljenek ilyesmiről.

2019. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Ez a fürdövizes dolog nagyon gáz. A negyedik ember abba a vizbe mossa az arcát,amiben már hárman segget mostak! Szerintem ez nem higiénikus.

Nekem volt ismerösöm ahol ùjságpapir volt wc papir helyett sporolási okokból. Megértem de fura.

2019. jún. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 3-aska kivételével minden eddigi válaszolónak köszi, jöhetnek még ilyen sztorik :)
2019. jún. 28. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm teljesen normálisnak tartotta, hogy a szülei tizenévek óta külön szobában alszanak.

Ugyanennél a családnál az édesanya nagyon nem értett a főzéshez, de ennek ellenére mindig bonyolult ételekkel próbálkozott. Ha valaki szóvá tette, hogy ehetetlen, amit főzött (vagy csak simán képtelen volt megenni), akkor szó szerint kikelt magából, sírt, ordítozott, ajtót csapkodott. Családi konfliktusok esetén is hasonlóan reagált, mindenki kb lábujjhegyen járt és húszszor meggondolta, hogy mit mondjon, hogy ne kapjon anyuka idegbajt.

Vannak, akiknél teljesen normális, hogy a felnőtt lányok alsóneműben, esetleg meztelenül mászkálnak az apjuk, bátyjuk, felnőtt férfi rokonok előtt. Kamaszkorom óta nem érzem ezt helyénvalónak, legalább egy törölközőt magam köré tekerek, mikor kimegyek a fürdőszobából.

Egy volt osztálytársamék családjában annyira nyilvános téma volt a szex, hogy kb tippeket osztottak meg a szülők a gyerekkel és viszont.

2019. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!