Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit tapasztaltatok az...

Ti mit tapasztaltatok az angolokról?

Figyelt kérdés
Körülöttem mindenki az angolokat ajnározza hogy mennyire kedvesek meg segítőkészek de nekem viszont az iskolában teljesen más a tapasztalatom. Mikor ide kerültem és még nem beszéltem angolul még úgy éreztem hogy olyan mint amilyenek mindenki mondja őket mert kedves hangnemben beszéltek velem de amint elkezdtem többet érteni és megpróbáltam beszélni folyton röhögtek rajtam meg minden és ez el vedte az önbizalmamat és egyáltalán nem beszéltem csak bologadtam ha kérdeztek de közben elkezdtem egyre többet érteni és olyanokat mondtak hogy minek lopom az angolok munkájukat, menjek vissza az országomba meg enélkül sokkal durvább dolgokat amiket mikor meghallottam elég nehezen tudtam vissza tartani a sírást és akkor még nem is tudták hogy értem őket mert inkább nem is reagáltam mert nem akkartam a konfliktust. A legszomorúbb hogy ezeket nem csak a diákok mondták hanem a tanárok is. Konkrétan volt olyan hogy a tanár elvitetett az igazgatóval vagy az iskola pszhiologussal mert idegesít estem azzal hogy nem beszélek angolul és hogy őt az idegesíti hogy ott vagyok. Mikor az iskolába rájöttek hogy én az évek alatt megtanultam angolul azóta folyamatosan a szemembe mondják a durvábnál durvább dolgokat és várják a reakciómat. Egyszerűen már nagyon nehezen bírom és kb minden egyes nap gyomorgörcsel megyek be. Általában ha ezt el mondom valakinek rögtön azzal jönnek hogy én ezt csak kitalálom mert velük nem tötént még ilyen miközben egyszer például anyukámmal akartunk menni a busszal és a buszssoför még meg se várta hogy kérjünk jegyet mert amint meghalodta hogy más nyelven beszélünk lehesegetett a buszról hogy a buszon már nincs hely nekünk. Anyukám mivel nem beszél olyan jól angolul nem értette csak azt hogy mondtam neki hogy szálljunk le és azóta se mondtam el mert tudom hogy milyen nehéz volt neki kiköltözni ide nulla nyevtudással úgy hogy nem ismer senkit. Az iskola is szörnyen nehéz és mivel nem teljesítsék olyan jól ezért is folyton piszkálnak és mikor az iskoláról beszélek akkor is mindenki elkezdi mondani hogy Magyarországon mennyivel nehezebb mikor azt se tudják hogy itt milyen.

2017. nov. 13. 22:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Csak kiváncsi vagyok a ti tapasztalaitokról és hogy csak errefelé ilyenek az emberek vagy mással és történtek már hasonlók
2017. nov. 13. 22:04
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Angolul beszèlnek
2017. nov. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

10 éve élek Angliában- Ahogy minden országban itt is nagyon változó az angolok viselkedése. Ismerek olyan angolokat akik nagyon kedvesek, segítőkészek. Ismerek olyanokat akik undorítóak. Vannak akik a szemedben mosolyognak, kedvesnek tűnnek, de ha megfordulsz, képes hátba döfni egy késsel.

Egy biztos. Az angoloknál rasszistább, kétszínűbb nép kevés van. Tudom magyarokról mondják, hogy nácik, és rasszisták, de az angolok ebben is túltesznek minket.

Egyébként engem csak az zavar bennük mint nép, hogy ma sem értem, hogy tudták anno annak idején meghódítani az egész világot. Nagyon buták..

De mint írtam. Emberfüggő, mert vannak ilyenek és olyanok is.

2017. nov. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%

Még valamit.

Azt én sem hiszem el amit írtál, hogy leszállított titeket a buszvezető mert nem angolul beszélgetettek. Ez nem igaz! Ugyanis sok buszvezető sem angol ( a férjem is volt itt kint buszvezető) és Anglia azért különleges ország, mert a világ minden tájáról élnek ott emberek. Ha titeket leszállítottak mert magyarok vagytok, akkor nagyjából senki sem utazna a buszon, mert sok külföldi él ott. Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen incidens után csak a busztársasághoz kellett volna menni panaszt tenni, és a sofőrt azonnal kirúgják. Ezt meg egyik sem kockáztatja meg. Persze, hogy vannak gonosz, bunkó angolok, de hol nincsenek ilyen emberek?

Szóval értem, hogy el vagy keseredve, de azért ne túlozz. A buszos este kizárt, hogy megtörténjen, mert az angolok túl komolyan veszik az ilyen dolgokat.

Előbb írtam, hogy rasszisták, de munkahelyen, hivatalos helyen még véletlenül sem hozzák ki a rasszizmust mert az állásukba kerülne.

2017. nov. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Éltem ott pár évig, természetesen vannak kivételek, de szerintem a lehető legundorítóbb, legkétszínűbb roh@dék bagázs. Nem is éreztem jól magam ott, csak a jó munkahelyi lehetőség miatt maradtam olyan sokáig (a nyelvet beszéltem már akkor is, nem volt ezzel gond)..
2017. nov. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Magyarul sem tudsz, ezen is lenne mit parodizálni, nem csodálom, hogy az angolok is kinevettek.
2017. nov. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
#6-os! Azért ne rúgjunk már mi is bele,magyar szokás szerint! Nem helyesírás versenyen vagyunk. -_-
2017. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

#7 csak a honvágy miatt, tudja mi várja itthon.

Aki hulye, azt mindenhol kinevetik am...

2017. nov. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Kell neked egy hatalmas váltás. Költözzetek. Nekem jó tapasztalataim vannak, persze vannak rosszak is de én kiállok magamért ha atrocitás ér. Azért még nem kaptam soha mert külföldi vagyok. Az iskolásat meg a buszt nehezen hiszem el mert itt nagyon nem veszik jó néven a diszkriminációt tehát az ilyen helyeken nem viszelkednének így semmi esetre sem. Biztos hogy jól érted őket?
2017. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

Pont az ilyen és ehhez hasonló esetek miatt próbálom egy ismerősömet lebeszélni arról, hogy költözzön Angliába. Ráadásul ha egyedül lakik otthon, akkor fél, akkor mire fel akar egy idegen helyre költözni tök egyedül? Az ilyeneket sosem értettem.


Jól meg kell gondolni a külföldre költözést, mert máshol sincs kolbászból a kerítés. Édesanyádat meg pláne hiba volt kirángatnod magaddal, mindenféle nyelvtudás nélkül.

2017. nov. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!